Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) wygrał w Madrycie sprint z peletonu, na zamknięcie 74. Wyścigu Dookoła Hiszpanii.
Holender pokonał Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe), a na trzecim miejscu kreskę przeciął Szymon Sajnok (CCC Team).
W klasyfikacji końcowej Vuelta a Espana triumfował 29-letni Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). 6. miejsce wywalczył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).
Ostatniego dnia wyścigu kolarze musieli pokonać nieco ponad 100 kilometrów. Kierowali się z Fuenlabrady do centrum Madrytu, na 9 okrążeń o długości 5,8 kilometra.
I właśnie po wjechaniu na rundy zakończył się etap przyjaźni. Po kilku skokach udało się odjechać Danielowi Martinezowi (EF Education First) i Diego Rubio (Burgos-BH).
Peleton trzymał harcowników na krótkiej smyczy, przewaga kręciła się przy 20 sekundach. Sporo popracował Rafał Majka.
7 kilometrów przed metą peleton wchłonął uciekinierów. Najlepiej na finiszu ustawiła się grupa Deceuninck-Quick Step, która wyprowadziła Jakobsena. Młody Holender wykorzystał szansę, nieznacznie wyprzedzając Sama Bennetta.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 2:48:20 |
2. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | |
3. | Szymon Sajnok | CCC Team | |
4. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | |
5. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | |
6. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | |
7. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | |
8. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | |
9. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | |
10. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | |
11. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | |
12. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | |
13. | Omar Fraile | Astana Pro Team | |
14. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | |
15. | Max Walscheid | Team Sunweb | |
16. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | |
17. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | |
18. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | |
19. | Alejandro Valverde | Movistar Team | |
20. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | |
21. | Imanol Erviti | Movistar Team | |
22. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | |
23. | Marc Soler | Movistar Team | |
24. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | |
25. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | |
26. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | |
27. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | |
28. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | |
29. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | |
30. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | |
31. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | |
32. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | |
33. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | |
34. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | |
35. | Nairo Quintana | Movistar Team | |
36. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
37. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | |
38. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | |
39. | Nelson Oliveira | Movistar Team | |
40. | Jaco Venter | Dimension Data | |
41. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | |
42. | Sebastián Henao | Team Ineos | |
43. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | |
44. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | |
45. | Jorge Arcas | Movistar Team | |
46. | Angel Madrazo | Burgos-BH | |
47. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | |
48. | Francisco José Ventoso | CCC Team | |
49. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | |
50. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | |
51. | Ian Stannard | Team Ineos | |
52. | Salvatore Puccio | Team Ineos | |
53. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
54. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | |
55. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | |
56. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
57. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | |
58. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | |
59. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | |
60. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
61. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | |
62. | David de La Cruz | Team Ineos | |
63. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | |
64. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | |
65. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | |
66. | Sergio Higuita | EF Education First | |
67. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | |
68. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | |
69. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | |
70. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | |
71. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | |
72. | George Bennett | Jumbo-Visma | |
73. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | |
74. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
75. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | |
76. | Ben King | Dimension Data | |
77. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | |
78. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | |
79. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
80. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | |
81. | Sander Armee | Lotto Soudal | |
82. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | |
83. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | |
84. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | |
85. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
86. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | |
87. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | |
88. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | |
89. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
90. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | |
91. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | |
92. | Mark Padun | Bahrain-Merida | |
93. | Nic Dlamini | Dimension Data | |
94. | Ben O'connor | Dimension Data | |
95. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | |
96. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
97. | Nikias Arndt | Team Sunweb | |
98. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | |
99. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | |
100. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | |
101. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | |
102. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | |
103. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | |
104. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | |
105. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | |
106. | Casper Pedersen | Team Sunweb | |
107. | Michael Storer | Team Sunweb | |
108. | Rasmus Tiller | Dimension Data | |
109. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | |
110. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | |
111. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | |
112. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | |
113. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | |
114. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | |
115. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | |
116. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | |
117. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
118. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | |
119. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | |
120. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | |
121. | Jetse Bol | Burgos-BH | |
122. | Jorge Cubero | Burgos-BH | |
123. | Wout Poels | Team Ineos | |
124. | Owain Doull | Team Ineos | |
125. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | |
126. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | |
127. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | |
128. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | |
129. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | |
130. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | |
131. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | |
132. | Logan Owen | EF Education First | |
133. | Domen Novak | Bahrain-Merida | |
134. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | |
135. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | |
136. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | |
137. | Antonio Pedrero | Movistar Team | |
138. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
139. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 01:06 |
140. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 01:09 |
141. | Jonas Koch | CCC Team | 01:16 |
142. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 01:20 |
143. | Mitchell Docker | EF Education First | 01:49 |
144. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | |
145. | Will Barta | CCC Team | 01:51 |
146. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | |
147. | Louis Meintjes | Dimension Data | |
148. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 01:59 |
149. | Diego Rubio | Burgos-BH | 03:34 |
150. | Nuno Bico | Burgos-BH | |
151. | Paweł Bernas | CCC Team | |
152. | Robert Power | Team Sunweb | 03:36 |
153. | Lawson Craddock | EF Education First |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 83:07:31 |
2. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 02:16 |
3. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 02:38 |
4. | Nairo Quintana | Movistar Team | 03:29 |
5. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 04:31 |
6. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 07:16 |
7. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 09:47 |
8. | Carl Fredrik Hagen | Lotto Soudal | 12:54 |
9. | Marc Soler | Movistar Team | 22:10 |
10. | Mikel Nieve | Mitchelton-Scott | 22:17 |
11. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 22:52 |
12. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 23:49 |
13. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 26:32 |
14. | Sergio Higuita | EF Education First | 32:17 |
15. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 33:23 |
16. | Ion Izagirre | Astana Pro Team | 42:00 |
17. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 42:05 |
18. | Nicolas Edet | Cofidis, Solutions Crédits | 46:07 |
19. | Esteban Chaves | Mitchelton-Scott | 52:46 |
20. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 1:04:04 |
21. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 1:11:42 |
22. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 1:13:14 |
23. | Luis León Sanchez | Astana Pro Team | 1:16:52 |
24. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 1:25:44 |
25. | Ben O'connor | Dimension Data | 1:25:53 |
26. | Martijn Tusveld | Team Sunweb | 1:27:32 |
27. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 1:29:07 |
28. | Peter Stetina | Trek-Segafredo | 1:32:25 |
29. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:35:33 |
30. | Joaquín Rojas José | Movistar Team | 1:43:45 |
31. | Neilson Powless | Jumbo-Visma | 1:48:04 |
32. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 1:49:45 |
33. | George Bennett | Jumbo-Visma | 1:55:19 |
34. | Wout Poels | Team Ineos | 1:57:53 |
35. | Pierre Latour | AG2R La Mondiale | 1:58:47 |
36. | Felix Grossschartne | Bora-hansgrohe | 2:03:33 |
37. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 2:04:41 |
38. | Ben King | Dimension Data | 2:10:03 |
39. | Sebastián Henao | Team Ineos | 2:12:05 |
40. | Daniel Navarro | Katusha-Alpecin | 2:12:12 |
41. | Daniel Felipe Martinez | EF Education First | 2:13:20 |
42. | Gianluca Brambilla | Trek-Segafredo | 2:16:00 |
43. | Antonio Pedrero | Movistar Team | 2:19:54 |
44. | Tobias Ludvigsson | Groupama-FDJ | 2:20:06 |
45. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 2:20:12 |
46. | Nelson Oliveira | Movistar Team | 2:20:59 |
47. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 2:25:49 |
48. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 2:28:26 |
49. | Damien Howson | Mitchelton-Scott | 2:29:15 |
50. | Cristián Rodriguez | Caja Rural-Seguros RGA | 2:29:16 |
51. | Louis Meintjes | Dimension Data | 2:34:36 |
52. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 2:35:04 |
53. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 2:37:27 |
54. | Matteo Fabbro | Katusha-Alpecin | 2:37:58 |
55. | Zdeněk Stybar | Deceuninck-Quick Step | 2:39:14 |
56. | Thomas de Gendt | Lotto Soudal | 2:39:45 |
57. | Paweł Poljański | Bora-hansgrohe | 2:43:49 |
58. | Lawson Craddock | EF Education First | 2:48:59 |
59. | Clément Chevrier | AG2R La Mondiale | 2:49:02 |
60. | Jonas Koch | CCC Team | 2:51:04 |
61. | Darwin Atapuma | Cofidis, Solutions Crédits | 2:51:36 |
62. | Tsgabu Grmay | Mitchelton-Scott | 2:52:23 |
63. | Nick Schultz | Mitchelton-Scott | 2:52:25 |
64. | Imanol Erviti | Movistar Team | 2:52:45 |
65. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 2:53:09 |
66. | David de La Cruz | Team Ineos | 2:53:50 |
67. | Steve Morabito | Groupama-FDJ | 3:01:54 |
68. | Dario Cataldo | Astana Pro Team | 3:06:30 |
69. | Nikias Arndt | Team Sunweb | 3:06:44 |
70. | Owain Doull | Team Ineos | 3:07:55 |
71. | Valerio Conti | UAE Team Emirates | 3:07:57 |
72. | Silvan Dillier | AG2R La Mondiale | 3:09:37 |
73. | Sander Armee | Lotto Soudal | 3:10:27 |
74. | Tomasz Marczyński | Lotto Soudal | 3:14:52 |
75. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 3:20:09 |
76. | Steff Cras | Katusha-Alpecin | 3:21:04 |
77. | Dorian Godon | AG2R La Mondiale | 3:22:00 |
78. | Tim Declercq | Deceuninck-Quick Step | 3:26:48 |
79. | Omar Fraile | Astana Pro Team | 3:27:08 |
80. | Romain Seigle | Groupama-FDJ | 3:27:45 |
81. | Quentin Jauregui | AG2R La Mondiale | 3:28:13 |
82. | Héctor Saez | Euskadi Basque Country-Murias | 3:28:36 |
83. | Dion Smith | Mitchelton-Scott | 3:29:42 |
84. | Mark Padun | Bahrain-Merida | 3:30:25 |
85. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 3:30:55 |
86. | Cyril Barthe | Euskadi Basque Country-Murias | 3:31:19 |
87. | Mikel Iturria | Euskadi Basque Country-Murias | 3:31:33 |
88. | Sergio Pardilla | Caja Rural-Seguros RGA | 3:32:07 |
89. | Salvatore Puccio | Team Ineos | 3:33:35 |
90. | Clément Venturini | AG2R La Mondiale | 3:37:10 |
91. | Bruno Armirail | Groupama-FDJ | 3:37:47 |
92. | Robert Power | Team Sunweb | 3:38:25 |
93. | Jorge Arcas | Movistar Team | 3:39:09 |
94. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 3:39:43 |
95. | Fernando Barcelo | Euskadi Basque Country-Murias | 3:40:02 |
96. | Edvald Boasson Hagen | Dimension Data | 3:40:35 |
97. | Francisco José Ventoso | CCC Team | 3:41:35 |
98. | Pavel Kochetkov | Katusha-Alpecin | 3:42:27 |
99. | Michael Storer | Team Sunweb | 3:49:47 |
100. | Sam Bewley | Mitchelton-Scott | 3:51:14 |
101. | Jonathan Lastra | Caja Rural-Seguros RGA | 3:57:26 |
102. | Luis Angel Mate | Cofidis, Solutions Crédits | 3:57:38 |
103. | Casper Pedersen | Team Sunweb | 3:59:57 |
104. | Jetse Bol | Burgos-BH | 4:03:44 |
105. | Ricardo Vilela | Burgos-BH | 4:04:24 |
106. | Ian Stannard | Team Ineos | 4:05:22 |
107. | Nic Dlamini | Dimension Data | 4:05:44 |
108. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 4:08:25 |
109. | Luka Pibernik | Bahrain-Merida | 4:12:17 |
110. | Yukiya Arashiro | Bahrain-Merida | 4:13:01 |
111. | Sergei Chernetski | Caja Rural-Seguros RGA | 4:14:21 |
112. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 4:16:32 |
113. | Enrico Battaglin | Katusha-Alpecin | 4:18:37 |
114. | Nathan van Hooydonck | CCC Team | 4:20:18 |
115. | Harm Vanhoucke | Lotto Soudal | 4:20:29 |
116. | Oscar Cabedo | Burgos-BH | 4:21:32 |
117. | Aritz Bagues | Euskadi Basque Country-Murias | 4:22:11 |
118. | Willie Smit | Katusha-Alpecin | 4:23:16 |
119. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 4:24:08 |
120. | Jesús Ezquerra | Burgos-BH | 4:25:55 |
121. | Eros Capecchi | Deceuninck-Quick Step | 4:25:59 |
122. | Mitchell Docker | EF Education First | 4:26:42 |
123. | Domen Novak | Bahrain-Merida | 4:27:11 |
124. | John Degenkolb | Trek-Segafredo | 4:28:15 |
125. | Alex Kirsch | Trek-Segafredo | 4:29:39 |
126. | Logan Owen | EF Education First | 4:31:10 |
127. | Stéphane Rossetto | Cofidis, Solutions Crédits | 4:31:30 |
128. | Manuele Boaro | Astana Pro Team | 4:32:50 |
129. | Jaco Venter | Dimension Data | 4:33:42 |
130. | Rasmus Tiller | Dimension Data | 4:34:05 |
131. | Will Barta | CCC Team | 4:36:09 |
132. | Heinrich Haussler | Bahrain-Merida | 4:37:44 |
133. | Edward Theuns | Trek-Segafredo | 4:39:09 |
134. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 4:41:27 |
135. | Gonzalo Serrano | Caja Rural-Seguros RGA | 4:42:39 |
136. | Jorge Cubero | Burgos-BH | 4:45:17 |
137. | Max Walscheid | Team Sunweb | 4:46:35 |
138. | Viacheslav Kuznetsov | Katusha-Alpecin | 4:50:09 |
139. | Marc Sarreau | Groupama-FDJ | 4:56:04 |
140. | Jon Aberasturi | Caja Rural-Seguros RGA | 4:58:51 |
141. | Kiel Reijnen | Trek-Segafredo | 4:59:24 |
142. | Szymon Sajnok | CCC Team | 5:00:46 |
143. | Juan Sebastián Molano | UAE Team Emirates | |
144. | Jelle Wallays | Lotto Soudal | 5:03:35 |
145. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 5:06:28 |
146. | Diego Rubio | Burgos-BH | 5:06:47 |
147. | Fernando Gaviria | UAE Team Emirates | 5:11:15 |
148. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 5:20:15 |
149. | Paweł Bernas | CCC Team | 5:22:02 |
150. | Oliviero Troia | UAE Team Emirates | 5:25:27 |
151. | Shane Archbold | Bora-hansgrohe | 5:29:44 |
152. | Lennard Hofstede | Jumbo-Visma | 5:40:23 |
153. | Nuno Bico | Burgos-BH | 5:56:02 |
Klasyfikacja punktowa | punkty | ||
1. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 155 |
2. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 136 |
3. | Sam Bennett | Bora-hansgrohe | 134 |
4. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 132 |
5. | Nairo Quintana | Movistar Team | 100 |
6. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 76 |
7. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 73 |
8. | Dylan Teuns | Bahrain-Merida | 69 |
9. | Tosh van der Sande | Lotto Soudal | 63 |
10. | Sergio Higuita | EF Education First | 62 |
11. | Rafał Majka | Bora-hansgrohe | 62 |
12. | Fabio Jakobsen | Deceuninck-Quick Step | 59 |
13. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 56 |
14. | Alex Aranburu | Caja Rural-Seguros RGA | 53 |
15. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 49 |
16. | Lawson Craddock | EF Education First | 48 |
17. | Marc Soler | Movistar Team | 46 |
18. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 43 |
19. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 43 |
20. | Maximiliano Richeze | Deceuninck-Quick Step | 41 |
Klasyfikacja górska | punkty | ||
1. | Geoffrey Bouchard | AG2R La Mondiale | 76 |
2. | Angel Madrazo | Burgos-BH | 44 |
3. | Sergio Samitier | Euskadi Basque Country-Murias | 42 |
4. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 38 |
5. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 35 |
6. | Wout Poels | Team Ineos | 31 |
7. | Alejandro Valverde | Movistar Team | 29 |
8. | Sergio Henao | UAE Team Emirates | 27 |
9. | Jakob Fuglsang | Astana Pro Team | 24 |
10. | Mikel Bizkarra | Euskadi Basque Country-Murias | 22 |
11. | Primož Roglic | Jumbo-Visma | 22 |
12. | Marc Soler | Movistar Team | 21 |
13. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 16 |
14. | José Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | 14 |
15. | Philippe Gilbert | Deceuninck-Quick Step | 13 |
16. | Sergio Higuita | EF Education First | 12 |
17. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 12 |
18. | Nairo Quintana | Movistar Team | 12 |
19. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 12 |
20. | Hermann Pernsteiner | Bahrain-Merida | 11 |
Klasyfikacja młodzieżowa | czas | ||
1. | Tadej Pogacar | UAE Team Emirates | 83:10:09 |
2. | Miguel Angel Lopez | Astana Pro Team | 01:53 |
3. | James Knox | Deceuninck-Quick Step | 20:14 |
4. | Sergio Higuita | EF Education First | 29:39 |
5. | Ruben Guerreiro | Katusha-Alpecin | 39:27 |
6. | Tao Geoghegan Hart | Team Ineos | 1:01:26 |
7. | Kilian Frankiny | Groupama-FDJ | 1:09:04 |
8. | Oscar Rodriguez | Euskadi Basque Country-Murias | 1:10:36 |
9. | Ben O'connor | Dimension Data | 1:23:15 |
10. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 1:32:55 |
Klasyfikacja drużynowa | czas | ||
1. | Movistar Team | 248:26:24 | |
2. | Astana Pro Team | 51:38 | |
3. | Jumbo-Visma | 2:04:33 | |
4. | Mitchelton-Scott | 2:26:47 | |
5. | AG2R La Mondiale | 3:14:43 | |
6. | Team Sunweb | 3:20:18 | |
7. | Euskadi Basque Country-Murias | 3:39:09 | |
8. | Bahrain-Merida | 3:45:14 | |
9. | Dimension Data | 3:56:09 | |
10. | Team Ineos | 4:01:02 | |
11. | Bora-hansgrohe | 4:03:51 | |
12. | Deceuninck-Quick Step | 4:14:58 | |
13. | Lotto Soudal | 4:34:34 | |
14. | UAE Team Emirates | 4:40:21 | |
15. | Katusha-Alpecin | 4:53:47 | |
16. | Groupama-FDJ | 4:57:05 | |
17. | Cofidis, Solutions Crédits | 5:00:58 | |
18. | Trek-Segafredo | 5:08:45 | |
19. | EF Education First | 5:27:51 | |
20. | Caja Rural-Seguros RGA | 7:32:17 | |
21. | CCC Team | 9:14:16 | |
22. | Burgos-BH | 10:00:06 |
reko
15 września 2019, 20:22 o 20:22
wiem, że to nie zwycięstwo, ale Sajnok- brawo, naprawdę wow. Oby rósł nam w końcu dobry sprinter. Mają o czym myśleć teraz w CCC, skład na góry, ekipa pod klasyki, a tu jeszcze o lepszym pociągu trzeba pomyśleć…
Simoni
15 września 2019, 20:28 o 20:28
No Sajnok chyba złapał formę w czasie tego wyścigu, bardzo ładny wynik! Niech pojedzie na Paris-Tours i tam spróbuje jeszcze 🙂
Bedrzich
15 września 2019, 21:11 o 21:11
Chłopak na ten moment jest chyba znacznie lepszym wyborem niż Mareczko, bo dobrze rokuje i rozwija się z wyścigu na wyscig, czego o Mareczce powiedzieć nie możemy…
TomeK4322
15 września 2019, 22:07 o 22:07
No i nie zapomnijmy że Szymon jednak tą Vuelte całą przejechał, a Mareczko na Giro nie zmieścił się w limicie na pierwszym “górskim” etapie.
DDD
15 września 2019, 21:26 o 21:26
Super końcówka…
Powalczy i… Da się ją widać.
Brawo.
Zapowiada się ciekawy przyszły sezon.
Wojtek680
15 września 2019, 22:08 o 22:08
Brawa dla Sajnoka, który pojechał ładny wyścig, mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że przejedzie górskie etapy i ukończy Vuelte, a tu proszę. Mimo wszystko Majka też ładnie, chciałoby się więcej, ale cały czas jest w szerokiej czołówce na GT, czego nie można powiedzieć o np. Aru, Henao, Betancurze czy Zakarinie. W końcu muszę pochwalić Poljańskiego za bardzo dobry występ już nie tylko jako pracownik na płaskim, ale też był niewątpliwym wzmocnieniem w górach. Szkoda, że Marczyński wyścig przejechał anonimowo, ale dla Polaków ta Vuelta była niezła.