Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) zwyciężył na pierwszym etapie 16. edycji Wyścigu Dookoła Wielkiej Brytanii – Tour of Britain.
Holenderski sprinter pokonał na ostatnich metrów Włochów Davide Cimolai (Israel Cycling Academy) oraz Matteo Trentina (Mitchelton-Scott).
To 13. triumf 26-latka w tym sezonie i 43. dla grupy Jumbo-Visma.
Tuż za podium uplasowali się Holender Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) oraz Ben Swift (Team Ineos), obaj szykujący się do mistrzostw świata.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 4:39:49 |
2. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
3. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
4. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
5. | Ben Swift | Team Ineos | |
6. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
7. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
8. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
9. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
10. | Sacha Modolo | EF Education First | |
11. | Matthew Walls | Great Britain | |
12. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
13. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
14. | Ethan Vernon | Great Britain | |
15. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
16. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
17. | Cees Bol | Team Sunweb | |
18. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
19. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
20. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
21. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
22. | Andrey Amador | Movistar Team | |
23. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | |
24. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
25. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
26. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
27. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
28. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | |
29. | Simon Clarke | EF Education First | |
30. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
31. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
32. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
33. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
34. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
35. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
36. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
37. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
38. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
39. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
40. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
41. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
42. | Connor Swift | Great Britain | |
43. | Tanel Kangert | EF Education First | |
44. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
45. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
46. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
47. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
48. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
49. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
50. | Julien Vermote | Dimension Data | |
51. | Carlos Verona | Movistar Team | |
52. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
53. | Jake Stewart | Great Britain | |
54. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
55. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
56. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
57. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
58. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
59. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
60. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
61. | Luis Hernandez | ||
62. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
63. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
64. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
65. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
66. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
67. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
68. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
69. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
70. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
71. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
72. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
73. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
74. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
75. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
76. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
77. | Jim Brown | Great Britain | |
78. | Moreno Hofland | EF Education First | |
79. | Chad Haga | Team Sunweb | |
80. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
81. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | |
82. | Erick Rowsell | Madison Genesis | |
83. | Michael Cuming | Madison Genesis | |
84. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
85. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
86. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
87. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
88. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
89. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
90. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
91. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
92. | Steve Cummings | Dimension Data | |
93. | Carlos Barbero | Movistar Team | |
94. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
95. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
96. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
97. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | |
98. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
99. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | |
100. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
101. | Mikel Landa | Movistar Team | |
102. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
103. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
104. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
105. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
106. | Joey Walker | Madison Genesis | |
107. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | |
108. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
109. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
110. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
111. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
112. | Rhys Britton | Great Britain | |
113. | Florian Stork | Team Sunweb | |
114. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
115. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 00:40 |
116. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
117. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:07 |
118. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 01:29 |
119. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | 03:23 |
120. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 04:31 |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Dylan Groenewegen | Jumbo-Visma | 4:39:39 |
2. | Rory Townsend | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
3. | Davide Cimolai | Israel Cycling Academy | |
4. | Gediminas Bagdonas | AG2R La Mondiale | |
5. | Dries de Bondt | Corendon-Circus | |
6. | Matteo Trentin | Mitchelton-Scott | |
7. | Mathieu van der Poel | Corendon-Circus | |
8. | Ben Swift | Team Ineos | |
9. | Boris Vallee | Wanty-Gobert Cycling Team | |
10. | Trond Trondsen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
11. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
12. | Matthew Bostock | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
13. | Sacha Modolo | EF Education First | |
14. | Matthew Walls | Great Britain | |
15. | Christophe Noppe | Sport Vlaanderen-Baloise | |
16. | Nils Eekhoff | Team Sunweb | |
17. | Ethan Vernon | Great Britain | |
18. | Loïc Vliegen | Wanty-Gobert Cycling Team | |
19. | Andreas Stokbro | Riwal Readynez Cycling Team | |
20. | Cees Bol | Team Sunweb | |
21. | Dries van Gestel | Sport Vlaanderen-Baloise | |
22. | Harry Tanfield | Katusha-Alpecin | |
23. | Thimo Willems | Sport Vlaanderen-Baloise | |
24. | Jens Debusschere | Katusha-Alpecin | |
25. | Andrey Amador | Movistar Team | |
26. | Peter Williams | SwiftCarbon Pro Cycling | |
27. | Brent van Moer | Lotto Soudal | |
28. | Yoann Offredo | Wanty-Gobert Cycling Team | |
29. | Gabriel Cullaigh | Team Wiggins Le Col | |
30. | Nils Politt | Katusha-Alpecin | |
31. | Robert Scott | Team Wiggins Le Col | |
32. | Simon Clarke | EF Education First | |
33. | Mark Cavendish | Dimension Data | |
34. | Tom van Asbroeck | Israel Cycling Academy | |
35. | Larry Warbasse | AG2R La Mondiale | |
36. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
37. | Sebastian Langeveld | EF Education First | |
38. | Chris Hamilton | Team Sunweb | |
39. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
40. | Alex Dowsett | Katusha-Alpecin | |
41. | Alex Edmondson | Mitchelton-Scott | |
42. | Jack Bauer | Mitchelton-Scott | |
43. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
44. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
45. | Connor Swift | Great Britain | |
46. | Tanel Kangert | EF Education First | |
47. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
48. | James Shaw | SwiftCarbon Pro Cycling | |
49. | Danilo Wyss | Dimension Data | |
50. | Ben Perry | Israel Cycling Academy | |
51. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
52. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
53. | Julien Vermote | Dimension Data | |
54. | Carlos Verona | Movistar Team | |
55. | Wesley Kreder | Wanty-Gobert Cycling Team | |
56. | Jake Stewart | Great Britain | |
57. | Otto Vergaerde | Corendon-Circus | |
58. | Matthew Holmes | Madison Genesis | |
59. | Mark Donovan | Team Wiggins Le Col | |
60. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
61. | Héctor Carretero | Movistar Team | |
62. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
63. | Luis Hernandez | ||
64. | Mads Wurtz Schmidt | Katusha-Alpecin | |
65. | Ryan Christensen | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
66. | Juri Hollmann | Katusha-Alpecin | |
67. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | |
68. | Eduardo Sepulveda | Movistar Team | |
69. | Benjamin Declercq | Sport Vlaanderen-Baloise | |
70. | Edoardo Affini | Mitchelton-Scott | |
71. | Mike Teunissen | Jumbo-Visma | |
72. | Andrew Tennant | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
73. | Roy Curvers | Team Sunweb | |
74. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
75. | Dylan van Baarle | Team Ineos | |
76. | Cameron Meyer | Mitchelton-Scott | |
77. | Luke Durbridge | Mitchelton-Scott | |
78. | Jim Brown | Great Britain | |
79. | Moreno Hofland | EF Education First | |
80. | Chad Haga | Team Sunweb | |
81. | Mark Christian | Team Wiggins Le Col | |
82. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | |
83. | Erick Rowsell | Madison Genesis | |
84. | Michael Cuming | Madison Genesis | |
85. | Lucas Eriksson | Riwal Readynez Cycling Team | |
86. | Ben Hardy | SwiftCarbon Pro Cycling | |
87. | Xandro Meurisse | Wanty-Gobert Cycling Team | |
88. | Tony Gallopin | AG2R La Mondiale | |
89. | Ben Hermans | Israel Cycling Academy | |
90. | Samuel Jenner | Team Wiggins Le Col | |
91. | Jimmy Janssens | Corendon-Circus | |
92. | Omer Goldstein | Israel Cycling Academy | |
93. | Steve Cummings | Dimension Data | |
94. | Carlos Barbero | Movistar Team | |
95. | Ben Gastauer | AG2R La Mondiale | |
96. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
97. | Jos van Emden | Jumbo-Visma | |
98. | Jonathan Dibben | Madison Genesis | |
99. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
100. | Tristan Robbins | SwiftCarbon Pro Cycling | |
101. | Rémy Mertz | Lotto Soudal | |
102. | Mikel Landa | Movistar Team | |
103. | Sindre Lunke | Riwal Readynez Cycling Team | |
104. | Mark Renshaw | Dimension Data | |
105. | Alex Colman | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
106. | Jonathan Mcevoy | Madison Genesis | |
107. | Joey Walker | Madison Genesis | |
108. | Edward Laverack | SwiftCarbon Pro Cycling | |
109. | Axel Domont | AG2R La Mondiale | |
110. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
111. | Frederik Frison | Lotto Soudal | |
112. | Rhys Britton | Great Britain | |
113. | Florian Stork | Team Sunweb | |
114. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
115. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | |
116. | Thomas Stewart | Canyon dhb p/b Bloor Homes | |
117. | Jacob Scott | SwiftCarbon Pro Cycling | 01:17 |
118. | Bernhard Eisel | Dimension Data | 01:39 |
119. | James Fouche | Team Wiggins Le Col | 03:33 |
120. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 04:41 |
Longo Borghini, Vollering o zwycięstwie Niewiadomej, Kwiatkowski o pogodzie. Lopez najlepszy trzeciego dnia Tour of the Alps. Wiadomości z 17…
"Powolna śmierć" na Mur de Huy. Elisa Longo Borghini zajęła trzecie miejsce w Fleche Wallonne Femmes i na mecie szczerze…
Katarzyna Niewiadoma na szczycie Mur de Huy uniosła ręce w geście triumfu i wygrała z największymi rywalkami: Demi Vollering i…
Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) wygrała Strzałę Walońską – belgijski wyścig kolarski La Fleche Wallonne Femmes.
Stephen Williams triumfował na Mur de Huy w wyścigu La Fleche Wallonne - Strzała Walońska.
Anna Shackley zmuszona do zakończenia kariery. Wiadomości i wyniki z wtorku, 16 kwietnia.