Kategorie: Z kraju

Cyklografizm - plakaty, grafy, szmaty. Zaproszenie na wernisaż i coś więcej

CYKLOGRAFIZM, to kolejny obszar wizualnej kultury rowerowej, który pojawia się na BIKE DAYSach. Może ciut mniej dynamiczny niż film, ale przeto bardziej uchwytny.

Plakaty, grafy, szmaty czyli to czym kultura rowerowa obrasta. Będą cyklografy spod znaku Bike Days i Kwiaciarni Grafiki. Będzie można zobaczyć kultowy już plakat dotyczący historii ostatniego warszawskiego welodromu „Tor Orzeł”. Będą trykoty, będą sitodruki. Będzie seria świetnych plakatów, które towarzyszą Bikedays’om od początku. Wystawa CYKLOGRAFIZM pozwoli, to wszystko zobaczyć, poczuć i... zakupić ♥.

SITODRUK NA ŻYWO. Bierzcie ze sobą na wernix jasne textyle. Będzie na tę okazję przygotowane sito z cyklografem, który będziecie mogli sobie własnoręcznie wydrukować. Za friko.

NOCNIK. Po wernisażu, jak będzie moc, to polecimy razem na rowerach w noc. Wpadajcie na swych maszynach. Potniemy w Warszawę niczym jakieś 608 czy N41.

CYKLOGRAFIZM
WERNISAŻ: 3 października, godzina 19
lokalizacja: Warszawa, Kwiaciarnia Grafiki, ulica Smulikowskiego 6/8, drugie podwórko, suterena.
Wystawa potrwa do 15 listopada. Odwiedziny po wcześniejszym umówieniu.

Organizatorzy

Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych największy przegląd filmowy o tematyce rowerowej w tej części Europy. Bike Days to przede wszystkim festiwal dobrego kina. Rower jest tu jedynie pretekstem do opowiedzenia historii bohaterów.
Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe, galeria. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie prezentuje artefakty sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Henryk Kwiatek. Ostatnio zaangażowani w ratowanie warszawskiego toru kolarskiego Orzeł Nowe Dynasy.
Tour de Varsovie to kolarstwo miejskie, czy może po prostu poznawanie miasta z perspektywy roweru. Swym szwendactwem wpisuje się tradycję kolarstwa, czyli turystykę rowerową. Tour de Varsovie jest członkiem inicjatywy Nowe Dynasy, która walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł na warszawskiej Pradze. Pragnie uczynić z tego miejsca przestrzeń gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas mieszkańcy Warszawy.

Cyklografizm — (cyklista daw. kolarz, rowerzysta; gráphō z greckiego pisać, rysować) «dziedzina grafiki obejmująca dzieła o tematyce rowerowej. Wykonane dowolną techniką i powielane na dowolnym podłożu».

inf. prasowa

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52

Paszport Goncalvesa szlabanem dla Caja Rural Seguros-RGA

Portugalczyk Domingos Goncalves został tymczasowo zawieszony w związku z nieregularnymi parametrami w jego paszporcie biologicznym. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:20

Mitchelton-Scott już w WorldTourze

Australijska formacja Mitchelton-Scott została zarejestrowana jako ekipa WorldTour oraz Women's WorldTour, podała Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI). (więcej…)

13 grudnia 2019, 07:20

Trasa Tirreno-Adriatico 2020

Przyszłoroczny wyścig Tirreno-Adriatico odkrył swe karty. 55. wydanie włoskiej tygodniówki ponownie poprowadzi z Lido di Camaiore do San Benedetto del…

12 grudnia 2019, 13:14

Tęczowa koszulka na Tour de France

Mistrz świata Mads Pedersen zadebiutuje w Tour de France, poinformował zespół Trek-Segrafedo. (więcej…)

12 grudnia 2019, 13:11

Sagan wraca na Omloop, Nibali rozpocznie w Algarve

Peter Sagan (Bora-hansgrohe), po dwuletniej przerwie, ponownie wystartuje w Omloop Het Nieuwsblad, informuje organizator wyścigu. (więcej…)

12 grudnia 2019, 11:25