Vuelta a Espana 2019: etap 21. Fabio Jakobsen na zakończenie, Szymon Sajnok „na pudle”

Fabio Jakobsen

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) wygrał w Madrycie sprint z peletonu, na zamknięcie 74. Wyścigu Dookoła Hiszpanii.

Holender pokonał Sama Bennetta (Bora-Hansgrohe), a na trzecim miejscu kreskę przeciął Szymon Sajnok (CCC Team).

W klasyfikacji końcowej Vuelta a Espana triumfował 29-letni Słoweniec Primoz Roglic (Jumbo-Visma). 6. miejsce wywalczył Rafał Majka (Bora-hansgrohe).

Ostatniego dnia wyścigu kolarze musieli pokonać nieco ponad 100 kilometrów. Kierowali się z Fuenlabrady do centrum Madrytu, na 9 okrążeń o długości 5,8 kilometra.

I właśnie po wjechaniu na rundy zakończył się etap przyjaźni. Po kilku skokach udało się odjechać Danielowi Martinezowi (EF Education First) i Diego Rubio (Burgos-BH).

Peleton trzymał harcowników na krótkiej smyczy, przewaga kręciła się przy 20 sekundach. Sporo popracował Rafał Majka.

7 kilometrów przed metą peleton wchłonął uciekinierów. Najlepiej na finiszu ustawiła się grupa Deceuninck-Quick Step, która wyprowadziła Jakobsena. Młody Holender wykorzystał szansę, nieznacznie wyprzedzając Sama Bennetta.

Wyniki 21. etapu Vuelta a Espana 2019 (GT), Fuenlabrada – Madryt (106,6 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step2:48:20
2.Sam BennettBora-hansgrohe
3.Szymon SajnokCCC Team
4.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
5.Edvald Boasson HagenDimension Data
6.Edward TheunsTrek-Segafredo
7.Tosh van der SandeLotto Soudal
8.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
9.Marc SarreauGroupama-FDJ
10.Dion SmithMitchelton-Scott
11.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
12.John DegenkolbTrek-Segafredo
13.Omar FraileAstana Pro Team
14.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
15.Max WalscheidTeam Sunweb
16.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
17.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
18.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
19.Alejandro ValverdeMovistar Team
20.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
21.Imanol ErvitiMovistar Team
22.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
23.Marc SolerMovistar Team
24.Rafał MajkaBora-hansgrohe
25.Luis León SanchezAstana Pro Team
26.Tadej PogacarUAE Team Emirates
27.Dylan TeunsBahrain-Merida
28.Nick SchultzMitchelton-Scott
29.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
30.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
31.Willie SmitKatusha-Alpecin
32.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
33.Mikel NieveMitchelton-Scott
34.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
35.Nairo QuintanaMovistar Team
36.Wilco KeldermanTeam Sunweb
37.Esteban ChavesMitchelton-Scott
38.Romain SeigleGroupama-FDJ
39.Nelson OliveiraMovistar Team
40.Jaco VenterDimension Data
41.Alex KirschTrek-Segafredo
42.Sebastián HenaoTeam Ineos
43.Sergio HenaoUAE Team Emirates
44.James KnoxDeceuninck-Quick Step
45.Jorge ArcasMovistar Team
46.Angel MadrazoBurgos-BH
47.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
48.Francisco José VentosoCCC Team
49.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
50.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
51.Ian StannardTeam Ineos
52.Salvatore PuccioTeam Ineos
53.Gorka IzagirreAstana Pro Team
54.Valerio ContiUAE Team Emirates
55.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
56.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
57.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
58.Felix GrossschartneBora-hansgrohe
59.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
60.François BidardAG2R La Mondiale
61.Dorian GodonAG2R La Mondiale
62.David de La CruzTeam Ineos
63.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
64.Steff CrasKatusha-Alpecin
65.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
66.Sergio HiguitaEF Education First
67.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
68.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
69.Manuele BoaroAstana Pro Team
70.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias
71.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
72.George BennettJumbo-Visma
73.Lennard HofstedeJumbo-Visma
74.Robert GesinkJumbo-Visma
75.Primož RoglicJumbo-Visma
76.Ben KingDimension Data
77.Peter StetinaTrek-Segafredo
78.Heinrich HausslerBahrain-Merida
79.Sepp KussJumbo-Visma
80.Luka PibernikBahrain-Merida
81.Sander ArmeeLotto Soudal
82.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
83.Ion IzagirreAstana Pro Team
84.Martijn TusveldTeam Sunweb
85.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
86.Dario CataldoAstana Pro Team
87.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
88.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
89.Niklas EgTrek-Segafredo
90.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
91.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
92.Mark PadunBahrain-Merida
93.Nic DlaminiDimension Data
94.Ben O'connorDimension Data
95.Daniel Felipe MartinezEF Education First
96.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
97.Nikias ArndtTeam Sunweb
98.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
99.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
100.Pierre LatourAG2R La Mondiale
101.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
102.Jesús EzquerraBurgos-BH
103.Ricardo VilelaBurgos-BH
104.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
105.Neilson PowlessJumbo-Visma
106.Casper PedersenTeam Sunweb
107.Michael StorerTeam Sunweb
108.Rasmus TillerDimension Data
109.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
110.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
111.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
112.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
113.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
114.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
115.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
116.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
117.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
118.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
119.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
120.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
121.Jetse BolBurgos-BH
122.Jorge CuberoBurgos-BH
123.Wout PoelsTeam Ineos
124.Owain DoullTeam Ineos
125.Silvan DillierAG2R La Mondiale
126.Oscar CabedoBurgos-BH
127.Damien HowsonMitchelton-Scott
128.Jakob FuglsangAstana Pro Team
129.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
130.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
131.Steve MorabitoGroupama-FDJ
132.Logan OwenEF Education First
133.Domen NovakBahrain-Merida
134.Harm VanhouckeLotto Soudal
135.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
136.Nathan van HooydonckCCC Team
137.Antonio PedreroMovistar Team
138.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
139.Shane ArchboldBora-hansgrohe01:06
140.Jelle WallaysLotto Soudal01:09
141.Jonas KochCCC Team01:16
142.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step01:20
143.Mitchell DockerEF Education First01:49
144.Sam BewleyMitchelton-Scott
145.Will BartaCCC Team01:51
146.Thomas de GendtLotto Soudal
147.Louis MeintjesDimension Data
148.Kiel ReijnenTrek-Segafredo01:59
149.Diego RubioBurgos-BH03:34
150.Nuno BicoBurgos-BH
151.Paweł BernasCCC Team
152.Robert PowerTeam Sunweb03:36
153.Lawson CraddockEF Education First

Klasyfikacja końcowa wyścigu

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma83:07:31
2.Alejandro ValverdeMovistar Team02:16
3.Tadej PogacarUAE Team Emirates02:38
4.Nairo QuintanaMovistar Team03:29
5.Miguel Angel LopezAstana Pro Team04:31
6.Rafał MajkaBora-hansgrohe07:16
7.Wilco KeldermanTeam Sunweb09:47
8.Carl Fredrik HagenLotto Soudal12:54
9.Marc SolerMovistar Team22:10
10.Mikel NieveMitchelton-Scott22:17
11.James KnoxDeceuninck-Quick Step22:52
12.Dylan TeunsBahrain-Merida23:49
13.Jakob FuglsangAstana Pro Team26:32
14.Sergio HiguitaEF Education First32:17
15.Hermann PernsteinerBahrain-Merida33:23
16.Ion IzagirreAstana Pro Team42:00
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin42:05
18.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits46:07
19.Esteban ChavesMitchelton-Scott52:46
20.Tao Geoghegan HartTeam Ineos1:04:04
21.Kilian FrankinyGroupama-FDJ1:11:42
22.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias1:13:14
23.Luis León SanchezAstana Pro Team1:16:52
24.François BidardAG2R La Mondiale1:25:44
25.Ben O'connorDimension Data1:25:53
26.Martijn TusveldTeam Sunweb1:27:32
27.Robert GesinkJumbo-Visma1:29:07
28.Peter StetinaTrek-Segafredo1:32:25
29.Sepp KussJumbo-Visma1:35:33
30.Joaquín Rojas JoséMovistar Team1:43:45
31.Neilson PowlessJumbo-Visma1:48:04
32.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step1:49:45
33.George BennettJumbo-Visma1:55:19
34.Wout PoelsTeam Ineos1:57:53
35.Pierre LatourAG2R La Mondiale1:58:47
36.Felix GrossschartneBora-hansgrohe2:03:33
37.Niklas EgTrek-Segafredo2:04:41
38.Ben KingDimension Data2:10:03
39.Sebastián HenaoTeam Ineos2:12:05
40.Daniel NavarroKatusha-Alpecin2:12:12
41.Daniel Felipe MartinezEF Education First2:13:20
42.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo2:16:00
43.Antonio PedreroMovistar Team2:19:54
44.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ2:20:06
45.Sergio HenaoUAE Team Emirates2:20:12
46.Nelson OliveiraMovistar Team2:20:59
47.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale2:25:49
48.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias2:28:26
49.Damien HowsonMitchelton-Scott2:29:15
50.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA2:29:16
51.Louis MeintjesDimension Data2:34:36
52.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step2:35:04
53.Gorka IzagirreAstana Pro Team2:37:27
54.Matteo FabbroKatusha-Alpecin2:37:58
55.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step2:39:14
56.Thomas de GendtLotto Soudal2:39:45
57.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe2:43:49
58.Lawson CraddockEF Education First2:48:59
59.Clément ChevrierAG2R La Mondiale2:49:02
60.Jonas KochCCC Team2:51:04
61.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits2:51:36
62.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott2:52:23
63.Nick SchultzMitchelton-Scott2:52:25
64.Imanol ErvitiMovistar Team2:52:45
65.Tosh van der SandeLotto Soudal2:53:09
66.David de La CruzTeam Ineos2:53:50
67.Steve MorabitoGroupama-FDJ3:01:54
68.Dario CataldoAstana Pro Team3:06:30
69.Nikias ArndtTeam Sunweb3:06:44
70.Owain DoullTeam Ineos3:07:55
71.Valerio ContiUAE Team Emirates3:07:57
72.Silvan DillierAG2R La Mondiale3:09:37
73.Sander ArmeeLotto Soudal3:10:27
74.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal3:14:52
75.José HerradaCofidis, Solutions Crédits3:20:09
76.Steff CrasKatusha-Alpecin3:21:04
77.Dorian GodonAG2R La Mondiale3:22:00
78.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step3:26:48
79.Omar FraileAstana Pro Team3:27:08
80.Romain SeigleGroupama-FDJ3:27:45
81.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale3:28:13
82.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias3:28:36
83.Dion SmithMitchelton-Scott3:29:42
84.Mark PadunBahrain-Merida3:30:25
85.Jacopo MoscaTrek-Segafredo3:30:55
86.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias3:31:19
87.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias3:31:33
88.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA3:32:07
89.Salvatore PuccioTeam Ineos3:33:35
90.Clément VenturiniAG2R La Mondiale3:37:10
91.Bruno ArmirailGroupama-FDJ3:37:47
92.Robert PowerTeam Sunweb3:38:25
93.Jorge ArcasMovistar Team3:39:09
94.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA3:39:43
95.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias3:40:02
96.Edvald Boasson HagenDimension Data3:40:35
97.Francisco José VentosoCCC Team3:41:35
98.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin3:42:27
99.Michael StorerTeam Sunweb3:49:47
100.Sam BewleyMitchelton-Scott3:51:14
101.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA3:57:26
102.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits3:57:38
103.Casper PedersenTeam Sunweb3:59:57
104.Jetse BolBurgos-BH4:03:44
105.Ricardo VilelaBurgos-BH4:04:24
106.Ian StannardTeam Ineos4:05:22
107.Nic DlaminiDimension Data4:05:44
108.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits4:08:25
109.Luka PibernikBahrain-Merida4:12:17
110.Yukiya ArashiroBahrain-Merida4:13:01
111.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA4:14:21
112.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias4:16:32
113.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin4:18:37
114.Nathan van HooydonckCCC Team4:20:18
115.Harm VanhouckeLotto Soudal4:20:29
116.Oscar CabedoBurgos-BH4:21:32
117.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias4:22:11
118.Willie SmitKatusha-Alpecin4:23:16
119.Angel MadrazoBurgos-BH4:24:08
120.Jesús EzquerraBurgos-BH4:25:55
121.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step4:25:59
122.Mitchell DockerEF Education First4:26:42
123.Domen NovakBahrain-Merida4:27:11
124.John DegenkolbTrek-Segafredo4:28:15
125.Alex KirschTrek-Segafredo4:29:39
126.Logan OwenEF Education First4:31:10
127.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits4:31:30
128.Manuele BoaroAstana Pro Team4:32:50
129.Jaco VenterDimension Data4:33:42
130.Rasmus TillerDimension Data4:34:05
131.Will BartaCCC Team4:36:09
132.Heinrich HausslerBahrain-Merida4:37:44
133.Edward TheunsTrek-Segafredo4:39:09
134.Sam BennettBora-hansgrohe4:41:27
135.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA4:42:39
136.Jorge CuberoBurgos-BH4:45:17
137.Max WalscheidTeam Sunweb4:46:35
138.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin4:50:09
139.Marc SarreauGroupama-FDJ4:56:04
140.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA4:58:51
141.Kiel ReijnenTrek-Segafredo4:59:24
142.Szymon SajnokCCC Team5:00:46
143.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
144.Jelle WallaysLotto Soudal5:03:35
145.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step5:06:28
146.Diego RubioBurgos-BH5:06:47
147.Fernando GaviriaUAE Team Emirates5:11:15
148.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step5:20:15
149.Paweł BernasCCC Team5:22:02
150.Oliviero TroiaUAE Team Emirates5:25:27
151.Shane ArchboldBora-hansgrohe5:29:44
152.Lennard HofstedeJumbo-Visma5:40:23
153.Nuno BicoBurgos-BH5:56:02

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Primož RoglicJumbo-Visma155
2.Tadej PogacarUAE Team Emirates136
3.Sam BennettBora-hansgrohe134
4.Alejandro ValverdeMovistar Team132
5.Nairo QuintanaMovistar Team100
6.Miguel Angel LopezAstana Pro Team76
7.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step73
8.Dylan TeunsBahrain-Merida69
9.Tosh van der SandeLotto Soudal63
10.Sergio HiguitaEF Education First62
11.Rafał MajkaBora-hansgrohe62
12.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step59
13.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step56
14.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA53
15.Tao Geoghegan HartTeam Ineos49
16.Lawson CraddockEF Education First48
17.Marc SolerMovistar Team46
18.Wilco KeldermanTeam Sunweb43
19.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin43
20.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step41
Klasyfikacja górskapunkty
1.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale76
2.Angel MadrazoBurgos-BH44
3.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias42
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates38
5.Tao Geoghegan HartTeam Ineos35
6.Wout PoelsTeam Ineos31
7.Alejandro ValverdeMovistar Team29
8.Sergio HenaoUAE Team Emirates27
9.Jakob FuglsangAstana Pro Team24
10.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias22
11.Primož RoglicJumbo-Visma22
12.Marc SolerMovistar Team21
13.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin16
14.José HerradaCofidis, Solutions Crédits14
15.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step13
16.Sergio HiguitaEF Education First12
17.Sepp KussJumbo-Visma12
18.Nairo QuintanaMovistar Team12
19.Miguel Angel LopezAstana Pro Team12
20.Hermann PernsteinerBahrain-Merida11
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates83:10:09
2.Miguel Angel LopezAstana Pro Team01:53
3.James KnoxDeceuninck-Quick Step20:14
4.Sergio HiguitaEF Education First29:39
5.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin39:27
6.Tao Geoghegan HartTeam Ineos1:01:26
7.Kilian FrankinyGroupama-FDJ1:09:04
8.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias1:10:36
9.Ben O'connorDimension Data1:23:15
10.Sepp KussJumbo-Visma1:32:55
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Movistar Team248:26:24
2.Astana Pro Team51:38
3.Jumbo-Visma2:04:33
4.Mitchelton-Scott2:26:47
5.AG2R La Mondiale3:14:43
6.Team Sunweb3:20:18
7.Euskadi Basque Country-Murias3:39:09
8.Bahrain-Merida3:45:14
9.Dimension Data3:56:09
10.Team Ineos4:01:02
11.Bora-hansgrohe4:03:51
12.Deceuninck-Quick Step4:14:58
13.Lotto Soudal4:34:34
14.UAE Team Emirates4:40:21
15.Katusha-Alpecin4:53:47
16.Groupama-FDJ4:57:05
17.Cofidis, Solutions Crédits5:00:58
18.Trek-Segafredo5:08:45
19.EF Education First5:27:51
20.Caja Rural-Seguros RGA7:32:17
21.CCC Team9:14:16
22.Burgos-BH10:00:06

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. reko

    15 września 2019, 20:22 o 20:22

    wiem, że to nie zwycięstwo, ale Sajnok- brawo, naprawdę wow. Oby rósł nam w końcu dobry sprinter. Mają o czym myśleć teraz w CCC, skład na góry, ekipa pod klasyki, a tu jeszcze o lepszym pociągu trzeba pomyśleć...

  2. Simoni

    15 września 2019, 20:28 o 20:28

    No Sajnok chyba złapał formę w czasie tego wyścigu, bardzo ładny wynik! Niech pojedzie na Paris-Tours i tam spróbuje jeszcze 🙂

  3. Bedrzich

    15 września 2019, 21:11 o 21:11

    Chłopak na ten moment jest chyba znacznie lepszym wyborem niż Mareczko, bo dobrze rokuje i rozwija się z wyścigu na wyscig, czego o Mareczce powiedzieć nie możemy...

    • TomeK4322

      15 września 2019, 22:07 o 22:07

      No i nie zapomnijmy że Szymon jednak tą Vuelte całą przejechał, a Mareczko na Giro nie zmieścił się w limicie na pierwszym "górskim" etapie.

  4. DDD

    15 września 2019, 21:26 o 21:26

    Super końcówka...
    Powalczy i... Da się ją widać.
    Brawo.
    Zapowiada się ciekawy przyszły sezon.

  5. Wojtek680

    15 września 2019, 22:08 o 22:08

    Brawa dla Sajnoka, który pojechał ładny wyścig, mówiąc szczerze nie spodziewałem się, że przejedzie górskie etapy i ukończy Vuelte, a tu proszę. Mimo wszystko Majka też ładnie, chciałoby się więcej, ale cały czas jest w szerokiej czołówce na GT, czego nie można powiedzieć o np. Aru, Henao, Betancurze czy Zakarinie. W końcu muszę pochwalić Poljańskiego za bardzo dobry występ już nie tylko jako pracownik na płaskim, ale też był niewątpliwym wzmocnieniem w górach. Szkoda, że Marczyński wyścig przejechał anonimowo, ale dla Polaków ta Vuelta była niezła.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: