Eduard Michael Grosu (Delko Marseille Provence) odniósł zwycięstwo na drugim odcinku Okolo Slovenska, Wyścigu Dookoła Słowacji.
Kolarz z Rumunii na trudnym finiszu w Rużomberku, poprowadzonym na wąskiej i brukowanej drodze, okazał się sprytniejszy od Yvesa Lampaerta (Deceuninck-Quick-Step) i Arnauda Demare’a (Groupama-FDJ).
Ósme miejsce zajął Kamil Gradek (CCC Team).
Lampaert wyszedł na prowadzenie w wyścigu, natomiast Gradek awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | 5:46:42 |
2. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | |
3. | Arnaud Démare | Groupama-FDJ | |
4. | Erik Baška | Bora-hansgrohe | |
5. | Emīls Liepiņš | Wallonie-Bruxelles | |
6. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | |
7. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | |
8. | Kamil Gradek | CCC Team | |
9. | Boy Van Poppel | Roompot-Charles | |
10. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | |
11. | Lukas Pöstlberger | Bora-hansgrohe | 00:06 |
12. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | |
13. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | |
14. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | |
15. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | |
16. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | |
17. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | 00:09 |
18. | Niklas Märkl | Development Team Sunweb | |
19. | Dušan Rajović | Adria Mobil | |
20. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
21. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
22. | Jan Bárta | Elkov-Author | |
23. | Gašper Katrašnik | Adria Mobil | |
24. | Marek Canecký | Dukla Banska Bystrica | |
25. | František Sisr | Elkov-Author | |
26. | Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | |
27. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
28. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | |
29. | Łukasz Owsian | CCC Team | |
30. | Michael Mørkøv | Deceuninck-Quick Step | |
31. | Torjus Sleen | Uno-X Norwegian Development Team | |
32. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | |
33. | Leon Heinschke | Development Team Sunweb | |
34. | Amaro Antunes | CCC Team | |
35. | Erik Fetter | Pannon Cycling Team | |
36. | Dominik Neumann | Elkov-Author | |
37. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
38. | Nicolai Brøchner | Riwal Readynez Cycling Team | |
39. | Florian Sénéchal | Deceuninck-Quick Step | |
40. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
41. | Jonas Hvideberg Iversby | Uno-X Norwegian Development Team | |
42. | Michael Kukrle | Elkov-Author | |
43. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | |
44. | Dennis Van Winden | Israel Cycling Academy | |
45. | Matúš Stoček | Reprezentacja Słowacji | |
46. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
47. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
48. | Tim Naberman | Development Team Sunweb | |
49. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | 00:20 |
50. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
51. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | |
52. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
53. | Jonas Aaen Jørgensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
54. | Lars Boom | Roompot-Charles | |
55. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | |
56. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
57. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
58. | Matej Zahálka | Elkov-Author | |
59. | Ziga Grošelj | Adria Mobil | |
60. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
61. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
62. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | |
63. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | |
64. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
65. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | |
66. | Ziga Horvat | Adria Mobil | |
67. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | |
68. | Lucas De Rossi | Delko Marseille Provence | |
69. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | |
70. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
71. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | |
72. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
73. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | |
74. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | |
75. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
76. | David Lozano | Team Novo Nordisk | |
77. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
78. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | |
79. | Fabian Steininger | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
80. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | |
81. | Ludvig Anton Wacker | Development Team Sunweb | |
82. | Michal Schlegel | Elkov-Author | |
83. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | |
84. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
85. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
86. | Franklin Six | Wallonie-Bruxelles | |
87. | Petr Vakoč | Deceuninck-Quick Step | |
88. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | |
89. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | |
90. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | |
91. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | |
92. | Stanislav Beres | Reprezentacja Słowacji | |
93. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | |
94. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | |
95. | Juraj Lajcha | Reprezentacja Słowacji | |
96. | Alexandre Delettre | Delko Marseille Provence | |
97. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | |
98. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
99. | Nils Sinschek | Development Team Sunweb | |
100. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | |
101. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | |
102. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 00:41 |
103. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 00:45 |
104. | Robert Malik | Reprezentacja Słowacji | 00:47 |
105. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 00:50 |
106. | Simon Carr | Delko Marseille Provence | 00:57 |
107. | Martin Vlčák | Dukla Banska Bystrica | 01:02 |
108. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 01:07 |
109. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | |
110. | Martin Salmon | Development Team Sunweb | 01:09 |
111. | Martin Urianstad | Uno-X Norwegian Development Team | |
112. | Miklos Szabo | Pannon Cycling Team | |
113. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | |
114. | Andras Forray | Pannon Cycling Team | |
115. | David Kasko | Reprezentacja Słowacji | |
116. | Tim Wollenberg | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
117. | Georg Zimmermann | CCC Team | |
118. | Daniel Dina | Pannon Cycling Team | |
119. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | |
120. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 01:13 |
121. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | |
122. | Mihkel Räim | Israel Cycling Academy | 01:15 |
123. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | |
124. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
125. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 01:26 |
126. | Richard Coma | Reprezentacja Słowacji | |
127. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | |
128. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | |
129. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | |
130. | Riccardo Zoidl | CCC Team | |
131. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 01:31 |
132. | Jon Božič | Adria Mobil | |
133. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | 01:57 |
134. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | 02:18 |
135. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
136. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 02:40 |
137. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 02:45 |
138. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 00:09 |
139. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | 03:18 |
140. | Edo Maas | Development Team Sunweb | 03:49 |
DNF | Alois Kaňkovský | Elkov-Author | |
DNF | Adam Stachowiak | Voster ATS Team | |
DNF | Daniel Moricz | Pannon Cycling Team | |
DNF | Jakub Varhaňovský | Dukla Banska Bystrica | |
DNS | Adrian Banaszek | Voster ATS Team | |
DNS | Adrián Babic | Reprezentacja Słowacji |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Yves Lampaert | Deceuninck-Quick Step | 9:17:31 |
2. | Stefan Küng | Groupama-FDJ | 00:03 |
3. | Kamil Gradek | CCC Team | 00:13 |
4. | Bob Jungels | Deceuninck-Quick Step | 00:20 |
5. | Tom Bohli | UAE Team Emirates | 00:21 |
6. | Arnaud Démare | Groupama-FDJ | 00:22 |
7. | Matthias Brändle | Israel Cycling Academy | 00:24 |
8. | Gijs Van Hoecke | CCC Team | 00:26 |
9. | Erik Baška | Bora-hansgrohe | |
10. | Jan Bárta | Elkov-Author | 00:27 |
11. | Elia Viviani | Deceuninck-Quick Step | 00:31 |
12. | Michael Mørkøv | Deceuninck-Quick Step | 00:32 |
13. | Lukas Pöstlberger | Bora-hansgrohe | 00:34 |
14. | Torjus Sleen | Uno-X Norwegian Development Team | 00:40 |
15. | Leon Heinschke | Development Team Sunweb | 00:41 |
16. | Michael Kukrle | Elkov-Author | 00:42 |
17. | Florian Sénéchal | Deceuninck-Quick Step | 00:45 |
18. | Alexandr Riabushenko | UAE Team Emirates | 00:46 |
19. | Łukasz Owsian | CCC Team | 00:51 |
20. | Amaro Antunes | CCC Team | 00:53 |
21. | Boy Van Poppel | Roompot-Charles | |
22. | Sergey Shilov | Gazprom-RusVelo | 00:54 |
23. | Emīls Liepiņš | Wallonie-Bruxelles | |
24. | Tim Naberman | Development Team Sunweb | 00:55 |
25. | Alexander Kristoff | UAE Team Emirates | 00:57 |
26. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | 00:59 |
27. | Petr Vakoč | Deceuninck-Quick Step | |
28. | František Sisr | Elkov-Author | 01:01 |
29. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | 01:03 |
30. | Matej Zahálka | Elkov-Author | 01:04 |
31. | Dennis Van Winden | Israel Cycling Academy | |
32. | Lars Boom | Roompot-Charles | 01:05 |
33. | Vladislav Kulikov | Gazprom-RusVelo | |
34. | Jonas Hvideberg Iversby | Uno-X Norwegian Development Team | 01:06 |
35. | Dominik Neumann | Elkov-Author | |
36. | Maurits Lammertink | Roompot-Charles | |
37. | Ramon Sinkeldam | Groupama-FDJ | 01:07 |
38. | Marek Canecký | Dukla Banska Bystrica | 01:08 |
39. | Eduard Michael Grosu | Delko Marseille Provence | |
40. | Rémy Rochas | Delko Marseille Provence | 01:09 |
41. | Marco Frapporti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
42. | Andi Bajc | Team Felbermayr-Simplon Wels | 01:10 |
43. | Dušan Rajović | Adria Mobil | 01:11 |
44. | Matthias Krizek | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
45. | Niklas Märkl | Development Team Sunweb | 01:12 |
46. | Matthew Beers | UAE Team Emirates | |
47. | Juraj Sagan | Bora-hansgrohe | 01:13 |
48. | Ziga Grošelj | Adria Mobil | |
49. | Rasmus Bøgh Wallin | Riwal Readynez Cycling Team | 01:14 |
50. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 01:15 |
51. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
52. | Gašper Katrašnik | Adria Mobil | |
53. | Anders Skaarseth | Uno-X Norwegian Development Team | 01:16 |
54. | Petr Rikunov | Gazprom-RusVelo | 01:17 |
55. | Michal Schlegel | Elkov-Author | 01:18 |
56. | Julien El Fares | Delko Marseille Provence | 01:20 |
57. | Aljaž Jarc | Adria Mobil | |
58. | Nils Sinschek | Development Team Sunweb | |
59. | Franklin Six | Wallonie-Bruxelles | 01:21 |
60. | David Lozano | Team Novo Nordisk | 01:22 |
61. | Brian Kamstra | Team Novo Nordisk | 01:23 |
62. | Lucas De Rossi | Delko Marseille Provence | |
63. | Lukas Kubis | Dukla Banska Bystrica | |
64. | Alexander Porsev | Gazprom-RusVelo | |
65. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | 01:24 |
66. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | 01:25 |
67. | Vegard Stake Laengen | UAE Team Emirates | |
68. | Justin Jules | Wallonie-Bruxelles | 01:26 |
69. | Ján Andrej Cully | Dukla Banska Bystrica | 01:27 |
70. | Matúš Stoček | Reprezentacja Słowacji | |
71. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
72. | Alexandre Delettre | Delko Marseille Provence | 01:28 |
73. | Kenny Molly | Wallonie-Bruxelles | |
74. | Nicola Venchiarutti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
75. | Florian Kierner | Team Felbermayr-Simplon Wels | |
76. | Aljaž Omrzel | Adria Mobil | 01:29 |
77. | Matteo Montaguti | Androni Giocattoli-Sidermec | |
78. | Rudy Barbier | Israel Cycling Academy | |
79. | Martin Haring | Dukla Banska Bystrica | 01:34 |
80. | Josip Rumac | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:35 |
81. | Jesper Asselman | Roompot-Charles | |
82. | Paweł Franczak | Voster ATS Team | 01:38 |
83. | Mateusz Grabis | Voster ATS Team | 01:40 |
84. | Ziga Horvat | Adria Mobil | 01:41 |
85. | Matteo Pelucchi | Androni Giocattoli-Sidermec | 01:42 |
86. | Kevyn Ista | Wallonie-Bruxelles | 01:43 |
87. | Juraj Bellan | Dukla Banska Bystrica | 01:45 |
88. | Sylwester Janiszewski | Voster ATS Team | |
89. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | 01:46 |
90. | Alexandr Kulikovskiy | Gazprom-RusVelo | 01:47 |
91. | Erik Fetter | Pannon Cycling Team | 01:49 |
92. | Andreas Schillinger | Bora-hansgrohe | 01:52 |
93. | Leszek Pluciński | Voster ATS Team | 01:53 |
94. | Maciej Bodnar | Bora-hansgrohe | 01:54 |
95. | Oscar Gatto | Bora-hansgrohe | 01:56 |
96. | Kim Magnusson | Riwal Readynez Cycling Team | |
97. | Stanislav Beres | Reprezentacja Słowacji | |
98. | Fabian Steininger | Team Felbermayr-Simplon Wels | 01:59 |
99. | Martin Salmon | Development Team Sunweb | 02:00 |
100. | Szymon Krawczyk | Voster ATS Team | |
101. | Riccardo Zoidl | CCC Team | 02:07 |
102. | Sam Brand | Team Novo Nordisk | 02:08 |
103. | Georg Zimmermann | CCC Team | 02:09 |
104. | Lukas Spengler | Wallonie-Bruxelles | 02:14 |
105. | Laurens Ten Dam | CCC Team | 02:21 |
106. | Jonas Aaen Jørgensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
107. | Juraj Lajcha | Slovakia | 02:23 |
108. | Nicolai Brøchner | Riwal Readynez Cycling Team | |
109. | Simon Carr | Delko Marseille Provence | |
110. | Alexis Renard | Israel Cycling Academy | 02:25 |
111. | Jacopo Guarnieri | Groupama-FDJ | 02:27 |
112. | Mihkel Räim | Israel Cycling Academy | 02:28 |
113. | Sébastien Reichenbach | Groupama-FDJ | |
114. | Rory Sutherland | UAE Team Emirates | 02:29 |
115. | Anton Vorobyev | Gazprom-RusVelo | 02:31 |
116. | Daniel Dina | Pannon Cycling Team | 02:34 |
117. | David Kasko | Reprezentacja Słowacji | 02:37 |
118. | Martin Vlčák | Dukla Banska Bystrica | 02:38 |
119. | Robert Malik | Reprezentacja Słowacji | 02:40 |
120. | Martin Urianstad | Uno-X Norwegian Development Team | 02:41 |
121. | Tobias Kongstad | Riwal Readynez Cycling Team | 02:42 |
122. | Tim Wollenberg | Team Felbermayr-Simplon Wels | 02:56 |
123. | Idar Andersen | Uno-X Norwegian Development Team | 02:57 |
124. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 03:19 |
125. | Emanuel Buchmann | Bora-hansgrohe | 03:32 |
126. | Andras Forray | Pannon Cycling Team | 03:49 |
127. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 03:52 |
128. | Gergő Orosz | Pannon Cycling Team | 04:09 |
129. | Guy Sagiv | Israel Cycling Academy | 04:13 |
130. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 04:21 |
131. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 04:36 |
132. | Jon Božič | Adria Mobil | 04:38 |
133. | Ludovic Robeet | Wallonie-Bruxelles | 04:45 |
134. | Edo Maas | Development Team Sunweb | 04:50 |
135. | Hamish Schreurs | Israel Cycling Academy | 04:55 |
136. | Miklos Szabo | Pannon Cycling Team | 05:25 |
137. | Mamyr Stash | Gazprom-RusVelo | 05:44 |
138. | Benjamin Brkic | Team Felbermayr-Simplon Wels | 06:20 |
139. | Richard Coma | Reprezentacja Słowacji | 07:13 |
140. | Ludvig Anton Wacker | Development Team Sunweb | 08:20 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.