Team Sunweb zakontraktował Ilana van Wildera

Team Sunweb - Chad Haga

Belg Ilan van Wilder podpisał trzyletni kontrakt z ekipą Sunweb.

19-latek, po zaledwie roku w gronie młodzieżowców, przenosi się na poziom WorldTour. W grupie zarejestrowanej w Niemczech doskonalił będzie swoje umiejętności jazdy po górach i jazdy na czas.

Van Wilder w sezonie 2019 reprezentował klub Lotto Soudal U23, zapisując na koncie obiecujące wyniki w wyścigach etapowych. W Ronde de l'Isard przyjechał 7., w Orlen Nations Grand Prix był 3., na trasie młodzieżowego Wyścigu Pokoju wygrał etap i zajął 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, a sezon zwieńczył 3. lokatą w Tour de l'Avenir.

Belgowi, który podobne rezultaty notował w gronie juniorów, dobrze szło też w klasykach: w piętnastce zmieścił się w Ronde van Vlaanderen i Liege-Bastogne-Liege, natomiast w dziesiątce podczas mistrzostw Europy w jeździe na czas.

Van Wilder będzie najmłodszym członkiem zespołu Sunweb, który w przyszłym sezonie reprezentowali będą m.in. Tiesj Benoot, Nico Denz, Jasha Sütterlin, oraz orlicy Mark Donovan, Alberto Dainese, Nils Eekhoff, Felix Gall, Martin Salmon, a od lipca Thymen Arensman.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: