IO Tokio 2020. Polskie reprezentacje w trzyosobowych składach

Już wszystko wiemy. Zaledwie trzech reprezentantów będzie mogła wystawić Polska w wyścigach szosowych, podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Do zakończenia klasyfikacji zostały dwa tygodnie, ale ostatnie starty nie wpłyną już istotnie na ranking do igrzysk. Polska obecnie jest sklasyfikowana na czternastej pozycji i nie podskoczy wyżej, a to oznacza trzy miejscówki na górską trasę w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pięcioosobowe składy wystawią Belgia, Włochy, Holandia, Francja, Kolumbia i Hiszpania, a czteroosobowe Słowenia, Niemcy, Australia, Dania, Wielka Brytania, Norwegia i Szwajcaria.

U kolarek sytuacja podobna. Ósme w rankingu biało-czerwone zdobył trzy miejsca w peletonie. Po cztery reprezentantki wyślą Holandia, Włochy, Niemcy, Stany Zjednoczone i Australia, a trzy, obok naszych, Belgia, Dania, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania, RPA i Norwegia.

Na wyścig indywidualny na czas, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, nasza federacja może wystawić po jednym reprezentancie, wybranym z trójki wysłanym na wyścig szosowy.

Elita mężczyzn o złoto zmierzy się w sobotę 25 lipca, kolarki pojadą dzień później. Czasówki zostaną rozegrane w tym samym dniu, 29 lipca 2020.

Trasy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kolarstwie szosowym

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • przynajmniej wybór prosty....Majka, Poljan, Kwiato....skoro na wyścig szosowy można wybrać z pośród tej trójki to raczej Bodi nie pojedzie. Szkoda.

    • zgadzam się, ewentualnie za Poljana może wskoczyć Owsian w razie dobrego sezonu, na MŚ w Innsbrucku 2018 pokazał że potrafi pojechać ciężką trasę

  • Po tragicznym starcie naszych zawodowych kolarzy w kolejnych mistrzostwach świata we wszystkich kategoriach wiekowych ( zawodowych, bo przecież ani juniorzy ani orlicy ani kobiety nie pracują a po pracy jeżdzą sobie na rowerach , bo jakiej naszej gwiazdce by się się chciało) musiało do tego dojść ,że już jesteśmy postrzegani w peletonie kolarskim jak hindusi... Proponuję więc Panu Bodnarowi powiedzieć do lustra ,że nie jest jeszcze wypalony ( a miał zdobyć medal w czasówce, a jak pojechał to każdy wie... ) Pani Kasi Niewiadomej która co roku zapowiada walkę o medal a wychodzi to jak słynnemu Gangowi Olsena w komedii duńskiej. Oraz Panu Gołasiowi zwycięstwa w wyścigu dookoła komisariatu MO w Legnickim Polu bo ten Pan jeszcze nigdy nie wygrał żadnego wyścigu a jedyny jego sukces to chyba to ,że parenaście lat temu na jakiś tam mistrzostwach Swiata uciekał 100 metrów a zaraz potem od razu się wycofał.

    • Nie znam się na kolarstwie, rowerzystą jestem, ale widzę (oprócz bełkotliwej wypowiedzi "nie pracują, a po pracy jeżdżą na rowerach, bo jakiej naszej gwiazdce by się chciało") że Pana Gołasia to nie bardzo kojarzysz - bo nawet ja potrafię jego dwa zwycięstwa w wyścigach wymienić. PS. Na szczęście kibiców mamy na światowym poziomie - każdy z nich w dowolnej chwili mógłby zastąpić trenerów, selekcjonera a i samych zawodników pewnie też (tylko by sobie musiał spodnie w kroku poprawić i sznurówki zawiązać).

Recent Posts

Movistar także zatroszczy się o klimat

Ekipa Movistar poinformowała, że jest w trakcie wdrażania planu przejścia na odnawialne źródła energii i zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

5 lipca 2020, 18:31

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05