Giro dell'Emilia Donne 2019. Demi Vollering koronuje świetny sezon

Demi Vollering (Parkhotel Valkenburg) wygrała po wspinaczce do Sanktuarium św. Łukasza 6. edycję wyścigu Giro dell'Emilia Donne.

Holenderka wyprzedziła na podjeździe pod Bolonią Włoszkę Elisę Longo Borghini (Trek-Segafredo) oraz Czeszkę Nikolę Noskovą (Bigla).

Trasa wyścigu kobiet była zupełnie płaska i po 96 kilometrach zbaczała ku Sanktuarium św. Łukasza na wzgórzu pod Bolonią. Losy rywalizacji rozstrzygał liczący 2,1 kilometra podjazd o średnim nachyleniu 8%.

Vollering, która w tym sezonie wygrała już prolog Festival Elsy Jacobs, zapisała na koncie drugi zawodowy sukces. 22-latka w tym roku zajęła 3. miejsce w Liege-Bastogne-Liege, 2. w Festival Elsy Jacobs, 5. w OVO Energy Women's Tour i GP de Plouay oraz 13. w Giro Rosa.

Wyniki Giro dell'Emilia Donne 2019 (1.1), Bolonia - Bolonia, Sanktuarium św. Łukasza (98,8 km):

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Demi VolleringParkhotel Valkenburg2:26:35
2.Borghini Elisa LongoTrek-Segafredo Women
3.Nikola NoskováBigla Pro Cycling00:06
4.Rasa LeleivytėAromitalia Vaiano00:13
5.Liane LippertTeam Sunweb
6.Soraya PaladinAlé Cipollini
7.Eugenia BujakBTC City Ljubljana00:15
8.Yevgenia VysotskaServetto-Piumate-Beltrami TSA00:16
9.Eider MerinoReprezentacja Hiszpanii00:17
10.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing00:20
11.Arlenis SierraAstana Womens Team00:24
12.Marlen ReusserWCC Team
13.Katrine AalerudReprezentacja Norwegii
14.Erica MagnaldiWNT-Rotor Pro Cycling00:30
15.Stine BorgliFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:31
16.Rossella RattoBTC City Ljubljana
17.Ane SantestebanWNT-Rotor Pro Cycling00:37
18.Lucy KennedyMitchelton-Scott00:39
19.Mariia NovolodskaiaCogeas-Mettler Pro Cycling Team
20.Evita MuzicFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:45
21.Edwige PitelCogeas-Mettler Pro Cycling Team00:46
22.Elise ChabbeyBigla Pro Cycling00:47
23.Elena CecchiniCanyon SRAM Racing00:48
24.Vita HeineReprezentacja Norwegii00:54
25.Blanca Liliana MorenoAstana Womens Team00:59
26.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling01:00
27.Ingrid LorvikReprezentacja Norwegii
28.Anastasiya KolesavaWCC Team01:04
29.Tatiana GuderzoBepink01:06
30.Anastasiia ChursinaBTC City Ljubljana01:09
31.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling01:14
32.Katia RagusaBepink01:16
33.Sophie WrightBigla Pro Cycling01:20
34.Asja PaladinValcar Cylance Cycling
35.Letizia BorghesiAromitalia Vaiano
36.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
37.Greta MarturanoTop Girls Fassa Bortolo01:24
38.Sofia BertizzoloReprezentacja Włoch
39.Natalie GrinczerBizkaia Durango01:26
40.Beatrice RossatoEurotarget-Bianchi-Vittoria
41.Julia SoekTeam Sunweb01:29
42.Urška ZigartBTC City Ljubljana01:32
43.Marta CavalliValcar Cylance Cycling01:38
44.Gloria RodríguezReprezentacja Hiszpanii01:40
45.Amanda SprattMitchelton-Scott
46.Vania CanvelliBepink
47.Aroa Nicole Gorostiza UlloaBizkaia Durango
48.Diana PeñuelaAlé Cipollini01:43
49.Lourdes OyarbideReprezentacja Hiszpanii01:55
50.Floortje MackaijTeam Sunweb
51.Olga ShekelAstana Womens Team01:58
52.Audrey Cordon-RagotTrek-Segafredo Women02:00
53.Nadia QuagliottoAlé Cipollini02:02
54.Giorgia FraiegariBorn To Win02:07
55.Debora SilvestriEurotarget-Bianchi-Vittoria
56.Francjasca PiscialiBorn To Win
57.Emilia FahlinFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
58.Kathrin HammesWNT-Rotor Pro Cycling02:09
59.Agua Marina EspínolaWCC Team02:11
60.Lara VieceliWNT-Rotor Pro Cycling02:16
61.Tesfoam Gebru EyeruWCC Team02:19
62.Arianna SessiBorn To Win02:24
63.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope02:25
64.Jade WielFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
65.Victorie GuilmanFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
66.Marta BastianelliReprezentacja Włoch
67.Alba TeruelReprezentacja Hiszpanii
68.Nina BuysmanParkhotel Valkenburg
69.Fernanda YapuraWCC Team02:28
70.Mónika KirályServetto-Piumate-Beltrami TSA
71.Niamh Fisher-BlackBigla Pro Cycling02:31
72.Alice GaspariniEurotarget-Bianchi-Vittoria02:33
73.Anna PotokinaServetto-Piumate-Beltrami TSA02:40
74.Kseniya DobryninaServetto-Piumate-Beltrami TSA
75.Giulia MarchesiniAromitalia Vaiano02:46
76.Ilaria SanguinetiValcar Cylance Cycling
77.Ana CovrigEurotarget-Bianchi-Vittoria
78.Franziska KochTeam Sunweb02:51
79.Ariana GilabertBizkaia Durango02:53
80.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg
81.Caris CosentinoBorn To Win
82.Esther Van VeenParkhotel Valkenburg
83.Letizia GalvaniBorn To Win
84.Barbara GuarischiReprezentacja Włoch
85.Laura TomasiTop Girls Fassa Bortolo
86.Dalia MuccioliValcar Cylance Cycling
87.Nicole D'agostinBizkaia Durango03:02
88.Federica SeveriVallerbike03:08
89.Simona BortolottiConceria Zabri-Fanini
90.Teniel CampbellWCC Team03:17
91.Silvia ValsecchiBepink
92.Yeima TorresAstana Womens Team
93.Juliette LabousTeam Sunweb03:21
94.Susanne AndersenTeam Sunweb
95.Silvia FolloniConceria Zabri-Fanini
96.Laura AsencioWNT-Rotor Pro Cycling
97.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
98.Tanja ErathCanyon SRAM Racing03:31
99.Marit RaaijmakersParkhotel Valkenburg03:33
100.Chiara PeriniBepink
101.Claudia MeucciConceria Zabri-Fanini03:35
102.Melissa Van NeckBepink03:37
103.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
104.Abigail Van TwiskTrek-Segafredo Women
105.Carmela CiprianiAromitalia Vaiano03:39
106.Emilie MobergReprezentacja Norwegii
107.Ingvild GaskjennReprezentacja Norwegii
108.Maaike BoogaardBTC City Ljubljana03:44
109.Sari SaarelainenCogeas-Mettler Pro Cycling Team
110.Femke MarkusParkhotel Valkenburg03:52
111.Sheyla GutiérrezReprezentacja Hiszpanii
112.Iris MonticoloTop Girls Fassa Bortolo04:06
113.Angelica BrogiAromitalia Vaiano04:10
114.Valle Elisa DallaTop Girls Fassa Bortolo04:13
115.Birgitte RavndalNorwegia04:16
116.Jeidi PraderaAstana Womens Team
117.Beatrice PozzobonVeneto
118.Gemma SernissiAromitalia Vaiano
119.Vittoria GuazziniValcar Cylance Cycling
120.Virginie Perizzolo PointetCogeas-Mettler Pro Cycling Team04:25
121.Roberta CaferriBorn To Win
122.Christa RiffelCanyon SRAM Racing04:27
123.Basei Marzia SaltonConceria Zabri-Fanini04:33
124.Anna PlichtaTrek-Segafredo Women
125.Moniek TennigloMitchelton-Scott
126.Jessica AllenMitchelton-Scott
127.Sandra AlonsoBizkaia Durango
128.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women
129.Maria Vittoria SperottoBigla Pro Cycling
130.Giorgia BarianiAlé Cipollini
131.Emanuela ZanettiVeneto04:46
132.Veronica ZaninelliVeneto04:59
133.Matilde FoggiVallerbike05:10
134.Luciani GiuliaVeneto05:27
135.Marta TagliaferroReprezentacja Włoch05:39
136.Elena LucchinelliVeneto05:40
137.Lotta LepistöTrek-Segafredo Women05:50
138.Sofia CilentiConceria Zabri-Fanini05:54
139.Jessica RaimondiAlé Cipollini06:15

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: