Kategorie: Kolarstwo kobiet

La Course w 2020 roku ponownie w Paryżu

Wyścig La Course by le Tour de France w 2020 roku powróci do formatu kryterium na ulicach Paryża.

Amaury Sport Organisation (ASO), organizator Tour de France oraz namiastki tegoż wyścigu w kalendarzu pań, poinformował o zmianie przy okazji prezentacji trasy 107. "Wielkiej Pętli".

Wyścig póki co zaplanowany jest na 10 lipca, choć nie jest wykluczone przesunięcie go na 19 lipca, by odbył się w tym samym dniu co ostatni etap Tour de France. W programie 90 kilometrów ścigania, czyli 13 kółek wokół centrum Paryża.

La Course to wyścig stanowiący namiastkę Tour de France kobiet i organizowany od roku 2014. Wobec braku "Wielkiej Pętli" dla peletonu kobiet, wyścig powstał jako jednodniowa impreza podczas lipcowego festynu kolarstwa, w latach 2014-16 na Polach Elizejskich w Paryżu. W sezonie 2017 organizatorzy rozbudowali wyścig do dwóch etapów górskiego odcinka w Alpach i rozgrywanego dzień później wyścigu pościgowego dla najlepszych zawodniczek pierwszego etapu.

Format ten został zarzucony w roku 2018, a rywalizacja toczyła się na górskiej trasie do Le Grand-Bornand. W tym sezonie peleton pań rywalizował na pagórkowatej rundzie w Pau, a zwycięstwo na swoim koncie zapisała Marianne Vos (CCC-Liv).

Redakcja rowery.org

Recent Posts

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31

Nowy wspaniały świat. Rusza Wirtualny Tour de France

Organizator wyścigu Tour de France, ASO, oraz Zwift, firma stojąca za kolarską, wirtualną platformą treningową, zorganizują Wirtualny Tour de France.

4 lipca 2020, 07:10