Transfery. Dombrowski, Dibben, Gogl, Walscheid

Joe Dombrowski

Joe Dombrowski po sześciu latach w grupie EF Education First/Cannondale przechodzi do UEA Team Emirates. 28-letni Amerykanin podpisał dwuletni kontrakt.

Dombrowski to niespełniony talent grandtourowy. Obecny sezon ma całkiem niezły, wygrał ostatni etap Tour of Utah (2.HC), a Giro d'Italia ukończył na 12. miejscu.

Dimension Data (od nowego sezonu Team NTT) pozyskał dwóch zawodników. Skład ekipy z południa Afryki uzupełni 25-letni Austriak Michael Gogl, który przez ostatnie trzy sezony pracował dla Trek-Segafredo.

Miejsce po Marku Cavendishu wypełni natomiast Max Walscheid. 26-letni sprinter rozstanie się z Team Sunweb, w barwach którego odniósł zwycięstwa w Sparkassen Münsterland Giro oraz na etapach Tour de Yorkshire i PostNord Danmark Rundt.

Jonathan Dibben wraca na poziom WorldTour. Z 25-letnim Brytyjczykiem, który w 2017 roku wygrał czasówkę w Tour of California, po zeszłym sezonie umowy nie przedłużył Team Sky. Kolarz trafił do kontynentalnej formacji Madison-Genesis, a przyszły rok przeżyje w koszulce Lotto Soudal.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: