Giro dell'Emilia Donne nie dla Annemiek van Vleuten

Annemiek van Vleuten nie wzięła udziału w szóstej edycji Giro dell'Emilia Donne.

Holenderka tydzień temu, po ponad 100-kilometrowym solowym rajdzie, została mistrzynią świata. Włoski klasyk miał być więc okazją do zaprezentowania tęczowej koszulki przez zawodniczkę Mitchelton-Scott.

Grupa najpierw poinformowała o planach Holenderki, ale na dzień przed startem potwierdziła, że mistrzyni świata wyścig opuści z powodu choroby.

Po mistrzostwach świata zawodniczki nie mają zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Na peleton kobiet czekają zaledwie trzy klasyki, w tym dzisiejszy Giro dell'Emilia Donne i niedzielny Gran Premio Bruno Beghelli.

Ostatnią szansą na zaprezentowanie tęczowej koszulki podczas rywalizacji w sezonie 2019 będzie dla Van Vleuten jednodniowy wyścigu Tour of Guangxi w Chinach, który odbędzie się 20 października. Świeżo upieczona mistrzyni świata widnieje na prowizorycznej liście startowej, a drobne przeziębienie nie powinno pokrzyżować planów Holenderki, choć nie jest jasne w jakich składach do Chin pojadą ekipy z Europy.

We Włoszech rolę liderki zespołu Mitchelton-Scott przejęła od Van Vleuten brązowa medalistka mistrzostw świata, Amanda Spratt.

Kacper Wośkowiak

Recent Posts

Kalendarz Przełajowego Pucharu Świata 2020/2021

Jedenaście odsłon, pięć krajów. Przełajowy Puchar Świata ma nowy kalendarz, zmodyfikowany w obliczu ograniczeń w organizacji masowych w dobie pandemii.

5 lipca 2020, 14:24

Czarna sobota

Tragicznie zakończył się pierwszy po koronawirusowej przerwie wyścig w Belgii. Na trasie zmarł jeden z uczestników Niels De Vriendt.

4 lipca 2020, 21:40

Mistrzostwa USA i Wielkiej Brytanii odwołane

Organizacje zarządzające kolarskimi imprezami w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii poinformowały o odwołaniu większości imprez mistrzowskich zaplanowanych na sezon 2020.…

4 lipca 2020, 14:49

Rowerem na samolot. Carapaz planuje nietypową podróż do Europy

Richard Carapaz i Jhonatan Narváez nie przeładują walizek. Nie chodzi tym razem o regulacje linii lotniczych, a o drogę, jaką…

4 lipca 2020, 11:06

Nairo Quintana potrącony przez samochód

Nairo Quintana został potrącony przez samochód podczas treningu, poinformowała ekipa Arkea-Samsic. Lider francuskiego zespołu z kolizji wyszedł bez poważniejszych obrażeń.

4 lipca 2020, 08:05

Vuelta a Burgos 2020. Bennett i Evenepoel w akcji

Sam Bennett i Remco Evenepoel poprowadzą zespół Deceuninck-Quick-Step w pierwszym wyścigu wznowionego sezonu: Vuelta a Burgos.

4 lipca 2020, 07:31