Primoz Roglic w Jumbo-Visma do końca 2023 roku

Primoz Roglic

Słoweniec Primoz Roglic pozostanie w ekipie Jumbo-Visma do końca sezonu 2023, czyli przez najbliższe cztery sezony.

Holenderski zespół poinformował o osiągnięciu porozumienia z 29-latkiem w dniu przerwy Vuelta a Espana. Roglic przewodzi hiszpańskiemu wyścigowi i w kolejnych dniach walczył będzie o wygranie czerwonej koszulki dla ekipy Richarda Plugge'a.

Roglic, który w swojej krótkiej kolarskiej karierze zajął już 4. miejsce w Tour de France (2018) i 3. w Giro d'Italia (2019), w ostatnich trzech sezonach wskoczył do grona najlepszych kolarzy rywalizujących w wyścigach etapowych.

Zatrzymanie Roglica to ważny krok dla ekipy Jumbo-Visma, która w przyszłym roku do grona swoich liderów doda także Tom Dumoulina. Przechodzący do ekipy Richarda Plugge'a zawodnik team Sunweb wraz ze Stevenem Kruijswijkiem oraz Roglicem współpracować ma celem wygrywania największych wyścigów w kalendarzu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Karol

    10 września 2019, 20:57 o 20:57

    Walka Jumbo z Ineos będzie w przyszłym sezonie pasjonująca.

  2. reko

    10 września 2019, 22:18 o 22:18

    a to psikus...a rano go łączyli z UAE. Ktoś ostatnio powiedział, że w tej chwili na świecie jest 10-15 dobrych grandtourowców, ale tylko 3-4 gości jest w stanie wygrać grantour...i kurde wszyscy jeźdzą albo w Ineos albo w Jumbo.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: