II edycja WYŚCIGU Tomasza Marczyńskiego już 5 października

WYŚCIG Tomasza Marczyńskiego w pierwszy weekend października w Niepołomicach to najlepszy czas i miejsce na zakończenie sezonu kolarskiego.

Trasa drugiej edycji imprezy organizowanej przez kolarza zawodowej grupy Lotto Soudal ponownie przebiegać będzie przez malowniczą Puszczę Niepołomicką. Amatorzy ścigania na szutrach i asfaltach rywalizować będą razem z patronem WYŚCIGU na dystansach 37 i 112 km.

Trasę zaplanowano tak, aby w całości przebiegała po drogach wyłączonych z ruchu. Organizatorom zależało, by dać szansę startu zarówno doświadczonym zawodnikom, jak i stawiającym pierwsze kroki w kolarskim peletonie. Po starcie spod Zamku Królewskiego i dojeździe Drogą Królewską do Puszczy Niepołomickiej, uczestnicy jadący na długim dystansie pokonają 4 pętle po 25 kilometrów, a biorący udział w rywalizacji na krótkiej trasie – jedna rundę. Dodatkowo można się będzie sprawdzić na dwóch segmentach specjalnych, które są częścią trasy, ale z osobnymi pomiarami czasu. W sercu puszczy segment nosi nazwę „Czas na szuter”, a startujący na długiej trasie pokonają go cztery razy. Każdy jedzie tu na własne konto, a królową i królem segmentu zostaną uczestnicy z najlepszymi czasami. Zlokalizowany na odcinku 2 800 metrów przy wjeździe na metę „Segment Soudal” wyłoni z kolei królewską drużynę – do wyniku zespołu liczyć się będzie suma czasów trzech najlepszych zawodników. Trasę zabezpieczać będą wozy techniczne Shimano.

Podobnie jak przed rokiem „centrum dowodzenia” WYŚCIGIEM będzie przepiękny Zamek Królewski w Niepołomicach, z mnóstwem atrakcji i wszystkim, co kolarze kochają – branżowym Bike Expo na dziedzińcu, niepowtarzalną atmosferą, nagrodami, medalami na mecie dla każdego, świetną kawą i pysznym jedzeniem. Organizatorzy zadbali też o bogate pakiety startowe, w tym dwuosobowe zaproszenia na wieczorne after party w krakowskim klubie Le Scandale Garden, podczas którego w konkursach wygrać będzie można m.in. wycieczkę rowerową do Hiszpanii. Podczas after party odbędzie się także licytacja i zbiórka pieniędzy na rehabilitację Karola Domagalskiego, który uległ poważnemu wypadkowi podczas tegorocznego Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Natomiast z każdego wykupionego pakietu startowego 15 zł przeznaczone zostanie na wsparcie rehabilitacji Mistrza Ryszarda Szurkowskiego.

Tegoroczny WYŚCIG by Tomasz Marczyński to nie tylko rywalizacja 500 kolarzy amatorów po szutrach Puszczy Niepołomickiej, ale także wiele atrakcji dodatkowych. W położonym nieopodal Zamku Królewskiego Parku Miejskim od godz. 13:13 zorganizowane zostaną zawody dla najmłodszych wielbicieli jednośladów. Podzielone na grupy wiekowe dzieci od 3 do 12 lat rywalizować będą na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. Każde dziecko w pakiecie startowym znajdzie kamizelkę odblaskową Soudal oraz słodycze od firmy Wawel. Zapisy dzieci poprzez formularz on-line oraz w biurze zawodów dzieci w Parku Miejskim w godz. 10:00 – 13:00.

PROGRAM WYŚCIGU – SOBOTA, 5 PAŹDZIERNIKA 2019

8:00 – 10:30 odbiór numerów i pakietów startowych – biuro zawodów, ul. Zamkowa 2
9:00 oficjalne otwarcie strefy Bike Expo
9:30 – 10:30 przyjazd Tomasza Marczyńskiego do miasteczka zawodów (nieformalna kawa w strefie Soudal, czas dla mediów, nagrania pod materiał filmowy z WYŚCIGU)
10:00 – 13:00 możliwość zapisów do zawodów dzieci w Parku Miejskim
10:45 otwarcie sektorów startowych i wejście do sektorów
11:00 powitanie startujących i gości przez burmistrza Niepołomic Romana Ptaka, mowa
motywacyjna Marczyńskiego, przekazanie najważniejszych informacji na temat zasad rywalizacji (sektory) i zasad bezpieczeństwa
11:11 honorowy start na wszystkich dystansach i przejazd zwartą kolumną do startu ostrego za skrzyżowaniem ul. Grzybowej i Drogi Królewskiej w Niepołomicach
ok. 11:20 start ostry dystansu 112 km (z zatrzymania)
ok. 11:30 start ostry dystansu 37 km (z zatrzymania)
11:30 - 12:00 spotkanie dzieci z policją, tematem spotkania szeroko pojęte bezpieczeństwo
12:00 - 13:00 możliwość treningu na trasie dla dzieci dla wszystkich zgłoszonych
ok. 12:15 prognozowany przyjazd na metę pierwszych zawodników dystansu 37 km
13:13 rozpoczęcie zawodów dzieci w Parku Miejskim przez Zamkiem na krótkiej pętli
14:00 rozpoczęcie zawodów dzieci w Parku Miejskim przez Zamkiem na długiej pętli
ok. 14:15 prognozowany przyjazd na metę pierwszych zawodników dystansu 112 km
15:00 zakończenie zawodów dla dzieci
15:05 wywiad z Marczyńskim w strefie Soudal z możliwością zadawania pytań przez publiczność – moderuje Adam Probosz
15:30 zamknięcie trasy Wyścigu
15:30 rozpoczęcie dekoracji w zawodach dzieci (dziedziniec Zamku)
15:40 podsumowanie akcji pomocy Ryszardowi Szurkowskiemu prowadzonej przy okazji WYŚCIGU
15:45 rozpoczęcie dekoracji open, na poszczególnych dystansach i w kategoriach
16:15 zbiorowe zdjęcie wszystkich startujących z Tomaszem Marczyńskim
16:15 – 16:45 rozmowy w kuluarach z Marczyńskim, czas dla mediów
17:00 zakończenie Wyścigu 2019 na Zamku, zaproszenie na after party do Krakowa
19:30 otwarcie wejścia na after party
20:00 oficjalne otwarcie imprezy przez Tomasza Marczyńskiego
21:00 konkurs z nagrodami + licytacja koszulki dla Karola Domagalskiego

Więcej informacji:
www.wyscig.cc
facebook.com/wyscigbytomaszmarczynski/
instagram.com/wyscig_by_tomasz_marczynski/

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: