W obiektywie: Biało-czerwona kadra w Yorkshire

Starty reprezentacji Polski w Yorkshire uwieczniła w obiektywie Magda Tkacz.

Trochę słońca, trochę deszczu, tak wyglądały mistrzostwa świata w Yorkshire. Deszczowa aura towarzyszyła rywalizacji orlików, mimo to Stanisław Aniołkowski wiele kilometrów spędził w odjeździe, a w końcówce nadzieje na dobry wynik dawał Szymon Sajnok. Finalnie zawodnik CCC Team nie zdołał dojechać w ucieczce i zakończył zmagania na 17. miejscu.

Przed startem w mistrzostwach ważne słowa powiedział nam Michał Gołaś:

Na koniec września w tej pogodzie masz tylko tyle energii, ile ci zostało po sezonie i nawet w sobotę wieczorem nie jesteś w stanie powiedzieć, czy ci starczy na 100 kilometrów, 200 czy 300. To jest takie trochę wróżenie z fusów.

Taka sytuacja spotkała Katarzynę Niewiadomą, która w dzień mistrzostw nie czuła się dobrze i chociaż Polki starały się odrobić straty do prowadzącej Annemiek Van Vleuten, to sił na to zabrakło. Holenderka była tego dnia poza zasięgiem, a Niewiadoma zakończyła mistrzostwa z 23. lokatą.

Niedzielny wyścig elity mężczyzn był tak naprawdę walką o przetrwanie. Blisko sześć i pół godziny zmagań w ulewnym deszczu, niezbyt wysokiej temperaturze i na wymagającej trasie dawał się wszystkim we znaki. Niemalże od początku w ucieczce dnia jechał Maciej Bodnar. Przed wjazdem na rundy wokół Harrogate harcownicy zostali złapani, a sytuacja w wyścigu się zmieniła i niespodziewanie wygrał Mads Pedersen. Najdłużej na trasie mogliśmy oglądać Michała Gołasia, ale żaden z Polaków, jak wielu innych zawodników, nie ukończył niedzielnej rywalizacji. Do mety dotarło jedynie 46 ze 197 startujących kolarzy.

Biało-czerwonych podczas mistrzostw świata uwieczniła w obiektywie Magda Tkacz (Magda Tkacz Photography).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: