Jackson i Olausson w Sunwebie, Ensing w Mitchelton-Scott

Ekipa Sunweb poinformowała o wzmocnieniu szeregów swojej żeńskiej formacji przez Kanadyjkę Alison Jackson i Szwedkę Wilmę Olausson. W grupie Mitchelton-Scott kolejny sezon spędzi za to Janneke Ensing.

Jackson dotychczas reprezentowała ekipy amerykańskie: TWENTY16 i TIBCO-SVB, w 2017 roku swoich sił próbując też we włoskiej grupie Bepink Cogeas. Kanadyjka dobrze odnajdywała się w wyścigach etapowych, już w pierwszym zawodowym sezonie zajmując 7. miejsce w Tour of California, a w kolejnych wygrywając m.in. etapy Trophee d'Or i Tour de l'Ardeche (2016) i Women's Tour of Scotland (2019) czy Delta Road Race (2019).

Bardzo się cieszę z tego transferu. To dla mnie kolejny krok a jego warunkiem jest wskoczenie na wyższy poziom i rozwój sportowy. Będę chciała brać udział w taktycznych rozgrywkach na trasach i przyczynić się do zwycięstw zespołu. Na trasach zwykle prowadzi mnie instynkt, co powinno zostać dobrze zrównoważone naukowym podejściem i doświadczeniem zespołu

zadeklarowała.

Agresywny styl jazdy i umiejętności finiszu z mniejszej grupki przekonały do niej zespół Sunweb, który obserwować ją miał okazję w wiosennych klasykach. 30-letnia Jackson w tym sezonie finiszowała w piętnastce zarówno Trofeo Alfredo Binda jak Ronde van Vlaanderen, a do tego na 9. miejscu zakończyła Amstel Gold Race.

18-letnia Olausson w tym roku wciąż ścigała się jako juniorka, na koncie zapisując tytuł mistrzyni kraju w wyścigu ze startu wspólnego raz klasyfikację generalną Watersley Ladies Challenge, wyścigu etapowego z cyklu Pucharu Narodów.

Utalentowana Szwedka wywalczyła także brąz mistrzostw Europy w jeździe indywidualnej na czas juniorek, 5. miejsce w tej konkurencji podczas mistrzostw świata, jak również 4. miejsce w juniorskim wyścigu Gandawa-Wevelgem i 5. w Trofeo Da Moreno, juniorskiej wersji Trofeo Alfredo Binda.

Po doświadczoną Janneke Ensing sięgnęła za to ekipa Mitchelton-Scott. 33-letnia Holenderka jeździła już w ekipie Boels Dolmans, Parkhotel Valkenburg, a ostatnio Ale Cipollini (2017-18), Team Sunweb i WNT-Rotor (2019).

Pozyskanie Holenderki to trzeci potwierdzony transfer australijskiej ekipy, którą w sezonie 2020 wesprą Sofie De Vuyst (Parkhotel-Valkenburg) oraz Jessica Roberts.

Ensing na koncie ma wygrane w Le Samyn des Dames (2018), etapy Boles Ladies Tour i Giro Toscana (2017),a w peletonie znana jest z agresywnej jazdy w pagórkowatym terenie. W tym sezonie finiszowała 2. w Donostia San Sebastian Klasikoa, 8. w Strade Bianche, a na 5. miejscu skończyła Setmana Valenciana.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: