Daniel - odzież kolarska

Sparkassen Münsterland Giro 2019. Alvaro Jose Hodeg wykorzystał szansę

Alvaro Jose Hodeg (Deceuninck - Quick Step) po finiszu z peletonu wygrał 14. Sparkassen Münsterland Giro.

Dobrze rozprowadzony Kolumbijczyk na kresce o pół koła wyprzedził Pascala Ackermanna (Bora-hansgrohe). Trzecie miejsce zajął Tim Merlier (Corendon – Circus).

Na zmoczonych deszczem ulicach Münster długo uciekał Brian van Goethem (Lotto Soudal), którego wchłonięto kilkaset metrów przed metą.

Wcześniej w ucieczce dnia odnaleźli się Brian Van Goethem (Lotto Soudal), Maurits Lammertink (Roompot-Charles), Juri Hollmann (Heizomat Rad-Net), Marc Claus (Dauner D&DQ-Akkon) oraz Lars Kulbe (Sauerland NRW p/b SKS Germany). Grupka uzyskała niecałe cztery minuty przewagi nad peletonem, którego prowadzenie spoczęło na zespołach Jumbo-Visma i Corendon-Circus.

Po zakończeniu tej akcji kilkukrotnie akcję próbował zawiązać Mathieu van der Poel (Corendon – Circus), jednak ekipy sprinterów nie pozwoliły rozwinąć Holendrowi skrzydeł.

Michał Gołaś przyjechał 49., a jego druh z Team Ineos Michał Kwiatkowski zajął 55. miejsce.

Wyniki Sparkassen Münsterland Giro 2019 (1.HC), Emsdetten – Münster (193,3 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step4:26:39
2.Pascal AckermannBora-hansgrohe
3.Tim MerlierCorendon-Circus
4.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
5.Max WalscheidTeam Sunweb
6.Mike TeunissenJumbo-Visma
7.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
8.Piet AllegaertSport Vlaanderen-Baloise
9.Roy JansCorendon-Circus
10.Niccolò BonifazioTeam Total Direct Energie
11.Chris LawlessTeam Ineos
12.Mathieu van der PoelCorendon-Circus
13.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
14.Rui OliveiraUAE Team Emirates
15.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
16.Jenthe BiermansKatusha-Alpecin
17.John DegenkolbTrek-Segafredo
18.Jannik SteimleDeceuninck-Quick Step
19.Jos van EmdenJumbo-Visma00:09
20.Tom van AsbroeckIzrael Cycling Academy
21.Mikkel Frølich HonoreDeceuninck-Quick Step
22.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
23.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
24.Justin TimmermansRoompot-Charles
25.Patrick HallerHeizomat Rad-Net
26.Reinardt Janse van RensburgDimension Data
27.Cees BolTeam Sunweb
28.Robert KesslerTeam Lotto-Kern Haus
29.Stepan KurianovGazprom-RusVelo
30.Robin CarpenterRally UHC Cycling
31.Nils PolittKatusha-Alpecin
32.Tom BohliUAE Team Emirates
33.Victor CampenaertsLotto Soudal
34.Alexander KonychevDimension Data
35.Brian van GoethemLotto Soudal
36.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
37.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
38.Rüdiger SeligBora-hansgrohe
39.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:29
40.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
41.Roy CurversTeam Sunweb
42.Dries de BondtCorendon-Circus00:34
43.Max KanterTeam Sunweb
44.Paul MartensJumbo-Visma
45.Taco van der HoornJumbo-Visma
46.Alex KirschTrek-Segafredo
47.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise00:45
48.Adrien PetitTeam Total Direct Energie
49.Michał GołaśTeam Ineos
50.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:52
51.André GreipelTeam Arkéa Samsic01:04
52.Koen de KortTrek-Segafredo01:08
53.Mihkel RaimIzrael Cycling Academy
54.Christian KneesTeam Ineos
55.Michał KwiatkowskiTeam Ineos
56.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
57.Jonas RickaertCorendon-Circus01:13
58.Romain CardisTeam Total Direct Energie01:17
59.Igor BoevGazprom-RusVelo01:19
60.Pirmin BenzHeizomat Rad-Net
61.Clément RussoTeam Arkéa Samsic
62.Julien MoriceVital Concept-B&B Hotels
63.Cédric BeullensWanty-Gobert Cycling Team
64.Bernhard EiselDimension Data
65.Kasper AsgreenDeceuninck-Quick Step
66.Leonardo BassoTeam Ineos
67.Julien VermoteDimension Data
68.Maarten WynantsJumbo-Visma
69.Juri HollmannHeizomat Rad-Net
70.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
71.Jay Robert ThomsonDimension Data
72.Nikias ArndtTeam Sunweb
73.Juraj SaganBora-hansgrohe
74.Lars KulbeTeam Sauerland NRW p/b SKS GERMANY
75.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
76.Riccardo MinaliIzrael Cycling Academy
77.Dmitry StrakhovKatusha-Alpecin
78.Jens KeukeleireLotto Soudal
79.Maurits LammertinkRoompot-Charles
80.Frederik FrisonLotto Soudal
81.Lawrence NaesenLotto Soudal
82.Pieter VanspeybrouckWanty-Gobert Cycling Team
83.Michael SchwarzmannBora-hansgrohe
84.Nicolas Dalla ValleUAE Team Emirates02:53
85.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels
86.Jan TschernosterHeizomat Rad-Net
87.Tobias KnaupTeam Lotto-Kern Haus03:23
88.Otto VergaerdeCorendon-Circus03:31
89.Nicolas DebeaumarcheTrek-Segafredo03:46
90.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
91.Marc ClaussDauner D&DQ-Akkon

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: