Giro dell'Emilia Donne nie dla Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten nie wzięła udziału w szóstej edycji Giro dell'Emilia Donne.

Holenderka tydzień temu, po ponad 100-kilometrowym solowym rajdzie, została mistrzynią świata. Włoski klasyk miał być więc okazją do zaprezentowania tęczowej koszulki przez zawodniczkę Mitchelton-Scott.

Grupa najpierw poinformowała o planach Holenderki, ale na dzień przed startem potwierdziła, że mistrzyni świata wyścig opuści z powodu choroby.

Po mistrzostwach świata zawodniczki nie mają zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Na peleton kobiet czekają zaledwie trzy klasyki, w tym dzisiejszy Giro dell'Emilia Donne i niedzielny Gran Premio Bruno Beghelli.

Ostatnią szansą na zaprezentowanie tęczowej koszulki podczas rywalizacji w sezonie 2019 będzie dla Van Vleuten jednodniowy wyścigu Tour of Guangxi w Chinach, który odbędzie się 20 października. Świeżo upieczona mistrzyni świata widnieje na prowizorycznej liście startowej, a drobne przeziębienie nie powinno pokrzyżować planów Holenderki, choć nie jest jasne w jakich składach do Chin pojadą ekipy z Europy.

We Włoszech rolę liderki zespołu Mitchelton-Scott przejęła od Van Vleuten brązowa medalistka mistrzostw świata, Amanda Spratt.

Kacper Wośkowiak

Share
Opublikowane przez
Kacper Wośkowiak

Recent Posts

Alejandro Valverde niepewny Paryża

Sezon 2020 dla Alejandro Valverde zostanie podporządkowany Igrzyskom Olimpijskim w Tokio. Zbliżający się do czterdziestki Hiszpan zaplanował pod ten występ…

15 grudnia 2019, 16:42

Były lekarz Team Sky odpowie na pytania o zamówienia testosteronu?

Richard Freeman, były lekarz Team Sky i British Cycling, może stracić prawo do wykonywania zawodu. Co więcej, w toku działań…

15 grudnia 2019, 13:34

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Mateusz Rudyk zwycięski w sprincie

Mateusz Rudyk wygrał rywalizację sprinterów podczas piątej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym i utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu.…

15 grudnia 2019, 11:06

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11