Vuelta a Espana 2019: etap 16. Jakob Fuglsang triumfuje na Alto de la Cubilla

Jakob Fuglsang (Astana) wygrał po wspinaczce na Alto de la Cubilla szesnasty etap Vuelta a Espana.

Duńczyk, dla którego to pierwszy w karierze etapowy sukces w Wielkim Tourze, pokonał Tao Geoghegana Harta (Team Ineos) i kolegę z ekipy Luisa Leona Sancheza.

W klasyfikacji generalnej wciąż niezagrożony prowadzi Primoz Roglic (Jumbo-Visma). Rafał Majka (Bora-hansgrohe) awansował na piąte miejsce w wyścigu.

Asturia pożegnała kolarzy krótkim etapem (144 km), z trzema podjazdami po drodze. Trasa niemal od startu szła nieznacznie w górę, aż do Puerto de San Lorenzo (60 km; 10 km; 8,5%; kat. 1), następnie po 20-kilometrowym zjeździe czekała Alto de La Cobertoria (44,1 km przed metą; 8,3 km; 8,2%; kat. 1). Na sam koniec pozostawiono bardzo długą i stosunkowo łagodną przełęcz La Cubilla (17,8 km; 6,2%; kat. ESP).

Jak niemal na każdym górskim etapie do akcji dnia pragnęło zabrać się niemal pół peletonu. Próbowali Paweł Bernas (CCC Team) i Tomasz Marczyński (Lotto Soudal), lecz bez powodzenia. Odjazd zaczął się kształtować przed pierwszą wspinaczką, ostatecznie odjechali Geoffrey Bouchard (Ag2r La Mondiale), Imanol Erviti (Movistar), Jakob Fuglsang, Luis León Sánchez (Astana), Mark Padun (Bahrain-Merida), Rémi Cavagna, James Knox, Max Richeze, Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step), Romain Seigle (Groupama-FDJ), Thomas de Gendt (Lotto-Soudal), Damien Howson (Mitchelton-Scott), Amanuel Ghebreizhabier (Dimension Data), Tao Geoghegan Hart (Team Ineos), Nikias Arndt (Team Sunweb), Gianluca Brambilla, Nikias Eg (Trek-Segafredo), Valerio Conti (UAE Team Emirates), Ángel Madrazo (Burgos BH), Fernando Barceló i Mikel Bizkarra (Euskadi-Murias).

Na początku przełęczy do czołówki chciał przeskoczyć Nairo Quintana (Movistar). Przez dłuższą chwilę zrobiło się ciekawie, ale ekipa lidera wyścigu powstrzymała zapędy Kolumbijczyka.

Peleton przeszedł w tryb uśpienia, tracąc na Alto de La Cobertoria już 7 minut. Bouchard zbierał punkty na górskich premiach, wychodząc na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych wspinaczy.

W ucieczce nie brakowało ataków, lecz u podnóża Alto de la Cubilla grupa zameldowała się niemal w komplecie. 10 kilometrów przed metą mocno depnął „Lulu” Sanchez, z którym zabrali się Fuglsang, Brambilla, Hart i Knox.

Fuglsang poprawił, a do Duńczyka przykleił się tylko Brambilla, jednak nie na długo. Niespełna 8 kilometrów przed metą Astana rozpędziła również grupę zasadniczą. Niemal od razu odpadł Quintana.

Zaatakował Miguel Angel Lopez (Astana), na co odpowiedzieli Roglic, Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Marc Soler, Alejandro Valverde (Movistar) i Rafał Majka. Po zwolnieniu ruszył Soler, do którego przeskoczył Majka.

Nic z tej akcji nie wyszło. Powtórnie przyspieszył Lopez, za którym pojechał Pogacar, drugi duet utworzyli Roglic i Majka, nieco z tyłu został Valverde.

Lider przeskoczył do dwójki młodych, a Majka odnalazł się w grupie Valverde. I w takiej konfiguracji dojechali do mety. Quintana stracił ponad 2 minuty do naszego zawodnika, tym samym dając się mu wyprzedzić.

Wyniki 16. etapu Vuelta a Espana 2019 (GT), Pravia – Alto de la Cubilla (144,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Jakob FuglsangAstana Pro Team4:01:22
2.Tao Geoghegan HartTeam Ineos00:22
3.Luis León SanchezAstana Pro Team00:40
4.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:42
5.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo01:12
6.Thomas de GendtLotto Soudal02:09
7.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias02:15
8.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data02:21
9.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step02:32
10.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
11.Romain SeigleGroupama-FDJ02:46
12.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias03:49
13.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step05:49
14.Tadej PogacarUAE Team Emirates05:58
15.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
16.Primož RoglicJumbo-Visma
17.Imanol ErvitiMovistar Team06:21
18.Alejandro ValverdeMovistar Team
19.Rafał MajkaBora-hansgrohe06:24
20.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
21.Marc SolerMovistar Team06:35
22.Valerio ContiUAE Team Emirates06:49
23.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin06:52
24.Carl Fredrik HagenLotto Soudal06:54
25.Sergio HiguitaEF Education First
26.Wilco KeldermanTeam Sunweb07:17
27.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
28.Sepp KussJumbo-Visma07:20
29.Ion IzagirreAstana Pro Team
30.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias07:58
31.Robert GesinkJumbo-Visma
32.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
33.Antonio PedreroMovistar Team08:32
34.Nairo QuintanaMovistar Team
35.Mikel NieveMitchelton-Scott
36.David de La CruzTeam Ineos
37.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
38.Louis MeintjesDimension Data
39.Ben O'connorDimension Data
40.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
41.Dylan TeunsBahrain-Merida
42.Peter StetinaTrek-Segafredo10:16
43.Damien HowsonMitchelton-Scott10:50
44.Daniel NavarroKatusha-Alpecin10:52
45.Clément ChevrierAG2R La Mondiale10:57
46.François BidardAG2R La Mondiale
47.Ben KingDimension Data
48.Martijn TusveldTeam Sunweb
49.Niklas EgTrek-Segafredo11:32
50.Neilson PowlessJumbo-Visma11:49
51.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ12:24
52.Dario CataldoAstana Pro Team14:31
53.Omar FraileAstana Pro Team15:45
54.Joaquín Rojas JoséMovistar Team
55.Dorian GodonAG2R La Mondiale
56.Gorka IzagirreAstana Pro Team
57.Angel MadrazoBurgos-BH
58.Steve MorabitoGroupama-FDJ
59.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
60.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
61.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
62.Daniel Felipe MartinezEF Education First
63.Esteban ChavesMitchelton-Scott
64.Nelson OliveiraMovistar Team
65.Domen NovakBahrain-Merida
66.George BennettJumbo-Visma16:01
67.Nick SchultzMitchelton-Scott
68.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe16:03
69.Felix GrossschartneBora-hansgrohe18:28
70.Sander ArmeeLotto Soudal18:45
71.Tosh van der SandeLotto Soudal
72.Will BartaCCC Team
73.Sergio HenaoUAE Team Emirates21:10
74.Sebastián HenaoTeam Ineos
75.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias21:32
76.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal21:46
77.Wout PoelsTeam Ineos23:18
78.Nathan van HooydonckCCC Team
79.Michael StorerTeam Sunweb
80.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
81.Steff CrasKatusha-Alpecin
82.Ricardo VilelaBurgos-BH
83.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
84.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
85.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
86.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
87.Francisco José VentosoCCC Team
88.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
89.Jorge ArcasMovistar Team
90.Jempy DruckerBora-hansgrohe23:36
91.Mark PadunBahrain-Merida25:00
92.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
93.Tony MartinJumbo-Visma
94.Manuele BoaroAstana Pro Team
95.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
96.Salvatore PuccioTeam Ineos
97.Robert PowerTeam Sunweb
98.Casper PedersenTeam Sunweb
99.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
100.Owain DoullTeam Ineos
101.Luka PibernikBahrain-Merida
102.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits25:05
103.Marco MarcatoUAE Team Emirates25:11
104.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits26:20
105.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias28:04
106.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
107.Jetse BolBurgos-BH
108.Diego RubioBurgos-BH
109.Jesús EzquerraBurgos-BH
110.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
111.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
112.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
113.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
114.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
115.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
116.Alex KirschTrek-Segafredo
117.Mitchell DockerEF Education First
118.Marc SarreauGroupama-FDJ
119.Sam BewleyMitchelton-Scott
120.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
121.Jelle WallaysLotto Soudal
122.Dion SmithMitchelton-Scott
123.Harm VanhouckeLotto Soudal
124.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
125.Rasmus TillerDimension Data
126.Willie SmitKatusha-Alpecin
127.Edvald Boasson HagenDimension Data
128.Nic DlaminiDimension Data
129.Jaco VenterDimension Data
130.John DegenkolbTrek-Segafredo
131.Silvan DillierAG2R La Mondiale
132.Logan OwenEF Education First
133.Heinrich HausslerBahrain-Merida
134.Paweł BernasCCC Team
135.Jonas KochCCC Team
136.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
137.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
138.Ian StannardTeam Ineos
139.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
140.Vasil KiryienkaTeam Ineos
141.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
142.Oscar CabedoBurgos-BH
143.Pierre LatourAG2R La Mondiale
144.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
145.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
146.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
147.Szymon SajnokCCC Team30:02
148.Max WalscheidTeam Sunweb30:04
149.Nikias ArndtTeam Sunweb
150.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
151.Sam BennettBora-hansgrohe
152.Shane ArchboldBora-hansgrohe30:52
153.Lawson CraddockEF Education First31:29
154.Nuno BicoBurgos-BH32:36
155.Jorge CuberoBurgos-BH
156.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
157.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
158.Lennard HofstedeJumbo-Visma
159.Edward TheunsTrek-Segafredo33:18

Klasyfikacja generalna po 16. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma62:17:52
2.Alejandro ValverdeMovistar Team02:48
3.Tadej PogacarUAE Team Emirates03:42
4.Miguel Angel LopezAstana Pro Team03:59
5.Rafał MajkaBora-hansgrohe07:40
6.Nairo QuintanaMovistar Team07:43
7.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits10:27
8.Wilco KeldermanTeam Sunweb10:34
9.Carl Fredrik HagenLotto Soudal10:40
10.Hermann PernsteinerBahrain-Merida12:05
11.James KnoxDeceuninck-Quick Step13:26
12.Sergio HiguitaEF Education First14:24
13.Jakob FuglsangAstana Pro Team16:33
14.Marc SolerMovistar Team16:53
15.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin17:26
16.Ion IzagirreAstana Pro Team17:28
17.Mikel NieveMitchelton-Scott17:32
18.Dylan TeunsBahrain-Merida17:48
19.Kilian FrankinyGroupama-FDJ24:37
20.Esteban ChavesMitchelton-Scott28:38
21.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data38:03
22.Robert GesinkJumbo-Visma38:12
23.Sepp KussJumbo-Visma40:06
24.Peter StetinaTrek-Segafredo42:15
25.Ben O'connorDimension Data
26.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias42:25
27.François BidardAG2R La Mondiale44:05
28.George BennettJumbo-Visma46:07
29.Niklas EgTrek-Segafredo48:53
30.Luis León SanchezAstana Pro Team52:53
31.Neilson PowlessJumbo-Visma56:00
32.Martijn TusveldTeam Sunweb57:10
33.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo1:01:27
34.Tao Geoghegan HartTeam Ineos1:03:00
35.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale1:05:48
36.Pierre LatourAG2R La Mondiale1:06:41
37.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA1:08:22
38.Daniel NavarroKatusha-Alpecin1:12:26
39.Louis MeintjesDimension Data1:18:42
40.Joaquín Rojas JoséMovistar Team1:19:03
41.Daniel Felipe MartinezEF Education First1:19:26
42.Felix GrossschartneBora-hansgrohe1:20:12
43.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step1:22:30
44.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias1:24:11
45.Thomas de GendtLotto Soudal1:25:43
46.Sergio HenaoUAE Team Emirates1:26:52
47.Antonio PedreroMovistar Team1:31:55
48.David de La CruzTeam Ineos1:32:39
49.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits1:33:47
50.Ben KingDimension Data1:34:30
51.Wout PoelsTeam Ineos1:37:47
52.Damien HowsonMitchelton-Scott1:42:45
53.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott1:42:46
54.Tosh van der SandeLotto Soudal1:44:37
55.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits1:45:01
56.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ1:45:22
57.Sebastián HenaoTeam Ineos1:46:10
58.Matteo FabbroKatusha-Alpecin1:48:28
59.Sander ArmeeLotto Soudal1:49:32
60.Lawson CraddockEF Education First1:50:12
61.Gorka IzagirreAstana Pro Team1:50:46
62.Nelson OliveiraMovistar Team1:53:12
63.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA1:53:25
64.Valerio ContiUAE Team Emirates1:53:27
65.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias1:57:31
66.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe1:57:37
67.Dario CataldoAstana Pro Team1:59:20
68.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
69.Steff CrasKatusha-Alpecin1:59:50
70.Clément ChevrierAG2R La Mondiale2:00:55
71.Mark PadunBahrain-Merida2:01:36
72.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step2:04:02
73.Dorian GodonAG2R La Mondiale2:05:27
74.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias2:05:49
75.Omar FraileAstana Pro Team2:07:43
76.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal2:08:10
77.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin2:08:16
78.Imanol ErvitiMovistar Team2:08:59
79.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale2:09:17
80.Steve MorabitoGroupama-FDJ2:09:33
81.Bruno ArmirailGroupama-FDJ2:11:14
82.Romain SeigleGroupama-FDJ2:12:54
83.Jacopo MoscaTrek-Segafredo2:13:02
84.José HerradaCofidis, Solutions Crédits2:15:57
85.Ricardo VilelaBurgos-BH2:16:26
86.Clément VenturiniAG2R La Mondiale2:18:13
87.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA2:19:22
88.Salvatore PuccioTeam Ineos2:19:35
89.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias2:20:40
90.Nikias ArndtTeam Sunweb2:20:51
91.Nick SchultzMitchelton-Scott2:23:03
92.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step2:30:09
93.Owain DoullTeam Ineos2:30:25
94.Jorge ArcasMovistar Team2:30:42
95.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias2:31:08
96.Francisco José VentosoCCC Team2:31:18
97.Nic DlaminiDimension Data2:32:03
98.Jonas KochCCC Team2:35:27
99.Harm VanhouckeLotto Soudal2:36:12
100.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA2:36:15
101.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA2:38:30
102.Silvan DillierAG2R La Mondiale2:38:32
103.Marco MarcatoUAE Team Emirates2:39:27
104.Angel MadrazoBurgos-BH2:41:18
105.Willie SmitKatusha-Alpecin2:44:13
106.Edvald Boasson HagenDimension Data2:45:06
107.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits2:45:10
108.Michael StorerTeam Sunweb2:45:55
109.Oscar CabedoBurgos-BH2:46:54
110.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits2:47:10
111.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits2:49:03
112.Dion SmithMitchelton-Scott2:49:04
113.Domen NovakBahrain-Merida2:49:11
114.Jetse BolBurgos-BH2:49:23
115.Luka PibernikBahrain-Merida2:49:57
116.Jesús EzquerraBurgos-BH2:55:16
117.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin2:55:57
118.Manuele BoaroAstana Pro Team2:58:41
119.Casper PedersenTeam Sunweb2:58:52
120.Will BartaCCC Team2:59:13
121.Jempy DruckerBora-hansgrohe3:00:38
122.Sam BewleyMitchelton-Scott3:01:16
123.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step3:01:43
124.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias3:02:03
125.Alex KirschTrek-Segafredo3:02:27
126.Ian StannardTeam Ineos3:02:31
127.Yukiya ArashiroBahrain-Merida3:03:47
128.Mitchell DockerEF Education First3:04:47
129.Nathan van HooydonckCCC Team3:04:53
130.Rasmus TillerDimension Data3:04:54
131.Jaco VenterDimension Data3:08:00
132.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias3:09:59
133.Logan OwenEF Education First3:10:26
134.John DegenkolbTrek-Segafredo3:10:51
135.Heinrich HausslerBahrain-Merida3:12:06
136.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA3:12:23
137.Robert PowerTeam Sunweb3:14:26
138.Jorge CuberoBurgos-BH3:14:28
139.Vasil KiryienkaTeam Ineos3:16:51
140.Jelle WallaysLotto Soudal3:18:47
141.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin3:22:01
142.Kiel ReijnenTrek-Segafredo3:23:34
143.Edward TheunsTrek-Segafredo3:24:04
144.Diego RubioBurgos-BH3:25:09
145.Marc SarreauGroupama-FDJ3:27:09
146.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA3:33:19
147.Fernando GaviriaUAE Team Emirates3:38:41
148.Szymon SajnokCCC Team3:39:12
149.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step3:39:22
150.Tony MartinJumbo-Visma3:40:18
151.Max WalscheidTeam Sunweb3:41:19
152.Sam BennettBora-hansgrohe3:43:01
153.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step3:44:12
154.Paweł BernasCCC Team3:45:41
155.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates3:50:50
156.Shane ArchboldBora-hansgrohe3:55:43
157.Oliviero TroiaUAE Team Emirates3:57:14
158.Nuno BicoBurgos-BH4:09:01
159.Lennard HofstedeJumbo-Visma4:23:49

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Primož RoglicJumbo-Visma117
2.Tadej PogacarUAE Team Emirates92
3.Alejandro ValverdeMovistar Team82
4.Nairo QuintanaMovistar Team82
5.Sam BennettBora-hansgrohe70
6.Miguel Angel LopezAstana Pro Team57
7.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA52
8.Marc SolerMovistar Team45
9.Tosh van der SandeLotto Soudal44
10.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin43
11.Tao Geoghegan HartTeam Ineos43
12.Pierre LatourAG2R La Mondiale40
13.Nikias ArndtTeam Sunweb39
14.Lawson CraddockEF Education First39
15.Dylan TeunsBahrain-Merida37
16.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step36
17.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step34
18.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step34
19.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA33
20.Sepp KussJumbo-Visma32
Klasyfikacja górskapunkty
1.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale50
2.Angel MadrazoBurgos-BH40
3.Tao Geoghegan HartTeam Ineos29
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates25
5.Jakob FuglsangAstana Pro Team24
6.Alejandro ValverdeMovistar Team22
7.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias22
8.Sergio HenaoUAE Team Emirates21
9.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias20
10.Primož RoglicJumbo-Visma20
11.Marc SolerMovistar Team17
12.Wout PoelsTeam Ineos17
13.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits17
14.José HerradaCofidis, Solutions Crédits14
15.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step13
16.Sepp KussJumbo-Visma12
17.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin12
18.Jetse BolBurgos-BH11
19.Nairo QuintanaMovistar Team10
20.Hermann PernsteinerBahrain-Merida10
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Tadej PogacarUAE Team Emirates62:21:34
2.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:17
3.James KnoxDeceuninck-Quick Step09:44
4.Sergio HiguitaEF Education First10:42
5.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin13:44
6.Kilian FrankinyGroupama-FDJ20:55
7.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data34:21
8.Sepp KussJumbo-Visma36:24
9.Ben O'connorDimension Data38:33
10.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias38:43
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Movistar Team86:06:03
2.Astana Pro Team16:11
3.Jumbo-Visma47:30
4.Mitchelton-Scott1:47:33
5.AG2R La Mondiale1:48:09
6.Euskadi Basque Country-Murias2:07:31
7.Trek-Segafredo2:13:31
8.Bahrain-Merida2:15:56
9.Dimension Data2:16:24
10.Cofidis, Solutions Crédits2:35:19
11.Lotto Soudal2:40:01
12.Team Sunweb2:40:14
13.Katusha-Alpecin2:41:46
14.UAE Team Emirates2:52:35
15.Bora-hansgrohe2:57:22
16.Deceuninck-Quick Step2:58:30
17.Groupama-FDJ3:03:11
18.EF Education First3:11:42
19.Team Ineos3:14:15
20.Caja Rural-Seguros RGA3:53:09
21.Burgos-BH6:02:34
22.CCC Team6:32:33
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

  • Roglic- wygląda dobrze ale bez gorszego dnia jak na razie
    Valverde- dla movistaru lepiej żeby dzisiaj było ceną za wczorajszy etap
    Pogacar- niespodzianka podobnie jak Roglic bez gorszego dnia
    Lopez- gorszy dzień ma za sobą teraz będzie tylko mocniejszy
    Majka- gorszy dzień w Andorze odbija się czkawką brakuje mocy na ostatnich 2km max na teraz to 5 miejsce
    Quintana- dzisiaj spuchnął i wypadł z gry
    Pudium- Roglic,?????,?????

    • Quintana ma już dużą stratę w generalce i pewnie będzie próbował jeszcze odskoczyć w połowie któregoś górskiego etapu. Jak Majka z nim wtedy nie pojedzie to straci 5-te miejsce, bo Quintane odpuszczą i zyska czas.
      Jeszcze trochę, trzymaj się Rafał! :)

        • Ja wiem że każdy wyścig jest inny, ale pamiętam, że parę lat temu jak Majka zajmował 3 m-ce na Vuelcie to chyba na ostatnim górskim etapie odjechał właśnie z Quintaną, by potem odjechać również jemu. Mile widziana powtórka z rozrywki.

    • Roglič, Pogačar, Lopez... Swoją drogą skąd w tej małej Słowenii bierze się tylu utalentowanyxh sportowcòw??? I jeszcze w piłkę nam dokopalii... Masakra jakaś... Roglič idzie do tego na MŚ w czasòwce... jest chłop w gazie i zakończy sezon telemarkiem...

      • praca u podstaw, duża kultura fizyczna, doskonale warunki geograficzne, doskonałe bazy....dlatego w przeliczeniu sukcesy sportowe na jednego mieszkańca my jesteśmy w czarnej du..., a oni nie

    • No Lopez musiałby strzelić na 4 minuty a Valverde na 5 minut, czyli słabszy dzień w połączeniu z defektem i przewróceniem przez szalonego kibica. Niby wszystko to już zdarzało się ale....

    • Valverde może strzelić co często mu się zdarza na ostatnich górskich etapach więc dla mnie najbardziej realne podium to Lopez, Pogacar, Roglic. Ale równie dobrze może strzelić Tadej, Lopez i wypaść z top3, albo Majka i wypaść z top5 i takie tam. Do końca daleko...ale miło ogląda się wyścig, którego nie betonuje SKY/INEOS.

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

DVV Verzekeringen Trofee 2019/20 #4: Fantastyczny Toon Aerts przerywa serię Van der Poela

Mistrz Belgii Toon Aerts wygrał w Ronse wyścig zaliczany do cyklu DVV Verzekeringen Trofee. (więcej…)

14 grudnia 2019, 16:55

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #5. Lee znów najlepszą sprinterką, Płosaj i Pikulik 7. w madisonie

Mistrzyni świata Wai Sze Lee wygrała sprinterską rywalizację kobiet w australijskim Brisbane, gdzie rozgrywana była piąta i przedostatnia runda Torowego…

14 grudnia 2019, 14:26

Hugh Carthy i Sergio Higuita zadebiutują w Tour de France

Szef EF Education First, Jonathan Vaughters, zapowiedział że Tour de France jego drużyna planuje zaatakować szeroką ławą dobrych wspinaczy. (więcej…)

13 grudnia 2019, 14:11

Torowy Puchar Świata 2019/20 #5. Urszula Łoś i Marlena Karwacka zwycięskie

Urszula Łoś i Marlena Karwacka wygrały sprint drużynowy, w pierwszym dniu Torowego Pucharu Świata na obiekcie w australijskim Brisbane. (więcej…)

13 grudnia 2019, 13:15

Tejay van Garderen na głęboką wodę

Tejay van Garderen wciąż nie składa broni. Niespełniony amerykański talent w nowym sezonie chce zaatakować Giro d'Italia i z rozpędu…

13 grudnia 2019, 12:34

Alan, Norbert i Adrian Banaszek w grupie Mazowsze Serce Polski

Alan Banaszek, Norbert Banaszek i Adrian Banaszek ścigali się będą w kontynentalnej ekipie Mazowsze Serce Polski. (więcej…)

13 grudnia 2019, 08:52