Mikel Nieve dalej u boku braci Yates

Bask Mikel Nieve na kolejne dwa sezony przedłużył kontrakt z australijską ekipą Mitchelton-Scott.

Nieve przez ostatnie dwa sezony poświęcał się pracy na rzecz liderów australijskiej ekipy. W 2018 roku opiekował się Simonem Yatesem w jego bitwie o Giro d'Italia, a po klęsce Brytyjczyka zabrał się do ucieczki na ostatnim górskim etapie i wygrał po samotnej szarży w Cervini.

W tym roku 35-latek take asystował Simonowi, acz wobec słabszego sezonu swojego lidera, sam na 17. miejscu skończył Giro, na 8. Itzulia Basque Country, a na 10. Vuelta a Espana.

Myślę, że w następnych dwóch latach moja rola w Grand Tourach się nie zmieni. Mam w tych wyścigach trochę doświadczenia, mam nadzieję, że będę mógł wspierać kolegów najlepiej jak potrafię w najważniejszych próbach sezonu

– zadeklarował w komunikacie ekipy.

Nieve w karierze wystartował w 18 Grand Tourach. Wszystkie ukończył, z czego sześć w pierwszej dziesiątce. Pięciokrotnie zajmował 10. lokatę w kolejnych edycjach Giro d'Italia (2011 i 2012) i Vuelta a Espana (2010, 2011, 2019), a raz hiszpański Grand Tour kończąc na 8. miejscu (2015).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: