Simon Spilak zakończył karierę

Simon Spilak

Simon Spilak postanowił zakończyć karierę sportowca. 33-letni Słoweniec to dwukrotny zwycięzca Tour de Romandie i Tour de Suisse.

Ściganie na najwyższym szczeblu Spilak rozpoczął w 2008 roku w Lampre, a od 2012 do dziś reprezentuje Katushe. Potrafił odnosić wielkie sukcesy w tygodniówkach, natomiast nigdy nie zaistniał w Wielkich Tourach. Omijał je szerokim łukiem, zaliczając zaledwie takich pięć. Najlepiej wypad w swoim debiucie w 2008, zajmując w Giro d’Italia 48. miejsce. Nie znosi słońca i chyba dlatego nigdy nie poczuł Vuelta a Espana.

Takie decyzje są zawsze niezmiernie trudne. Było wiele za i wiele przeciw, dlatego zdałem się na intuicję. Mógłbym ścigać się jeszcze przez kilka lat, ale myślę, że nadszedł odpowiedni moment na pożegnanie. Jestem bardzo zadowolony ze swojej kariery i osiągniętych wyników

– powiedział na odchodne.

Spilak może spokojnie zawiesić rower na kołku. Następcy w osobach Primoza Roglica i Tadeja Pogacara prowadzą słoweńskie kolarstwo do jeszcze większych sukcesów.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: