Holender Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) triumfował na mecie piątego etapu Tour of Britain.
Kolarz Jumbo-Visma wygrał w Liverpoolu przed Brytyjczykiem Matthew Wallsem oraz Włochem Matteo Trentinem (Mitchelton-Scott).
Trentin został ponownie liderem imprezy, koszulkę odbierając Mathieu van der Poelowi (Corendon-Circus).
Piąty etap na dużej pętli wokół Liverpoolu znaczyło kilka mniejszych wspinaczek, w tym podjazd Flaybrick (800 m, 5%), pokonywany dwukrotnie, po raz ostatni 4 kilometry przed metą.
W ucieczce błyskawicznie znaleźli się Jake Scott (Swift Carbon), Rob Scott (Team Wiggins le Col), Matthew Bostock (Canyon DHB p/b Bloor Homes) oraz Emil Vinjebo (Riwal Readynez). Peleton prowadzili kolarze Jumbo-Visma i Corendon-Circus, pozwalając czwórce na uzyskanie dwóch i pół minuty przewagi.
Po drugiej górskiej premii, Flaybrick, na czele zostali tylko Vinjebo i Bostock, gdyż Jake Scott zadowolił się zdobyciem koszulki najlepszego górala, a Rob Scott nie utrzymał koła.
Dwójka 20 kilometrów przed metą dysponowała 90 sekundami przewagi, ale peleton sytuację miał pod kontrolą. Ostatni z harcowników, Vinjebo, powstrzymany został przed ostatnią górską premią, a ta, mimo kilku ataków, nie rozbiła grupy.
W takich okolicznościach okazji nie zmarnowali kolarze Jumbo-Visma. Dylan Groenewegen najszybszy okazał się po raz trzeci w tegorocznej edycji brytyjskiej imprezy, dając swojej ekipie 46. zwycięstwo w sezonie.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 3:57:31 |
2. | Matthew Walls | Great Britain | |
3. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
4. | Cees Bol | Team Sunweb | |
5. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
6. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
7. | Ben Swift | Team Ineos | |
8. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
9. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
10. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
11. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
12. | Andrey Amador | Movistar Team | |
13. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
14. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
15. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
16. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
17. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
18. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
19. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
20. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
22. | Rhys Britton | Great Britain | |
23. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
24. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
25. | Simon Clarke | EF Education First | |
26. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
27. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
28. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
29. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
30. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
31. | Ethan Vernon | Great Britain | |
32. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
33. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
34. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
35. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
36. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
37. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
38. | Tanel Kangert | EF Education First | |
39. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
40. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
41. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
42. | Connor Swift | Great Britain | |
43. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
44. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
45. | Julien Vermote | Dimension Data | |
46. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
47. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
48. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
49. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
50. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
51. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
52. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | |
53. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
54. | Carlos Barbero | Movistar Team | |
55. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
56. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
57. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
58. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
59. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
60. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
61. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
62. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
63. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
64. | Mark Renshaw | Dimension Data | 01:06 |
65. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | 01:09 |
66. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
67. | Sacha Modolo | EF Education First | 01:24 |
68. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 01:29 |
69. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
70. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
71. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
72. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
73. | Bernhard Eisel | Dimension Data | |
74. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
75. | Mikel Landa | Movistar Team | |
76. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
77. | Jim Brown | Great Britain | |
78. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
79. | Jake Stewart | Great Britain | |
80. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 01:50 |
81. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 02:03 |
82. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
83. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 02:07 |
84. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 02:11 |
85. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | |
86. | Chad Haga | Team Sunweb | 02:13 |
87. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 02:14 |
88. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 02:33 |
89. | Joey Walker | Madison Genesis | 02:40 |
90. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | |
91. | Michael Cuming | Madison Genesis | |
92. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
93. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
94. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 03:35 |
95. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
96. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
97. | Florian Stork | Team Sunweb | |
98. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | |
99. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | 03:37 |
100. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
101. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | |
102. | Erick Rowsell | Madison Genesis | |
103. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 04:59 |
104. | Carlos Verona | Movistar Team | 05:45 |
105. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 05:56 |
106. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
107. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 06:05 |
108. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 06:45 |
109. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 09:34 |
110. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | 21:33:55 |
2. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | 00:03 |
3. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 00:10 |
4. | Simon Clarke | EF Education First | 00:17 |
5. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | 00:18 |
6. | Ben Swift | Team Ineos | 00:22 |
7. | Andrey Amador | Movistar Team | |
8. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
9. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
10. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
11. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
12. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
13. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
14. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
15. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
16. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | 00:30 |
17. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
18. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
19. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
20. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
21. | Danilo Wyss | Dimension Data | 00:33 |
22. | Chris Hamilton | Team Sunweb | 00:41 |
23. | Tanel Kangert | EF Education First | |
24. | Connor Swift | Great Britain | |
25. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
26. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | 00:43 |
27. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
28. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
29. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | 00:47 |
30. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 00:50 |
31. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | 00:53 |
32. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | 01:01 |
33. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
34. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
35. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | 02:12 |
36. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | 03:12 |
37. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | 03:31 |
38. | Julien Vermote | Dimension Data | 04:09 |
39. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 04:13 |
40. | Sebastian Langeveld | EF Education First | 04:17 |
41. | Florian Stork | Team Sunweb | 05:13 |
42. | Carlos Verona | Movistar Team | 06:28 |
43. | Carlos Barbero | Movistar Team | 07:42 |
44. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
45. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
46. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:46 |
47. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 07:58 |
48. | Dylan van Baarle | Team Ineos | 09:02 |
49. | Mikel Landa | Movistar Team | 09:11 |
50. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 11:20 |
51. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 11:48 |
52. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | 12:00 |
53. | Jake Stewart | Great Britain | 13:19 |
54. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | 13:29 |
55. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | 14:19 |
56. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | 14:57 |
57. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
58. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | 16:31 |
59. | Chad Haga | Team Sunweb | 17:19 |
60. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | 17:22 |
61. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 18:06 |
62. | Matthew Walls | Great Britain | 18:23 |
63. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | 18:29 |
64. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
65. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
66. | Sacha Modolo | EF Education First | 18:30 |
67. | Ethan Vernon | Great Britain | 18:37 |
68. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | |
69. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | 18:38 |
70. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | 19:07 |
71. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
72. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 19:23 |
73. | Rhys Britton | Great Britain | 19:26 |
74. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | 19:57 |
75. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 20:06 |
76. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | 20:11 |
77. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | 20:13 |
78. | Jim Brown | Great Britain | 20:29 |
79. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | 21:23 |
80. | Mark Renshaw | Dimension Data | 21:24 |
81. | Cees Bol | Team Sunweb | 21:30 |
82. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | 22:45 |
83. | Héctor Carretero | Movistar Team | 22:48 |
84. | Erick Rowsell | Madison Genesis | 23:27 |
85. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | 23:52 |
86. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | 24:14 |
87. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | 24:25 |
88. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 24:42 |
89. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 24:48 |
90. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 25:29 |
91. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | 25:52 |
92. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | 26:06 |
93. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | 26:52 |
94. | Joey Walker | Madison Genesis | 27:01 |
95. | Michael Cuming | Madison Genesis | 27:13 |
96. | Mark Cavendish | Dimension Data | 27:22 |
97. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | 27:23 |
98. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 29:41 |
99. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | 29:57 |
100. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | 30:09 |
101. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | 30:55 |
102. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | 31:18 |
103. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 31:20 |
104. | Frederik Frison | Lotto Soudal | 31:31 |
105. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | 33:43 |
106. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 36:26 |
107. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | 38:17 |
108. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 38:59 |
109. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 40:26 |
110. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | 51:18 |
Katarzyna Niewiadoma zmieniła plany na Igrzyska Olimpijskie. Zamiast na czasówce, Polka skupi się na wyścigu ze startu wspólnego i Tour…
Grace Brown sięgnęła po największy triumf kariery, ogrywając największe faworytki podczas niedzielnego Liege-Bastogne-Liege Femmes.
Dorian Godon sięgnął po zwycięstwo na pierwszym etapie Tour de Romandie i został nowym liderem wyścigu.
Dzień Tobiasa Lunda Andresena w Tour of Türkiye. Jai Hindlej pozostanie w Bora-hansgrohe. Wyniki i wiadomości ze środy, 24 kwietnia.
Holender Maikel Zijlaard wygrał w Payerne prolog 77. edycji szwajcarskiego wyścigu Tour de Romandie.
"Atomówki" przed startem w Gracia. Isaac del Toro w UAE Team do 2029 roku . Liane Lippert rozpoczyna sezon. Wiadomości…