Ekipa Ale Cipollini wsparta przez BTC

Włoska grupa Ale Cipollini poinformowała, że w sezonie 2020 będzie wspierana przez nowego sponsora, BTC City.

Ekipa w roku 2020 występowała będzie pod nazwą Ale BTC Ljubljana, a ambicją kierownictwa jest awans do grona ekip Women's WorldTour. Tych w przyszłym roku będzie pięć, a przynależność do tego grona wiązała się będzie z wymogiem zapewnienia zawodniczkom większego niż dotychczas zabezpieczenia społecznego, w tym pensji minimalnej i urlopu macierzyńskiego.

Ekipa Ale Cipollini odniosła w tym sezonie 13 zwycięstw: etap Madrid Challenge wygrała Chloe Hosking, etapy Vuelta a Burgos Feminas i Premondiale Giro Toscana wygrała za to Soraya Paladin.

BTC City to jedno z największych centrum handlowych i parków rozrywki w Europie, zlokalizowane w słoweńskiej Lublanie. Kompleks w ostatnich latach wspierał słoweńską grupę, która ścigała się pod nazwą BTC City Ljubljana.

Ekipy Ale Cipollini i BTC City Ljubljana nie podały szczegółów tego, co oznaczał będzie ruch głównego sponsora. Słoweńska ekipa za pomocą mediów społecznościowych wyraziła zadowolenie z tego obrotu spraw, mówiąc o "nawiązaniu współpracy", które umożliwić ma Słowenkom rywalizację na najwyższym poziomie.

Redakcja rowery.org

Share
Opublikowane przez
Redakcja rowery.org

Recent Posts

Itzulia Basque Country 2020 z Arrate na początek

Przyszłoroczny wyścig Dookoła Kraju Basków (6-11 kwietnia) ma rozpocząć etap zakończony podjazdem do Arrate, twierdzi dziennik "AS". (więcej…)

6 grudnia 2019, 09:51

Stuart O'Grady dyrektorem Tour Down Under

Były kolarz Stuart O'Grady został zakontraktowany jako nowy dyrektor wyścigu Tour Down Under. (więcej…)

6 grudnia 2019, 07:12

Egan Bernal chętnie na Giro i chętnie na Tour

Egan Bernal nie miałby nic przeciwko połączeniu startów w Giro d'Italia i Tour de France w sezonie 2020. (więcej…)

5 grudnia 2019, 14:57

MPCC apeluje o walkę z "protokołem dopingowym"

Ruch na rzecz wiarygodnego kolarstwa (MPCC) zaapelował do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o zmianę podejścia do prowadzenia testów antydopingowych. (więcej…)

5 grudnia 2019, 07:05

Bahrain-Merida zmienia się w Bahrain McLaren

Team Bahrain-Merida w sezonie 2020 występował będzie pod szyldem Bahrain McLaren. (więcej…)

4 grudnia 2019, 14:39

Travis McCabe dostanie szansę w Israel Cycling Academy

Amerykanin Travis McCabe zasili zespół Israel Cycling Academy. 30-latek podpisał roczny kontrakt z grupą, która w sezonie 2020 liczy na…

4 grudnia 2019, 13:06