Bastianelli i Garcia w Ale Cipollini, Siggaard w Lotto Soudal

Włoszka Marta Bastianelli, Hiszpanka Margarita Garcia i Dunka Christina Siggaard znalazły zespoły na sezon 2020.

Mistrzyni Włoch po sezonie spędzonym w duńskiej ekipie Virtu Cycling, wraca do ekipy, którą reprezentowała. Grupa, dotychczas występująca pod szyldem Ale Cipollini, w przyszłym sezonie chce być jedną z sześciu ekip WorldTour i by cel ten osiągnąć pozyskała słoweńskiego sponsora, BTC. Od stycznia zespół funkcjonował będzie jako Ale BTC Ljubljana.

Bastianelli, która w tym roku wygrała m.in. Ronde van Vlaanderen i Ronde van Drenthe, Gracia Orlova oraz PostNord Vargarda WestSweden, w nowych-starych barwach spotka m.in. Hiszpankę Margaritę Victorię Garcię, która do zespołu przechodzi z ekipy Movistar.

Rozpad ekipy Virtu Cycling wykorzystała grupa Lotto Soudal Ladies. W jej barwach w 2020 roku zobaczymy Dunkę Christinę Siggaard. 25-latka, zwyciężczyni Omloop Het Nieuwsblad (2018), po trzech latach na Półwyspie Jutlandzkim swoją bazę będzie miała w Belgii.

Siggaard w tym roku wygrał tylko etap BeNe Ladies Tour, a dobrym finiszem popisała się także w finale PostNord Vargarda WestSweden, w którym zajęła piąte miejsce.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: