Edoardo Affini (Mitchelton-Scott) zapisał najlepszy wynik na trasie jazdy indywidualnej na czas Tour of Britain.
23-letni Włoch dystans 14,4 kilometra pokonał o 7 sekund szybciej niż Holendrzy: Sebastian Langeveld (EF Education First) i Dylan van Baarle (Team Ineos).
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej odzyskał Holender Mathieu van der Poel (Corendon-Circus).
Trasa czasówki biegła przez hrabstwo Worcestershire, na drogach miejscowości Pershore. Na 14 kilometrach znalazło się kilka trudniejszych zakrętów, ale odcinek był płaski i faworyzował specjalistów w jeździe na czas.
Poprzeczkę rywalom dość wcześnie wysoko zawiesił Włoch Edoardo Affini (Mitchelton-Scott), trasę pokonując w 16 minut i 39 sekund. Do wyniku tego zbliżył się Dylan van Baarle (Team Ineos), a nieco później Sebastian Langeveld, ale na tym próby pokonania kolarza australijskiej ekipy się zakończyły.
Affini zapisał tym samym drugie zawodowe zwycięstwo w karierze.
Koszulkę lidera przejął szósty Van der Poel, któremu nadrobić udało się 8 sekund nad Matteo Trentinem (Mitchelton-Scott).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 16:39 |
2. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 00:07 |
3. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
4. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 00:08 |
5. | Tanel Kangert | EF Education First | 00:10 |
6. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | 00:12 |
7. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 00:13 |
8. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 00:16 |
9. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 00:17 |
10. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 00:20 |
11. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
12. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
13. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 00:21 |
14. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 00:22 |
15. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:26 |
16. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 00:28 |
17. | Chad Haga | Team Sunweb | |
18. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 00:31 |
19. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
20. | Andrey Amador | Movistar Team | 00:32 |
21. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
22. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 00:33 |
23. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
24. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:34 |
25. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 00:37 |
26. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | 00:38 |
27. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
28. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
29. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 00:40 |
30. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 00:42 |
31. | Ben Swift | Team Ineos | |
32. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
33. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | 00:44 |
34. | Simon Clarke | EF Education First | |
35. | Florian Stork | Team Sunweb | 00:45 |
36. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 00:49 |
37. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:52 |
38. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | 00:55 |
39. | Julien Vermote | Dimension Data | 00:58 |
40. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 01:00 |
41. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 01:04 |
42. | Matthew Holmes | Madison Genesis | 01:05 |
43. | Danilo Wyss | Dimension Data | 01:06 |
44. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 01:07 |
45. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
46. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
47. | Mark Cavendish | Dimension Data | 01:10 |
48. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | |
49. | Rhys Britton | Great Britain | 01:11 |
50. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | |
51. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 01:13 |
52. | Connor Swift | Great Britain | 01:14 |
53. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 01:15 |
54. | Mikel Landa | Movistar Team | 01:16 |
55. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 01:19 |
56. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
57. | Sacha Modolo | EF Education First | 01:22 |
58. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 01:23 |
59. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 01:25 |
60. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
61. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 01:27 |
62. | Ethan Vernon | Great Britain | 01:30 |
63. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | |
64. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 01:31 |
65. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
66. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:35 |
67. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 01:40 |
68. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
69. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 01:41 |
70. | Jake Stewart | Great Britain | |
71. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
72. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:42 |
73. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 01:46 |
74. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:52 |
75. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 01:54 |
76. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | 01:57 |
77. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 02:02 |
78. | Joey Walker | Madison Genesis | 02:04 |
79. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:05 |
80. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 02:07 |
81. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
82. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 02:08 |
83. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 02:09 |
84. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
85. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:10 |
86. | Roy Curvers | Team Sunweb | 02:11 |
87. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
88. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | 02:13 |
89. | Carlos Verona | Movistar Team | 02:15 |
90. | Cees Bol | Team Sunweb | 02:17 |
91. | Carlos Barbero | Movistar Team | 02:19 |
92. | Matthew Walls | Great Britain | 02:22 |
93. | Jim Brown | Great Britain | 02:25 |
94. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | 02:26 |
95. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 02:28 |
96. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | 02:29 |
97. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 02:30 |
98. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 02:31 |
99. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | 02:33 |
100. | Erick Rowsell | Madison Genesis | 02:38 |
101. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | |
102. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 02:43 |
103. | Michael Cuming | Madison Genesis | 02:45 |
104. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
105. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 02:47 |
106. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
107. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 02:50 |
108. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | 03:00 |
109. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 03:15 |
110. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 03:23 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | 21:50:49 |
2. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 00:06 |
3. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 00:24 |
4. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 00:26 |
5. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | 00:27 |
6. | Gianni Moscon | Team Ineos | 00:33 |
7. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:35 |
8. | Tanel Kangert | EF Education First | 00:36 |
9. | Andrey Amador | Movistar Team | 00:39 |
10. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 00:40 |
11. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 00:41 |
12. | Simon Clarke | EF Education First | 00:46 |
13. | Ben Swift | Team Ineos | 00:49 |
14. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | 00:54 |
15. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | 00:57 |
16. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 00:58 |
17. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | 00:59 |
18. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 01:06 |
19. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
20. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | 01:10 |
21. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
22. | Matthew Holmes | Madison Genesis | 01:12 |
23. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | 01:15 |
24. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 01:19 |
25. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:22 |
26. | Danilo Wyss | Dimension Data | 01:24 |
27. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 01:40 |
28. | Connor Swift | Great Britain | |
29. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | 01:55 |
30. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
31. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:59 |
32. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
33. | Michał Gołaś | Team Ineos | 02:05 |
34. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | 02:25 |
35. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | 02:52 |
36. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 03:44 |
37. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 04:09 |
38. | Julien Vermote | Dimension Data | 04:52 |
39. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | 05:26 |
40. | Florian Stork | Team Sunweb | 05:43 |
41. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 06:06 |
42. | Carlos Verona | Movistar Team | 08:28 |
43. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | 08:34 |
44. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 08:54 |
45. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:25 |
46. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 09:36 |
47. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | 09:40 |
48. | Carlos Barbero | Movistar Team | 09:46 |
49. | Mikel Landa | Movistar Team | 10:12 |
50. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 12:01 |
51. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 12:12 |
52. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 12:43 |
53. | Jake Stewart | Great Britain | 14:45 |
54. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 14:54 |
55. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 15:31 |
56. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 16:49 |
57. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | 16:51 |
58. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 17:20 |
59. | Chad Haga | Team Sunweb | 17:32 |
60. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 17:57 |
61. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | 18:56 |
62. | Sacha Modolo | EF Education First | 19:37 |
63. | Ethan Vernon | Great Britain | 19:52 |
64. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 20:19 |
65. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 20:20 |
66. | Rhys Britton | Great Britain | 20:22 |
67. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 20:23 |
68. | Matthew Walls | Great Britain | 20:30 |
69. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
70. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | 21:00 |
71. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | 21:01 |
72. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 21:02 |
73. | Roy Curvers | Team Sunweb | 21:03 |
74. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | 21:14 |
75. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
76. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 22:00 |
77. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 22:05 |
78. | Mark Renshaw | Dimension Data | 22:34 |
79. | Jim Brown | Great Britain | 22:39 |
80. | Cees Bol | Team Sunweb | 23:32 |
81. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 23:58 |
82. | Héctor Carretero | Movistar Team | 24:14 |
83. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 24:21 |
84. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 25:01 |
85. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | 25:07 |
86. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 25:41 |
87. | Erick Rowsell | Madison Genesis | 25:50 |
88. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 26:02 |
89. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 27:14 |
90. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 27:18 |
91. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 27:23 |
92. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 27:46 |
93. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | 28:02 |
94. | Mark Cavendish | Dimension Data | 28:17 |
95. | Joey Walker | Madison Genesis | 28:50 |
96. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 29:00 |
97. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 29:42 |
98. | Michael Cuming | Madison Genesis | 29:43 |
99. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 31:07 |
100. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 31:20 |
101. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 31:36 |
102. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | 31:51 |
103. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 33:35 |
104. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | 33:36 |
105. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | 35:54 |
106. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 37:15 |
107. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 40:30 |
108. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 40:45 |
109. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 41:30 |
110. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 54:18 |