Tour of Britain 2019: etap 4. Rakieta Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) triumfował w Kendal na mecie czwartego etapu Tour of Britain.

Holender na podjeździe Beast Bank pokonał Belga Jaspera De Buysta (Lotto Soudal) oraz Australijczyka Simona Clarke'a (EF Education First).

Van der Poel wyszedł także na prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu.

Peleton pozostawał na północy Anglii, rywalizując na szosach Kumbrii i zmierzając do miejscowości Kendal. Trasa najeżona była niewielkimi wspinaczkami, spośród których organizatorzy kategorię górskich premii przyznali tylko trzem: Snoods Edge (38 km), Bollihope Common (58 km) i Gawthorp (138 km). W finale do pokonania pozostawała stroma wspinaczka Beast Bank (500 m, 11%).

Na takiej trasie w odjeździe znalazło się dwóch kolarzy zespołu Ineos: Irlandczyk Eddie Dunbar i Holender Dylan van Baarle, a także Francuz Axel Domont (AG2R La Mondiale). Tercet nie wypracował przewagi wyższej niż dwie i pół minuty, a troszczyli się o to kolarze Mitchelton-Scott i Corendon-Circus. Domon i Dunbar dzielili się punktami na premiach, ale Irlandczyk z ucieczki odpadł po 109 kilometrach ścigania.

Francuz i Holender kontynuowali swoją przygodę, a po 112 kilometrach Van Baarle ruszył samotnie, przed sobą mając 60 kilometrów i rozbudowując przewagę z 1:25 do 2 minut.

Van Baarle 45 kilometrów przed metą wygrał jeszcze lotny finisz, ale jego przewaga stopniowo topniała, w miarę tego, jak do pracy zabrali się kolarze Jumbo-Visma. Holendra złapano na ostatniej górskiej premii, a do kontrataku od razu zabrali się jego drużynowy kolega Gianni Moscon oraz Belg Tiesj Benoot (Lotto Soudal).

Z akcji nie wyszło wiele, ale Benoot, Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) i Tony Gallopin (AG2R La Mondiale) atakowali raz po raz w finale, mając nadzieję na popsucie szyków sprinterom.

Gallopin odjechał na ostatnich 20 kilometrach z Benem Hermansem (Israel Cycling Academy) oraz Jamesem Shawem (Swift Carbon), dojeżdżając do Kendal z przewagą 10 sekund. Trójce nie udało się jednak rozegrać walki o zwycięstwo, a na finałowym podjeździe, 300 metrów przed metą, jak błyskawica ruszył Van der Poel. Holender zostawił za plecami całą stawke i wygrał ze sporą przewagą, potwierdzając, że za niecałe trzy tygodnie będzie jednym z kandydatów do tytułu mistrza świata.

Wyniki 4. etapu OVO Energy Tour of Britain 2019 (2.HC), Gateshead - Kendal (173,2 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu van der PoelCorendon-Circus4:23:08
2.Jasper de BuystLotto Soudal00:03
3.Simon ClarkeEF Education First
4.Ben SwiftTeam Ineos
5.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
6.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
7.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
8.Ben HermansIsrael Cycling Academy
9.Matteo TrentinMitchelton-Scott
10.Tiesj BenootLotto Soudal
11.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
12.James ShawSwiftCarbon Pro Cycling
13.Matthew HolmesMadison Genesis
14.Mike TeunissenJumbo-Visma
15.Nils PolittKatusha-Alpecin
16.Pavel SivakovTeam Ineos
17.Andrey AmadorMovistar Team
18.Gianni MosconTeam Ineos
19.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
20.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
21.Steve CummingsDimension Data
22.Danilo WyssDimension Data00:14
23.Tanel KangertEF Education First
24.Mark ChristianTeam Wiggins Le Col
25.Connor SwiftGreat Britain
26.Chris HamiltonTeam Sunweb
27.Carlos VeronaMovistar Team00:16
28.Eduardo SepulvedaMovistar Team
29.Mark DonovanTeam Wiggins Le Col
30.Jimmy JanssensCorendon-Circus
31.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
32.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:20
33.Brent van MoerLotto Soudal00:23
34.Tony GallopinAG2R La Mondiale00:31
35.Luke DurbridgeMitchelton-Scott00:34
36.Alex EdmondsonMitchelton-Scott
37.Cameron MeyerMitchelton-Scott
38.Michał GołaśTeam Ineos
39.Florian StorkTeam Sunweb
40.Otto VergaerdeCorendon-Circus01:16
41.Ryan ChristensenCanyon dhb p/b Bloor Homes03:46
42.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise03:48
43.Julien VermoteDimension Data03:50
44.Sebastian LangeveldEF Education First
45.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
46.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
47.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise04:00
48.Ben PerryIsrael Cycling Academy04:04
49.Philipp WalslebenCorendon-Circus06:28
50.Jos van EmdenJumbo-Visma07:15
51.Dylan van BaarleTeam Ineos
52.Jake StewartGreat Britain
53.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team
54.Carlos BarberoMovistar Team
55.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
56.Mikel LandaMovistar Team
57.Ben GastauerAG2R La Mondiale
58.Sacha ModoloEF Education First07:25
59.Koen BouwmanJumbo-Visma09:25
60.Dries de BondtCorendon-Circus14:39
61.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
62.Rory TownsendCanyon dhb p/b Bloor Homes
63.Ethan VernonGreat Britain
64.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team
65.Jim BrownGreat Britain
66.Peter WilliamsSwiftCarbon Pro Cycling
67.Luis Hernandez
68.Juri HollmannKatusha-Alpecin
69.Michael CumingMadison Genesis
70.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team
71.Matthew WallsGreat Britain
72.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
73.Alex ColmanCanyon dhb p/b Bloor Homes
74.Roy CurversTeam Sunweb
75.Chad HagaTeam Sunweb
76.Nils EekhoffTeam Sunweb
77.Edward LaverackSwiftCarbon Pro Cycling
78.Trond TrondsenWanty-Gobert Cycling Team
79.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
80.Axel DomontAG2R La Mondiale
81.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise
82.Jacob ScottSwiftCarbon Pro Cycling
83.Eddie DunbarTeam Ineos
84.Rémy MertzLotto Soudal14:45
85.James FoucheTeam Wiggins Le Col
86.Jack BauerMitchelton-Scott
87.Jonathan McevoyMadison Genesis
88.Rhys BrittonGreat Britain
89.Jens DebusschereKatusha-Alpecin
90.Robert ScottTeam Wiggins Le Col14:48
91.Alex DowsettKatusha-Alpecin
92.Joey WalkerMadison Genesis
93.Gabriel CullaighTeam Wiggins Le Col
94.Matthew BostockCanyon dhb p/b Bloor Homes
95.Jonathan DibbenMadison Genesis
96.Samuel JennerTeam Wiggins Le Col
97.Mark RenshawDimension Data
98.Ben HardySwiftCarbon Pro Cycling
99.Dylan GroenewegenJumbo-Visma
100.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team
101.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy
102.Erick RowsellMadison Genesis
103.Conor DunneIsrael Cycling Academy
104.Héctor CarreteroMovistar Team20:52
105.Andrew TennantCanyon dhb p/b Bloor Homes20:55
106.Edoardo AffiniMitchelton-Scott21:03
107.Harry TanfieldKatusha-Alpecin
108.Cees BolTeam Sunweb
109.Frederik FrisonLotto Soudal
110.Thomas StewartCanyon dhb p/b Bloor Homes
111.Rasmus IversenLotto Soudal
112.Bernhard EiselDimension Data22:45
113.Mark CavendishDimension Data
114.Tristan RobbinsSwiftCarbon Pro Cycling
DNFMoreno HoflandEF Education First-
DNFBenjamin DeclercqSport Vlaanderen-Baloise
DNFPascal EenkhoornJumbo-Visma

Klasyfikacja generalna po 4. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Mathieu van der PoelCorendon-Circus17:36:27
2.Matteo TrentinMitchelton-Scott00:01
3.Jasper de BuystLotto Soudal00:07
4.Simon ClarkeEF Education First00:14
5.Mike TeunissenJumbo-Visma00:15
6.Ben SwiftTeam Ineos00:19
7.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
8.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
9.Nils PolittKatusha-Alpecin
10.Andrey AmadorMovistar Team
11.Pavel SivakovTeam Ineos
12.Tiesj BenootLotto Soudal
13.Gianni MosconTeam Ineos
14.Matthew HolmesMadison Genesis
15.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
16.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:27
17.James ShawSwiftCarbon Pro Cycling
18.Larry WarbasseAG2R La Mondiale
19.Mickaël CherelAG2R La Mondiale
20.Ben HermansIsrael Cycling Academy
21.Steve CummingsDimension Data
22.Danilo WyssDimension Data00:30
23.Chris HamiltonTeam Sunweb00:38
24.Tanel KangertEF Education First
25.Connor SwiftGreat Britain
26.Mark ChristianTeam Wiggins Le Col
27.Carlos VeronaMovistar Team00:40
28.Eduardo SepulvedaMovistar Team
29.Mark DonovanTeam Wiggins Le Col
30.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
31.Jimmy JanssensCorendon-Circus
32.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team00:44
33.Brent van MoerLotto Soudal00:47
34.Alex EdmondsonMitchelton-Scott00:50
35.Tony GallopinAG2R La Mondiale00:55
36.Michał GołaśTeam Ineos00:58
37.Cameron MeyerMitchelton-Scott
38.Luke DurbridgeMitchelton-Scott
39.Florian StorkTeam Sunweb01:35
40.Otto VergaerdeCorendon-Circus01:40
41.Julien VermoteDimension Data04:06
42.Ryan ChristensenCanyon dhb p/b Bloor Homes04:10
43.Sebastian LangeveldEF Education First04:14
44.Dylan van BaarleTeam Ineos07:30
45.Loïc VliegenWanty-Gobert Cycling Team07:31
46.Carlos BarberoMovistar Team07:39
47.Ben GastauerAG2R La Mondiale
48.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
49.Mikel LandaMovistar Team
50.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise07:43
51.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team07:45
52.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise07:55
53.Philipp WalslebenCorendon-Circus08:10
54.Jake StewartGreat Britain11:47
55.Jos van EmdenJumbo-Visma11:57
56.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy13:26
57.Ben PerryIsrael Cycling Academy14:16
58.Davide CimolaiIsrael Cycling Academy14:54
59.Eddie DunbarTeam Ineos
60.Axel DomontAG2R La Mondiale14:59
61.Chad HagaTeam Sunweb15:03
62.Alex DowsettKatusha-Alpecin15:12
63.Edward LaverackSwiftCarbon Pro Cycling16:23
64.Sacha ModoloEF Education First17:03
65.Conor DunneIsrael Cycling Academy17:09
66.Dylan GroenewegenJumbo-Visma18:13
67.Boris ValleeWanty-Gobert Cycling Team18:26
68.Nils EekhoffTeam Sunweb
69.Matthew WallsGreat Britain
70.Trond TrondsenWanty-Gobert Cycling Team
71.Ethan VernonGreat Britain18:34
72.Luis Hernandez
73.Alex ColmanCanyon dhb p/b Bloor Homes
74.Gabriel CullaighTeam Wiggins Le Col18:35
75.Robert ScottTeam Wiggins Le Col18:42
76.Rory TownsendCanyon dhb p/b Bloor Homes18:49
77.Jim BrownGreat Britain18:57
78.Wesley KrederWanty-Gobert Cycling Team18:59
79.Christophe NoppeSport Vlaanderen-Baloise19:04
80.Roy CurversTeam Sunweb
81.Rhys BrittonGreat Britain19:23
82.Matthew BostockCanyon dhb p/b Bloor Homes19:30
83.Erick RowsellMadison Genesis19:47
84.Dries de BondtCorendon-Circus19:53
85.Jack BauerMitchelton-Scott19:54
86.Jens DebusschereKatusha-Alpecin20:10
87.Mark RenshawDimension Data20:15
88.Lasse Norman HansenCorendon-Circus20:36
89.Jacob ScottSwiftCarbon Pro Cycling21:06
90.Héctor CarreteroMovistar Team21:16
91.Cees BolTeam Sunweb21:27
92.James FoucheTeam Wiggins Le Col22:40
93.Peter WilliamsSwiftCarbon Pro Cycling22:42
94.Juri HollmannKatusha-Alpecin22:46
95.Samuel JennerTeam Wiggins Le Col22:53
96.Ben HardySwiftCarbon Pro Cycling23:23
97.Joey WalkerMadison Genesis24:18
98.Michael CumingMadison Genesis24:30
99.Harry TanfieldKatusha-Alpecin25:17
100.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale25:20
101.Jonathan DibbenMadison Genesis27:15
102.Mark CavendishDimension Data27:19
103.Rémy MertzLotto Soudal27:52
104.Bernhard EiselDimension Data28:09
105.Jonathan McevoyMadison Genesis28:35
106.Koen BouwmanJumbo-Visma29:22
107.Frederik FrisonLotto Soudal29:25
108.Thomas StewartCanyon dhb p/b Bloor Homes29:27
109.Edoardo AffiniMitchelton-Scott29:54
110.Andreas StokbroRiwal Readynez Cycling Team30:05
111.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team31:24
112.Rasmus IversenLotto Soudal33:38
113.Andrew TennantCanyon dhb p/b Bloor Homes34:37
114.Tristan RobbinsSwiftCarbon Pro Cycling41:41

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: