MŚ Yorkshire 2019. Wyścig elity mężczyzn skrócony

Ze względu na warunki pogodowe niedzielny wyścig elity mężczyzn na mistrzostwach świata w Yorkshire został skrócony.

Z trasy zniknęła około 60-kilometrowa przeprawa przez północną część Yorkshire Dales, zastąpiona niemal 10-kilometrowym odcinkiem po szerokich, płaskich drogach. Aby ograniczyć stratę dystansu, dodano dodatkowe dwie rundy po ulicach Harrogate o długości 13,8 km - łącznie do pokonania jest zatem dziewięć okrążeń.

Po tych zmianach panowie pokonają nie 284, a 261 kilometrów. Wyścig rozpocznie się w Leeds 20 minut później, bo o 9:00 [10:00 czasu polskiego].

Zmiana jest na tyle istotna, iż kolarze nie pokonają podjazdów pod Buttertubs Summit (6 km, 2,5%) i Grinton Moore Summit (4,4 km, 5,5%). Podjazdy te nie miały odegrać kluczowej roli, ale mogły być pole pierwszych ataków, które podzieliłyby stawkę. Skrócony dystans to również ważny czynnik.

Tytułu wywalczonego przed rokiem na światowym czempionacie broni Alejandro Valverde (Hiszpania). W tym roku, na pagórkowatej trasie brylować powinni m.in. Philippe Gilbert, Greg Van Avermaet (obaj Belgia), Julian Alaphilippe (Francja) czy Peter Sagan (Słowacja).

MŚ Yorkshire 2019. Kto wygra wyścig elity mężczyzn?

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: