Roche i Kragh Andersen na dłużej w Team Sunweb

Nicolas Roche

Nicolas Roche i Asbjorn Kragh Anderesen podpisali dwuletnie prolongaty kontraktów z niemiecką drużyną. Ich umowy będą obowiązywać do końca 2021 roku.

Irlandczyk, jako najstarszy zawodnik w zespole, będzie służył swoim doświadczeniem utalentowanej młodzieży, której w niemieckim zespole nie brakuje. 35-latek poszuka także szansy dla siebie. W tym roku Tour de Suisse zakończył na 10. miejscu, a podczas Tour de France brał udział w wielu ucieczkach. Ulubioną Vueltę w wyniku kraksy zakończył przedwcześnie. Na drugim etapie założył jednak czerwoną koszulkę lidera, a jego jazda zwiastowała na miejsce w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Niemiecka formacja zainwestowała w jego doświadczenie do końca 2021 roku.

Asbjorn Kragh Andersen nie jest pierwszoplanowym zawodnikiem Sunwebu. To kolarz, którego zadania polegają na pracy na rzecz liderów, czy na rozprowadzaniu sprinterów. W tym sezonie Duńczyk wydatnie pomagał swoim kolegom m.in. w klasyku Nokere Koerse i Tour of Norway, czym zapracował na nową umowę.

27-latek w swojej karierze przeżywał wzloty i upadki. Po dwóch sezonach w Delko Marseille, pomimo wygranej etapowej na trasie Tour des Fjords, jego usługi nie znalazły się w kręgu zainteresowań innych ekip. Kragh był wówczas zmuszony do zrobienia kroku w tył i poszukania szans na poziomie kontynentalnym. Do Sunwebu na rok trafił z początkiem tego sezonu, a nowy kontrakt pozwoli mu na stabilizację.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: