Neilson Powless i Kristoffer Halvorsen w EF Education First

Grupa EF Education First poinformowała o pozyskaniu Norwega Kristoffera Halvorsena (Team Ineos) oraz Amerykanina Neilsona Powlessa (Jumbo-Visma).

23-letni Norweg w barwach brytyjskiej ekipy nie zagrzał miejsca. Do ekipy dołączył w 2018 roku jako aklamowany orlik, mistrz globu w tej kategorii wiekowej z 2016 roku i wschodząca gwiazda sprintu.

W zespole Dave'a Brailsforda zapisał kilka dobrych wyników, m.in. 2. miejsce w Handzame Classic (2018) i Bredene Koksijde Classic (2019), etapy Tour of Norway (2019) i Herald Sun Tour (2019), a także miejsca w dziesiątkach sprinterskich etapów BinckBank Tour, UAE Tour czy Tour of California. Przyszłości w jej barwach jednak nie widzi.

Ekipa EF chce polegać na mnie, a ja od początku miałem dobre odczucia co do tej dezycji. Wydaje mi się, że zespół oferuje dobre otoczenie i wewnętrzną kulturę, która mi odpowiada. To chyba właściwy wybór by realizować moje sportowe cele

– mówił norweski sprinter.

Powless przechodzi do amerykańskiego zespołu po dwóch latach w holenderskiej Jumbo-Visma. 23-latek niedawno zakończył udział w Vuelta a Espana, na trasie której wspierał Primoza Roglica w walce o odniesienie końcowego triumfu.

Na własnym koncie Powless zapisał 7. miejsce w Volta ao Algarve (2019) i 7. w Tour of Britain (2018). W nowych barwach liczy na kontynuację rozwoju pod kątem wyścigów etapowych z etapami jazdy na czas, ale także na odniesienie zwycięstwa w zawodowym peletonie.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: