Mathieu van der Poel zmienił plany

Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel zrezygnował z wylotu do Tokio na test przedolimpijski w kolarstwie górskim. Holender zamiast tego pojedzie w czwartek w Sparkassen Münsterland Giro, gdzie zakończy swój sezon szosowy.

Chcemy oszczędzić Mathieu dodatkowego stresu, związanego z wyścigiem na innym kontynencie i jet-lagiem. W zamian będzie mógł zakończyć swój piękny sezon szosowy

– napisała w komunikacie grupa Corendon-Circus.

Van der Poel po krótkim odpoczynku przystąpi do sezonu przełajowego. 24-latek po raz pierwszy ma się pokazać 22 października w Woerden, 1 listopada powróci na Koppenbergcross, a tydzień później we Włoszech stawi się na mistrzostwach Europy. Jego program nie będzie tak intensywny jak wcześniej, priorytetowo chce potraktować imprezy z serii DVV Verzekeringen Trofee.

Obraz z Sparkassen Münsterland Giro, w którym wystartują również Michał Kwiatkowski i Michał Gołaś (Team Ineos), będzie dostępny w Internecie na stronie Velon od godziny 14:00.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: