Bastianelli i Garcia w Ale Cipollini, Siggaard w Lotto Soudal

Włoszka Marta Bastianelli, Hiszpanka Margarita Garcia i Dunka Christina Siggaard znalazły zespoły na sezon 2020.

Mistrzyni Włoch po sezonie spędzonym w duńskiej ekipie Virtu Cycling, wraca do ekipy, którą reprezentowała. Grupa, dotychczas występująca pod szyldem Ale Cipollini, w przyszłym sezonie chce być jedną z sześciu ekip WorldTour i by cel ten osiągnąć pozyskała słoweńskiego sponsora, BTC. Od stycznia zespół funkcjonował będzie jako Ale BTC Ljubljana.

Bastianelli, która w tym roku wygrała m.in. Ronde van Vlaanderen i Ronde van Drenthe, Gracia Orlova oraz PostNord Vargarda WestSweden, w nowych-starych barwach spotka m.in. Hiszpankę Margaritę Victorię Garcię, która do zespołu przechodzi z ekipy Movistar.

Rozpad ekipy Virtu Cycling wykorzystała grupa Lotto Soudal Ladies. W jej barwach w 2020 roku zobaczymy Dunkę Christinę Siggaard. 25-latka, zwyciężczyni Omloop Het Nieuwsblad (2018), po trzech latach na Półwyspie Jutlandzkim swoją bazę będzie miała w Belgii.

Siggaard w tym roku wygrał tylko etap BeNe Ladies Tour, a dobrym finiszem popisała się także w finale PostNord Vargarda WestSweden, w którym zajęła piąte miejsce.

Paweł Gadzała

Share
Opublikowane przez
Paweł Gadzała

Recent Posts

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06

Total Direct Energie zrezygnuje z Giro d'Italia

Zespół Jeana-René Bernaudeau ma oddać zaproszenie do Giro d'Italia, przychylając się do prośby organizatora wyścigu, informuje "L'Equipe". (więcej…)

4 grudnia 2019, 12:03

Dariusz Banaszek organizuje ekipę kontynentalną

Dariusz Banaszek w sezonie 2020 prowadził będzie grupę kolarską. Zespół występować ma na poziomie kontynentalnym, a w jego składzie znaleźć…

4 grudnia 2019, 10:36