Euskadi-Murias przestanie istnieć

Aritz Bagues (Euskadi Basque Country - Murias)

Sezon 2019 będzie ostatnim, w którym w peletonie zobaczymy ekipę Euskadi-Murias. Baskijska drużyna wkrótce zakończy działalność.

Według informacji portalu "Cyclingnews", firma Murias nie była zainteresowana dalszą współpracą z zespołem, który w związku z tym rozpoczął poszukiwania kolejnych partnerów. Te jednak zakończyły się bez sukcesu.

Naszym marzeniem było dać chłopakom i dziewczynom z Kraju Basków szansę ścigania się na najwyższych możliwych kolarskich poziomach. Sukces zmusił nas do dalszego rozwoju, a biorąc pod uwagę brak możliwości wykonania kolejnych kroków w pojedynkę, jesteśmy zmuszeni do ustąpienia

– napisano w komunikacie prasowym.

Euskadi-Murias przez pięć lat w peletonie zdołało odnieść kilka zwycięstw. W ubiegłym roku jej kolarze zadebiutowali na Vuelta a Espana, gdzie na trzynastym odcinku sukces odniósł Óscar Rodríguez, zaś w tym sezonie na jedenastym odcinku zwyciężył Mikel Iturria. Ponadto ekipa ma na swoim koncie sukcesy w Tour of Norway i Presidential Tour of Turkey za sprawą Eduarda Pradesa.

Wydaje się prawdopodobne, że wielu kolarzy ścigających się dotychczas w jasnozielonych koszulkach przeniesie się do ekipy Fundacion Euskadi, która od nowego roku będzie ścigać się z licencją UCI Professional Continental.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: