IO Tokio 2020. Polskie reprezentacje w trzyosobowych składach

Już wszystko wiemy. Zaledwie trzech reprezentantów będzie mogła wystawić Polska w wyścigach szosowych, podczas igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Do zakończenia klasyfikacji zostały dwa tygodnie, ale ostatnie starty nie wpłyną już istotnie na ranking do igrzysk. Polska obecnie jest sklasyfikowana na czternastej pozycji i nie podskoczy wyżej, a to oznacza trzy miejscówki na górską trasę w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Pięcioosobowe składy wystawią Belgia, Włochy, Holandia, Francja, Kolumbia i Hiszpania, a czteroosobowe Słowenia, Niemcy, Australia, Dania, Wielka Brytania, Norwegia i Szwajcaria.

U kolarek sytuacja podobna. Ósme w rankingu biało-czerwone zdobył trzy miejsca w peletonie. Po cztery reprezentantki wyślą Holandia, Włochy, Niemcy, Stany Zjednoczone i Australia, a trzy, obok naszych, Belgia, Dania, Hiszpania, Kanada, Wielka Brytania, RPA i Norwegia.

Na wyścig indywidualny na czas, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, nasza federacja może wystawić po jednym reprezentancie, wybranym z trójki wysłanym na wyścig szosowy.

Elita mężczyzn o złoto zmierzy się w sobotę 25 lipca, kolarki pojadą dzień później. Czasówki zostaną rozegrane w tym samym dniu, 29 lipca 2020.

Trasy Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w kolarstwie szosowym

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

  • Po tragicznym starcie naszych zawodowych kolarzy w kolejnych mistrzostwach świata we wszystkich kategoriach wiekowych ( zawodowych, bo przecież ani juniorzy ani orlicy ani kobiety nie pracują a po pracy jeżdzą sobie na rowerach , bo jakiej naszej gwiazdce by się się chciało) musiało do tego dojść ,że już jesteśmy postrzegani w peletonie kolarskim jak hindusi... Proponuję więc Panu Bodnarowi powiedzieć do lustra ,że nie jest jeszcze wypalony ( a miał zdobyć medal w czasówce, a jak pojechał to każdy wie... ) Pani Kasi Niewiadomej która co roku zapowiada walkę o medal a wychodzi to jak słynnemu Gangowi Olsena w komedii duńskiej. Oraz Panu Gołasiowi zwycięstwa w wyścigu dookoła komisariatu MO w Legnickim Polu bo ten Pan jeszcze nigdy nie wygrał żadnego wyścigu a jedyny jego sukces to chyba to ,że parenaście lat temu na jakiś tam mistrzostwach Swiata uciekał 100 metrów a zaraz potem od razu się wycofał.

    • Nie znam się na kolarstwie, rowerzystą jestem, ale widzę (oprócz bełkotliwej wypowiedzi "nie pracują, a po pracy jeżdżą na rowerach, bo jakiej naszej gwiazdce by się chciało") że Pana Gołasia to nie bardzo kojarzysz - bo nawet ja potrafię jego dwa zwycięstwa w wyścigach wymienić. PS. Na szczęście kibiców mamy na światowym poziomie - każdy z nich w dowolnej chwili mógłby zastąpić trenerów, selekcjonera a i samych zawodników pewnie też (tylko by sobie musiał spodnie w kroku poprawić i sznurówki zawiązać).

  • przynajmniej wybór prosty....Majka, Poljan, Kwiato....skoro na wyścig szosowy można wybrać z pośród tej trójki to raczej Bodi nie pojedzie. Szkoda.

    • zgadzam się, ewentualnie za Poljana może wskoczyć Owsian w razie dobrego sezonu, na MŚ w Innsbrucku 2018 pokazał że potrafi pojechać ciężką trasę

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04