Turul Romaniei 2019: etap 4. Savva Novikov na królewskim odcinku

Savva Novikov (Lokosphinx) zwyciężył na czwartym, królewskim etapie Wyścigu Dookoła Rumunii.

20-letni Rosjanin na finałowym podjeździe (16 km; 5,75%) o 27 sekund wyprzedził ośmioosobową grupę, w której przyjechali Attila Valter i Piotr Brożyna (obaj CCC Development Team).

Na pozycję lidera wyszedł 20-latek z Holandii Alex Molenaar (Monkey Town - à Bloc).

Wyniki 4. etapu Turul Romaniei (2.1), Ploiești - Cabana Piatra Arsă (119,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Savva NovikovLokosphinx3:16:06
2.Karel HnikElkov-Author Cycling Team00:27
3.Serghei ȚvetcovRomania
4.Attila ValterCCC Development Team
5.Jan BartaElkov-Author Cycling Team
6.Davide BaisCycling Team Friuli
7.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar
8.Alex MolenaarMonkey Town-à Bloc CT
9.Piotr BrożynaCCC Development Team
10.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate00:35
11.Alexander VdovinLokosphinx00:40
12.Patryk StoszCCC Development Team00:46
13.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate
14.Jakub OtrubaElkov-Author Cycling Team00:54
15.Kirill SveshnikovLokosphinx00:59
16.Adam StachowiakVoster ATS Team01:00
17.Kacper KistowskiPolska01:04
18.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team01:08
19.Igor SidorovRussia
20.Bartosz WarcholPolska01:18
21.Evgenii TikhoninRussia02:16
22.Emanuele AmadioCycling Team Friuli02:20
23.Christian KochLKT Team Brandenburg02:28
24.Marino KobayashiGiotti Victoria-Palomar
25.Gabriele PetrelliCycling Team Friuli
26.Michał PalutaCCC Development Team
27.Simone SanoTeam Novak
28.Piotr PękalaCCC Development Team
29.Markus PajurEstonia
30.Daniel DinaPannon Cycling Team
31.Paul RudysLKT Team Brandenburg
32.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc CT
33.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate
34.Jeen de JongMonkey Town-à Bloc CT02:33
35.Arseny NikiforovLokosphinx04:11
36.Alexander EvtushenkoRussia04:13
37.Ivar SlikMonkey Town-à Bloc CT
38.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team04:25
39.Mateusz GrabisVoster ATS Team
40.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc CT
41.Luca FiorettiTeam Novak04:46
42.Szymon KrawczykVoster ATS Team04:47
43.Henning BommelLKT Team Brandenburg05:32
44.Adrian HonkiszPolska
45.Viktor FilutasPannon Cycling Team05:53
46.Daniel CristaGiotti Victoria-Palomar
47.Artur DetkoPolska
48.Ciprian JitaruGiotti Victoria-Palomar07:06
49.Vlad-nicolae DobreGiotti Victoria-Palomar
50.Joosep SankmannEstonia
51.Juraj KarasSlovakia
52.Aleksandr BarsovLokosphinx07:09
53.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc CT
54.Aleksandr SmirnovLokosphinx07:43
55.Andrei CojanuRomania07:59
56.Matteo DonegÀCycling Team Friuli08:05
57.Lukas KubisSlovakia08:18
58.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team09:43
59.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team
60.Lóránt BalazsiTeam Novak09:50
61.Sebastian SchmiedelLKT Team Brandenburg10:41
62.Richard BanuschLKT Team Brandenburg
63.Andras ForrayPannon Cycling Team
64.Gergő OroszPannon Cycling Team
65.Mihkel RaimEstonia12:08
66.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team12:52
67.Adrian BanaszekVoster ATS Team
68.Jonathan MilanCycling Team Friuli
69.Kacper WalkowiakCCC Development Team
70.Miklos SzaboPannon Cycling Team
71.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team
72.Siim KiskonenEstonia
73.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
74.Yegor DementyevTeam Novak
75.Karl Patrick LaukEstonia
76.Victor ManakovRussia
77.Daniel MoriczPannon Cycling Team14:51
78.Sebastian MatusiakPolska
79.Adam NocenPolska15:53
80.Samuel OrosSlovakia16:04
81.Krzysztof DominPolska
82.Stefan NotaSlovakia16:24
83.Rait ArmEstonia16:28
84.Moritz MalcharekLKT Team Brandenburg16:44
85.Eduard Michael GrosuRomania17:03
86.Valentin VasiloiuRomania
87.Leonard BarbuRomania17:33
88.Riccardo BobboTeam Novak22:52
89.Filippo FerronatoCycling Team Friuli
90.Juraj LajchaSlovakia
91.Norman VahtraEstonia
92.Gabor MolnarTeam Novak

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alex MolenaarMonkey Town-à Bloc CT14:12:34
2.Savva NovikovLokosphinx00:15
3.Karel HnikElkov-Author Cycling Team00:46
4.Serghei ȚvetcovRomania00:48
5.Jan BartaElkov-Author Cycling Team00:49
6.Piotr BrożynaCCC Development Team00:52
7.Attila ValterCCC Development Team
8.Davide BaisCycling Team Friuli
9.Emil DimaGiotti Victoria-Palomar
10.Rodolfo Andrés TorresTeam Illuminate01:00
11.Alexander VdovinLokosphinx01:05
12.Patryk StoszCCC Development Team01:09
13.Jorge Camilo CastiblancoTeam Illuminate01:11
14.Jakub OtrubaElkov-Author Cycling Team01:19
15.Kirill SveshnikovLokosphinx01:24
16.Adam StachowiakVoster ATS Team01:25
17.Igor SidorovRussia01:33
18.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team
19.Bartosz WarcholPolska01:43
20.Kacper KistowskiPolska01:49
21.Evgenii TikhoninRussia02:41
22.Emanuele AmadioCycling Team Friuli02:45
23.Félix Alejandro BaronTeam Illuminate02:49
24.Michał PalutaCCC Development Team02:53
25.Simone SanoTeam Novak
26.Piotr PękalaCCC Development Team
27.Paul RudysLKT Team Brandenburg
28.Markus PajurEstonia
29.Daniel DinaPannon Cycling Team
30.Marino KobayashiGiotti Victoria-Palomar
31.Gabriele PetrelliCycling Team Friuli
32.Jeen de JongMonkey Town-à Bloc CT02:55
33.Christian KochLKT Team Brandenburg03:07
34.Ivar SlikMonkey Town-à Bloc CT03:42
35.Alexander EvtushenkoRussia04:36
36.Arseny NikiforovLokosphinx
37.Adriaan JanssenMonkey Town-à Bloc CT04:47
38.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team04:50
39.Mateusz GrabisVoster ATS Team
40.Luca FiorettiTeam Novak05:09
41.Szymon KrawczykVoster ATS Team05:12
42.Henning BommelLKT Team Brandenburg05:57
43.Viktor FilutasPannon Cycling Team06:38
44.Daniel CristaGiotti Victoria-Palomar06:54
45.Artur DetkoPolska06:58
46.Vlad-nicolae DobreGiotti Victoria-Palomar07:27
47.Juraj KarasSlovakia07:31
48.Joosep SankmannEstonia
49.Aleksandr BarsovLokosphinx07:34
50.Nicola GaffuriniMonkey Town-à Bloc CT
51.Aleksandr SmirnovLokosphinx08:08
52.Matteo DonegÀCycling Team Friuli08:30
53.Lukas KubisSlovakia09:09
54.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team10:08
55.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team
56.Lóránt BalazsiTeam Novak10:15
57.Richard BanuschLKT Team Brandenburg11:06
58.Gergő OroszPannon Cycling Team
59.Mihkel RaimEstonia12:17
60.Jonathan MilanCycling Team Friuli13:05
61.Stanisław AniołkowskiCCC Development Team13:07
62.Karl Patrick LaukEstonia13:09
63.Siim KiskonenEstonia13:17
64.Yegor DementyevTeam Novak
65.Victor ManakovRussia
66.Leszek PlucińskiVoster ATS Team14:54
67.Samuel OrosSlovakia16:29
68.Eduard Michael GrosuRomania17:20
69.Antonio SantoroMonkey Town-à Bloc CT17:40
70.Adrian HonkiszPolska20:44
71.Norman VahtraEstonia23:13
72.Riccardo BobboTeam Novak23:17
73.Andrei CojanuRomania25:18
74.Andras ForrayPannon Cycling Team25:53
75.Adrian BanaszekVoster ATS Team28:04
76.Kacper WalkowiakCCC Development Team
77.Miklos SzaboPannon Cycling Team
78.Sebastian MatusiakPolska29:57
79.Daniel MoriczPannon Cycling Team30:46
80.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team30:59
81.Ciprian JitaruGiotti Victoria-Palomar31:03
82.Krzysztof DominPolska31:15
83.Moritz MalcharekLKT Team Brandenburg32:38
84.Valentin VasiloiuRomania33:37
85.Stefan NotaSlovakia34:36
86.Rait ArmEstonia35:19
87.Filippo FerronatoCycling Team Friuli37:55
88.Juraj LajchaSlovakia38:04
89.Sebastian SchmiedelLKT Team Brandenburg42:24
90.Adam NocenPolska44:58
91.Gabor MolnarTeam Novak50:47
92.Leonard BarbuRomania1:14:04

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: