Cyklografizm - plakaty, grafy, szmaty. Zaproszenie na wernisaż i coś więcej

plakat

CYKLOGRAFIZM, to kolejny obszar wizualnej kultury rowerowej, który pojawia się na BIKE DAYSach. Może ciut mniej dynamiczny niż film, ale przeto bardziej uchwytny.

Plakaty, grafy, szmaty czyli to czym kultura rowerowa obrasta. Będą cyklografy spod znaku Bike Days i Kwiaciarni Grafiki. Będzie można zobaczyć kultowy już plakat dotyczący historii ostatniego warszawskiego welodromu „Tor Orzeł”. Będą trykoty, będą sitodruki. Będzie seria świetnych plakatów, które towarzyszą Bikedays’om od początku. Wystawa CYKLOGRAFIZM pozwoli, to wszystko zobaczyć, poczuć i... zakupić ♥.

SITODRUK NA ŻYWO. Bierzcie ze sobą na wernix jasne textyle. Będzie na tę okazję przygotowane sito z cyklografem, który będziecie mogli sobie własnoręcznie wydrukować. Za friko.

NOCNIK. Po wernisażu, jak będzie moc, to polecimy razem na rowerach w noc. Wpadajcie na swych maszynach. Potniemy w Warszawę niczym jakieś 608 czy N41.

CYKLOGRAFIZM
WERNISAŻ: 3 października, godzina 19
lokalizacja: Warszawa, Kwiaciarnia Grafiki, ulica Smulikowskiego 6/8, drugie podwórko, suterena.
Wystawa potrwa do 15 listopada. Odwiedziny po wcześniejszym umówieniu.

Organizatorzy

Bike Days Festiwal Filmów Rowerowych największy przegląd filmowy o tematyce rowerowej w tej części Europy. Bike Days to przede wszystkim festiwal dobrego kina. Rower jest tu jedynie pretekstem do opowiedzenia historii bohaterów.
Kwiaciarnia Grafiki, to pracownia sitodruku, studio projektowe, galeria. Prowadzi również sklep internetowy graphicsflowershop.com gdzie prezentuje artefakty sztuki sitodruku. Kwiaciarnię Grafiki prowadzoną ilustratorka Martę Kwiatek oraz aktywista, grafik i rowerzysta Henryk Kwiatek. Ostatnio zaangażowani w ratowanie warszawskiego toru kolarskiego Orzeł Nowe Dynasy.
Tour de Varsovie to kolarstwo miejskie, czy może po prostu poznawanie miasta z perspektywy roweru. Swym szwendactwem wpisuje się tradycję kolarstwa, czyli turystykę rowerową. Tour de Varsovie jest członkiem inicjatywy Nowe Dynasy, która walczy o uratowanie toru kolarskiego Orzeł na warszawskiej Pradze. Pragnie uczynić z tego miejsca przestrzeń gdzie będą mogli aktywnie spędzać czas mieszkańcy Warszawy.

Cyklografizm — (cyklista daw. kolarz, rowerzysta; gráphō z greckiego pisać, rysować) «dziedzina grafiki obejmująca dzieła o tematyce rowerowej. Wykonane dowolną techniką i powielane na dowolnym podłożu».

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: