Gree-Tour of Guangxi 2019: etap 2. Daniel McLay przed Pascalem Ackermannem

Brytyjczyk Daniel McLay (EF Education First) wygrał drugi odcinek chińskiego wyścigu Tour of Guangxi.

Kolarz amerykańskiej ekipy na finiszu ograł Niemca Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe) oraz Włocha Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).

Czwartą lokatę dla polskiej grupy CCC wywalczył Niemiec Jonas Koch, a szóstą Włoch Jakub Mareczko.

Ackermann po raz drugi finiszował na drugim miejscu, co dało mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Gree-Tour of Guangxi 2019 (2.WT), Beihai - Qinzhou (152,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Daniel McLayEF Education First3:45:04
2.Pascal AckermannBora-hansgrohe
3.Matteo TrentinMitchelton-Scott
4.Jonas KochCCC Team
5.Davide BalleriniAstana Pro Team
6.Jakub MareczkoCCC Team
7.Timothy DupontWanty-Gobert
8.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
9.John DegenkolbTrek-Segafredo
10.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy
11.Max KanterTeam Sunweb
12.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
13.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
14.Timo RoosenJumbo-Visma
15.Chris LawlessTeam Ineos
16.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
17.Moreno HoflandEF Education First
18.Julius van Den BergEF Education First
19.Frederik FrisonLotto Soudal
20.Kamil GradekCCC Team
21.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
22.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert
23.Nic DlaminiDimension Data
24.Ben SwiftTeam Ineos
25.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
26.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
27.Jay Robert ThomsonDimension Data
28.Guillaume MartinWanty-Gobert
29.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
30.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
31.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
32.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
33.Steff CrasKatusha-Alpecin
34.Victor CampenaertsLotto Soudal
35.Rasmus IversenLotto Soudal
36.Merhawi KudusAstana Pro Team
37.Chun Kai FengBahrain-Merida
38.Adam HansenLotto Soudal
39.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
40.Martijn TusveldTeam Sunweb
41.Loïc VliegenWanty-Gobert
42.Jonas GregaardAstana Pro Team
43.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
44.Jacques Janse van RensburgDimension Data
45.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
46.Gino MaderDimension Data
47.Daniel Felipe MartinezEF Education First
48.Stefan de BodDimension Data
49.Floris de TierJumbo-Visma
50.Leonardo BassoTeam Ineos
51.Laurens de VreeseAstana Pro Team
52.Tom DevriendtWanty-Gobert
53.Louis MeintjesDimension Data
54.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
55.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
56.Josef CernyCCC Team
57.Peter StetinaTrek-Segafredo
58.Romain SicardTeam Total Direct Energie
59.Nikias ArndtTeam Sunweb
60.Davide VillellaAstana Pro Team
61.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
62.Kaden GrovesMitchelton-Scott
63.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
64.Odd Christian EikingWanty-Gobert
65.Antwan TolhoekJumbo-Visma
66.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
67.Enric MasDeceuninck-Quick Step
68.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
69.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
70.Gijs van HoeckeCCC Team
71.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
72.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
73.Andrea GarosioBahrain-Merida
74.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
75.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
76.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie
77.Diego RosaTeam Ineos
78.Simone PetilliUAE Team Emirates
79.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
80.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
81.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
82.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
83.Nick SchultzMitchelton-Scott
84.Brian van GoethemLotto Soudal
85.Simon SpilakKatusha-Alpecin
86.Enrico GasparottoDimension Data
87.Nicola ConciTrek-Segafredo
88.Marcel SiebergBahrain-Merida
89.Jan HirtAstana Pro Team
90.Meiyin WangBahrain-Merida
91.Valerio AgnoliBahrain-Merida
92.David de La CruzTeam Ineos
93.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
94.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
95.Antonio NibaliBahrain-Merida
96.Tejay van GarderenEF Education First
97.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
98.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
99.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
100.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
101.Lennard KamnaTeam Sunweb
102.Hugh CarthyEF Education First
103.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
104.Kevin van MelsenWanty-Gobert
105.Sep VanmarckeEF Education First
106.Florian StorkTeam Sunweb
107.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
108.Phil BauhausBahrain-Merida
109.Ryan MullenTrek-Segafredo00:12
110.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy00:20
111.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb00:21
112.Taco van der HoornJumbo-Visma00:24
113.Edoardo AffiniMitchelton-Scott00:30
114.Francisco José VentosoCCC Team00:31
115.Callum ScotsonMitchelton-Scott00:32
116.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:34
117.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
118.Ben PerryIsrael Cycling Academy01:39
119.Ivo OliveiraUAE Team Emirates02:25
120.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
121.Shane ArchboldBora-hansgrohe03:31
DNSHarry TanfieldKatusha-Alpecin

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Pascal AckermannBora-hansgrohe6:38:34
2.Fernando GaviriaUAE Team Emirates00:02
3.Daniel McLayEF Education First
4.Matteo TrentinMitchelton-Scott00:04
5.Jérôme CousinTeam Total Direct Energie00:06
6.Josef CernyCCC Team00:08
7.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
8.Laurens de VreeseAstana Pro Team00:09
9.Sep VanmarckeEF Education First
10.Jakub MareczkoCCC Team00:12
11.Davide BalleriniAstana Pro Team
12.Max KanterTeam Sunweb
13.Riccardo MinaliIsrael Cycling Academy
14.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
15.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
16.Timothy DupontWanty-Gobert
17.Chris LawlessTeam Ineos
18.Timo RoosenJumbo-Visma
19.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert
20.Frederik FrisonLotto Soudal
21.Moreno HoflandEF Education First
22.Ben SwiftTeam Ineos
23.Jay Robert ThomsonDimension Data
24.Guillaume MartinWanty-Gobert
25.Jonas KochCCC Team
26.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
27.Merhawi KudusAstana Pro Team
28.Nic DlaminiDimension Data
29.Jhonatan NarvaezTeam Ineos
30.Kamil GradekCCC Team
31.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
32.Lilian CalmejaneTeam Total Direct Energie
33.Steff CrasKatusha-Alpecin
34.Chun Kai FengBahrain-Merida
35.Martijn TusveldTeam Sunweb
36.Nikias ArndtTeam Sunweb
37.John DegenkolbTrek-Segafredo
38.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
39.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
40.Gino MaderDimension Data
41.Loïc VliegenWanty-Gobert
42.Jonathan HivertTeam Total Direct Energie
43.Jacques Janse van RensburgDimension Data
44.Jonas GregaardAstana Pro Team
45.Stefan de BodDimension Data
46.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
47.Daniel Felipe MartinezEF Education First
48.Adam HansenLotto Soudal
49.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
50.Louis MeintjesDimension Data
51.Gijs van HoeckeCCC Team
52.Rein TaaramaeTeam Total Direct Energie
53.Phil BauhausBahrain-Merida
54.Peter StetinaTrek-Segafredo
55.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
56.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
57.Davide VillellaAstana Pro Team
58.Maximilian SchachmannBora-hansgrohe
59.Rasmus IversenLotto Soudal
60.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
61.Julius van Den BergEF Education First
62.Guillaume van KeirsbulckCCC Team
63.Enric MasDeceuninck-Quick Step
64.Victor CampenaertsLotto Soudal
65.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
66.Antwan TolhoekJumbo-Visma
67.Andrea GarosioBahrain-Merida
68.Kaden GrovesMitchelton-Scott
69.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step
70.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma
71.Floris de TierJumbo-Visma
72.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
73.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
74.Odd Christian EikingWanty-Gobert
75.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
76.Simone PetilliUAE Team Emirates
77.Romain SicardTeam Total Direct Energie
78.Leonardo BassoTeam Ineos
79.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
80.Matteo BadilattiIsrael Cycling Academy
81.David de La CruzTeam Ineos
82.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
83.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
84.Nick SchultzMitchelton-Scott
85.Diego RosaTeam Ineos
86.Enrico GasparottoDimension Data
87.Brian van GoethemLotto Soudal
88.Simon SpilakKatusha-Alpecin
89.Valerio AgnoliBahrain-Merida
90.Nicola ConciTrek-Segafredo
91.Paul OurselinTeam Total Direct Energie
92.Antonio NibaliBahrain-Merida
93.Ilnur ZakarinKatusha-Alpecin
94.Meiyin WangBahrain-Merida
95.Tejay van GarderenEF Education First
96.Marcel SiebergBahrain-Merida
97.Jan HirtAstana Pro Team
98.Hugh CarthyEF Education First
99.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
100.Bryan NauleauTeam Total Direct Energie
101.Kevin van MelsenWanty-Gobert
102.Ryan MullenTrek-Segafredo00:20
103.Lennard KamnaTeam Sunweb00:31
104.Florian StorkTeam Sunweb
105.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy00:32
106.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb00:33
107.Taco van der HoornJumbo-Visma00:36
108.Kiel ReijnenTrek-Segafredo00:41
109.Francisco José VentosoCCC Team00:43
110.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:46
111.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step00:54
112.Edoardo AffiniMitchelton-Scott01:19
113.Callum ScotsonMitchelton-Scott01:21
114.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin01:51
115.Ivo OliveiraUAE Team Emirates02:37
116.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
117.Tom DevriendtWanty-Gobert03:01
118.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe04:46
119.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy05:59
120.Ben PerryIsrael Cycling Academy10:04
121.Shane ArchboldBora-hansgrohe11:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    18 października 2019, 10:51 o 10:51

    to tyle w temacie Mareczki

  2. Robert

    18 października 2019, 17:00 o 17:00

    Chyba już definitywnie. Jego szczyt możliwości na zwycięstwa to etapy na wieloetapówkach klasy 2.1, ewentulanie w słabo obsadzonych przez dobrych sprinterów 2.HC

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: