Hammer Hong Kong odwołany, Jumbo-Visma najlepsza w Hammer Series

Z powodu niestabilnej sytuacji politycznej wyścigi Hammer Series w Hongkongu, zaplanowane początkowo na 13 października, zostały odwołane.

Od marca w mieście trwają liczne protesty z powodu próby wprowadzenia ustawy dopuszczającej ekstradycję do krajów, z którymi Hongkong nie posiada umowy o takim procesie. W tym gronie znajduje się m.in. Chińska Republika Ludowa, a protestujący obawiają się, że wprowadzenie nowego prawa pozwoli na zwiększenie wpływu potężnego sąsiada, w którego strukturze Hongkong jest "specjalnym regionem administracyjnym".

W czerwcu demonstracje przybrały charakter masowy, a mimo wycofania się lokalnych władz z legislacji ekstradycyjnej, sytuacja wciąż jest niepewna i dochodzi do licznych starć pomiędzy protestującymi a policją.

W związku z tym odpowiedzialna za cykl spółka Velon, a także lokalni organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu ścigania.

Przykro nam, że w tym roku kibice nie zobaczą najlepszych kolarzy świata znów walczących o zwycięstwo w Hammer Series w Hong Kongu. Już planujemy kolejno roczny cykl rywalizacji i bardzo chcemy wrócić na kolejny finał

– powiedział szef Velon, Graham Bartlett.

Oznacza to, że triumfatorem tegorocznej, trzeciej edycji cyklu wyścigów Hammer Series została grupa Jumbo-Visma. Podopieczni Richarda Plugge'a zwyciężyli w otwierającej ostatecznie dwuwyścigową serię imprezie w Stavanger, a następnie obronili prowadzenie podczas w wyścigu Limburgii. Drugie miejsce zajęła grupa Deceuninck-Quick Step, zaś podium domknął Team Sunweb.

Szkoda, że wyścig w Hong Kongu został odwołany, ale cieszymy się, że jesteśmy ogólnymi zwycięzcami. Ta rywalizacja ma dla nas coraz więcej znaczenia. Zawsze skupiamy się na wygrywaniu razem, a sukces w Hammer Series jest tego idealnym przykładem

– podkreślił dyrektor sportowy holenderskiego zespołu, Merijn Zeeman.

Nie jest jasne, czy w przyszłym roku wyścigi z cyklu Hammer Series będą częścią kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). W tym tygodniu spółka Velon pozwała kolarską centralę za łamanie prawa monopolowego, a jednym z zarzutów jest niezgodzenie się na rejestrację wyścigów.

Velon na drodze sądowej przeciwko UCI

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: