La Course w 2020 roku ponownie w Paryżu

Wyścig La Course by le Tour de France w 2020 roku powróci do formatu kryterium na ulicach Paryża.

Amaury Sport Organisation (ASO), organizator Tour de France oraz namiastki tegoż wyścigu w kalendarzu pań, poinformował o zmianie przy okazji prezentacji trasy 107. "Wielkiej Pętli".

Wyścig póki co zaplanowany jest na 10 lipca, choć nie jest wykluczone przesunięcie go na 19 lipca, by odbył się w tym samym dniu co ostatni etap Tour de France. W programie 90 kilometrów ścigania, czyli 13 kółek wokół centrum Paryża.

La Course to wyścig stanowiący namiastkę Tour de France kobiet i organizowany od roku 2014. Wobec braku "Wielkiej Pętli" dla peletonu kobiet, wyścig powstał jako jednodniowa impreza podczas lipcowego festynu kolarstwa, w latach 2014-16 na Polach Elizejskich w Paryżu. W sezonie 2017 organizatorzy rozbudowali wyścig do dwóch etapów górskiego odcinka w Alpach i rozgrywanego dzień później wyścigu pościgowego dla najlepszych zawodniczek pierwszego etapu.

Format ten został zarzucony w roku 2018, a rywalizacja toczyła się na górskiej trasie do Le Grand-Bornand. W tym sezonie peleton pań rywalizował na pagórkowatej rundzie w Pau, a zwycięstwo na swoim koncie zapisała Marianne Vos (CCC-Liv).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: