Tour de Slovaquie 2019: etap 4. Elia Viviani i Yves Lampaert śrubują licznik Deceuninck

Elia Viviani

Yves Lampaert (Deceuninck-Quick Step) wygrał 63. edycję Wyścigu Dookoła Słowacji. Na czwartym miejscu rywalizację zakończył Kamil Gradek (CCC Team).

Ostatni etap na swoim koncie zapisał Elia Viviani (Deceuninck - Quick Step). Mistrz Europy na kresce wyprzedził Arnauda Démare (Groupama – FDJ) i Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates).

Czwartego dnia rywalizacji peleton pokonywał 142-kilometrowy odcinek w kraju trnawskim, na zachodzie Słowacji. Na trasie organizatorzy wyznaczyli pięć niewielkich górskich premii oraz trzy lotne finisze. Ostatnia trudność wyrastała jednak 20 kilometrów przed metą, co wróżyło finisz z większej grupki w Senicy.

Wyniki 4. etapu Tour de Slovaquie 2019 (2.1), Hlohovec – Senica (142,1 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step3:17:36
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ
3.Alexander KristoffUAE Team Emirates
4.Erik BaskaBora-hansgrohe
5.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec
6.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
7.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
8.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
9.Gijs van HoeckeCCC Team
10.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
11.Boy van PoppelRoompot-Charles
12.Dušan RajovicAdria Mobil
13.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence
14.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
15.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
16.Stefan KungGroupama-FDJ
17.Tom BohliUAE Team Emirates
18.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
19.Kamil GradekCCC Team00:04
20.Niklas MarklDevelopment Team Sunweb
21.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
22.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
23.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
24.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec
25.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
26.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team
27.Łukasz OwsianCCC Team
28.Jesper AsselmanRoompot-Charles
29.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo
30.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
31.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
32.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
33.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
34.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
35.Edo MaasDevelopment Team Sunweb
36.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb
37.Jan BartaElkov-Author Cycling Team
38.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
39.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
40.Paweł FranczakVoster ATS Team
41.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles
42.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence
43.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
44.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
45.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
46.František SisrElkov-Author Cycling Team
47.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
48.Amaro AntunesCCC Team
49.Petr RikunovGazprom-RusVelo
50.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
51.Matthew BeersUAE Team Emirates
52.Julien El FaresDelko Marseille Provence
53.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
54.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
55.Gašper KatrasnikAdria Mobil
56.Ziga GroseljAdria Mobil
57.Aljaž OmrzelAdria Mobil
58.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec
59.Guy SagivIsrael Cycling Academy
60.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb
61.Matúš StocekSlovakia
62.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
63.Justin TimmermansRoompot-Charles
64.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
65.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team
66.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team
67.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
68.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team
69.Rémy RochasDelko Marseille Provence
70.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
71.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
72.Maurits LammertinkRoompot-Charles00:19
73.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
74.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:20
75.Maciej BodnarBora-hansgrohe00:23
76.Alexis RenardIsrael Cycling Academy
77.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy00:26
78.Juraj SaganBora-hansgrohe
79.Lars BoomRoompot-Charles
80.Oscar GattoBora-hansgrohe00:29
81.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
82.Umberto PoliTeam Novo Nordisk00:34
83.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step
84.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ00:55
85.Sam BrandTeam Novo Nordisk01:19
86.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
87.David LozanoTeam Novo Nordisk
88.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
89.Mateusz GrabisVoster ATS Team
90.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
91.Simon CarrDelko Marseille Provence
92.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
93.Petr VakocDeceuninck-Quick Step01:26
94.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy
95.Pieter WeeningRoompot-Charles01:40
96.David KaskoSlovakia02:14
97.Georg ZimmermannCCC Team
98.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step
99.Aljaž JarcAdria Mobil
100.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
101.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
102.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
103.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy
104.Laurens Ten DamCCC Team
105.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ02:29
106.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe03:27
107.Riccardo ZoidlCCC Team
108.Martin HaringDukla Banska Bystrica
109.Juraj BellanDukla Banska Bystrica
110.Robert MalikSlovakia
111.Juraj LajchaSlovakia
112.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
113.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
114.Andras ForrayPannon Cycling Team
115.Anton VorobyevGazprom-RusVelo
116.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ
117.Szymon KrawczykVoster ATS Team
118.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
119.Rory SutherlandUAE Team Emirates
120.Ziga HorvatAdria Mobil
121.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels
122.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team04:14
123.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels06:37
124.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica
125.Mamyr StashGazprom-RusVelo07:25
126.Jon BozicAdria Mobil
127.Martin VlcakDukla Banska Bystrica
128.Stanislav BeresSlovakia
129.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team07:27
130.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
131.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb
132.Gergő OroszPannon Cycling Team
133.Franklin SixWallonie-Bruxelles08:06
134.Justin JulesWallonie-Bruxelles
135.Richard ComaSlovakia08:34

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step17:14:21
2.Arnaud DemareGroupama-FDJ00:01
3.Stefan KungGroupama-FDJ00:03
4.Kamil GradekCCC Team00:17
5.Tom BohliUAE Team Emirates00:21
6.Gijs van HoeckeCCC Team00:26
7.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy00:28
8.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe00:34
9.Erik BaskaBora-hansgrohe00:40
10.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:41
11.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team00:44
12.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb00:45
13.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:46
14.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:54
15.Łukasz OwsianCCC Team00:55
16.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team01:17
17.Charles PlanetTeam Novo Nordisk01:19
18.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec01:24
19.František SisrElkov-Author Cycling Team01:26
20.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence01:35
21.Dušan RajovicAdria Mobil01:38
22.Ziga GroseljAdria Mobil
23.Lars BoomRoompot-Charles01:42
24.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy01:44
25.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team01:47
26.Jesper AsselmanRoompot-Charles01:53
27.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team01:54
28.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step01:58
29.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec02:00
30.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step02:03
31.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team02:23
32.Jan BartaElkov-Author Cycling Team02:34
33.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team02:35
34.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
35.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates02:38
36.Juraj SaganBora-hansgrohe02:43
37.Boy van PoppelRoompot-Charles02:56
38.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles02:57
39.Amaro AntunesCCC Team03:00
40.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb03:02
41.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles03:03
42.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step03:08
43.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team03:11
44.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo03:12
45.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team03:13
46.Gašper KatrasnikAdria Mobil03:14
47.Rémy RochasDelko Marseille Provence03:16
48.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels03:18
49.Niklas MarklDevelopment Team Sunweb03:19
50.Matthew BeersUAE Team Emirates
51.Petr RikunovGazprom-RusVelo03:24
52.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team03:25
53.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
54.Maciej BodnarBora-hansgrohe03:26
55.Julien El FaresDelko Marseille Provence03:27
56.Maurits LammertinkRoompot-Charles03:28
57.Lucas de RossiDelko Marseille Provence03:30
58.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
59.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
60.Justin TimmermansRoompot-Charles03:31
61.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy03:32
62.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team03:34
63.Matúš StocekSlovakia
64.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
65.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec03:35
66.Aljaž OmrzelAdria Mobil03:36
67.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec03:42
68.Alexis RenardIsrael Cycling Academy03:47
69.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles03:50
70.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team03:52
71.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo03:54
72.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb03:55
73.Mateusz GrabisVoster ATS Team
74.Andreas SchillingerBora-hansgrohe03:59
75.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence04:13
76.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team04:18
77.Péter KusztorTeam Novo Nordisk04:25
78.Oscar GattoBora-hansgrohe04:28
79.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
80.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec04:29
81.Paweł FranczakVoster ATS Team
82.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team04:36
83.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team04:49
84.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica
85.Pieter WeeningRoompot-Charles04:58
86.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ05:25
87.Sam BrandTeam Novo Nordisk05:30
88.Georg ZimmermannCCC Team05:32
89.Aljaž JarcAdria Mobil05:36
90.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels05:45
91.Simon CarrDelko Marseille Provence
92.Ziga HorvatAdria Mobil05:50
93.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team05:54
94.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels06:16
95.Guy SagivIsrael Cycling Academy06:20
96.Umberto PoliTeam Novo Nordisk06:40
97.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy06:41
98.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ06:48
99.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb06:50
100.Brian KamstraTeam Novo Nordisk06:53
101.Leszek PlucińskiVoster ATS Team06:54
102.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team06:59
103.Juraj BellanDukla Banska Bystrica07:15
104.Laurens Ten DamCCC Team07:22
105.Edo MaasDevelopment Team Sunweb07:41
106.Anton VorobyevGazprom-RusVelo08:01
107.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles08:03
108.Szymon KrawczykVoster ATS Team08:08
109.Riccardo ZoidlCCC Team08:41
110.Robert MalikSlovakia08:42
111.Kenny MollyWallonie-Bruxelles08:54
112.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe09:02
113.Rory SutherlandUAE Team Emirates09:07
114.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ09:22
115.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica09:45
116.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels09:50
117.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy10:20
118.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team10:24
119.David LozanoTeam Novo Nordisk11:16
120.Franklin SixWallonie-Bruxelles11:28
121.Justin JulesWallonie-Bruxelles11:35
122.David KaskoSlovakia13:26
123.Martin HaringDukla Banska Bystrica13:36
124.Juraj LajchaSlovakia14:25
125.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team15:21
126.Andras ForrayPannon Cycling Team15:51
127.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step16:01
128.Stanislav BeresSlovakia17:56
129.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels19:07
130.Martin VlcakDukla Banska Bystrica19:08
131.Gergő OroszPannon Cycling Team20:11
132.Jon BozicAdria Mobil21:29
133.Mamyr StashGazprom-RusVelo22:29
134.Richard ComaSlovakia25:07
135.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb25:13

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. reko

    21 września 2019, 16:18 o 16:18

    Nawet ładny wynik Gradka, wyścig ułożony po części przez czasówkę. Gradek łapię formę przed MŚ i może być wartościowym pomocnikiem. Choć jestem zdania, że nie mamy zawodnika na tą trasę. A może TOP 10-15 w czasówce?

  2. KACZAKWILI

    21 września 2019, 20:33 o 20:33

    Wynik osiągnięty w dobrej stawce, tym bardziej cenny. Oby w kolejnym sezonie Kamil okrzepł w WT.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: