Tour de Luxembourg we wrześniu i w UCI ProSeries

Wyścig Tour de Luxembourg od następnego roku będzie częścią cyklu UCI ProSeries i rozegra się we wrześniowym terminie.

W ramach reformy kolarstwa, autorstwa Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI), UCI ProSeries zastąpi wyścigi kategorii .HC i część imprez kategorii 1. Cykle kontynentalne - UCI Europe Tour, UCI Africa Tour, UCI Asia Tour, UCI America Tour i UCI Oceania Tour – będą składały się z pozostałych wydarzeń klasy .1 oraz .2.

UCI reorganizuje cykl WorldTour

Impreza dookoła wchodzącego w skład Beneluksu księstwa jest pierwszą, która potwierdziła swój nowy status. Decyzja została podjęta na podstawie "spójności strategicznej i jakości organizacji".

Wyścig zostanie przeniesiony z przełomu maja i czerwca na koniec lata – jego 80. edycja rozegra się w dniach 15-19 września, a więc zakończy się w przeddzień pierwszej konkurencji na mistrzostwach świata w Aigle-Martigny, jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn.

Tour de Luxembourg zyska na wartości i zostanie jednym z wyścigów przygotowawczych do wyścigu ze startu wspólnego na światowym czempionacie. Ta zmiana okazała się konieczna z powodu przeładowania kalendarza w maju i czerwcu, a także za sprawą szansy na dołączenie do  UCI ProSeries, a tym samym wzmocnia jakość kolarzy i ekip biorących udział

– napisali organizatorzy imprezy w komunikacie prasowym.

W tegorocznej edycji zwyciężył Jesús Herrada. Hiszpan z ekipy Cofidis zgarnął po drodze również dwa zwycięstwa etapowe.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: