Franziska Koch (Team Sunweb) sięgnęła po zwycięstwo na 4. etapie Boels Ladies Tour.
19-letnia Niemka pokonała współtowarzyszki z ucieczki, Christine Majerus (Boels-Dolmans) oraz Riejanne Markus (CCC-Liv).
Debiutująca w zawodowym peletonie Niemka zapisała na koncie pierwse zawodowe zwycięstwo.
Podczas przedostatniego etapu Boels Ladies Tour zawodniczki pokonywały trasę z Arnhem do Nijmegen, która liczyła 136 kilometrów. Przez większość 4. odcinka rywalizacja toczyła się w płaskim terenie, dopiero w końcówce panie zmagały się z trzema podjazdami.
Liczne ataki i silny boczny wiatr wpłynęły na podział peletonu, a na przodzie pozostało wiele zawodniczek liczących się w klasyfikacji generalnej. Spośród nich odskoczyły cztery zawodniczki, tworząc ucieczkę dnia.
Franziska Koch (Team Sunweb), Christine Majerus (Boels-Dolmans) Riejanne Markus (CCC-Liv) i Sara Penton (Team Virtu Cycling) zyskały 2 minuty przewagi nad rywalkami. W końcówce od czołówki odpadła jednak Penton, a na czele pozostało trio, które zdołało dojechać do mety.
Najszybsza była Koch, pokonując Majerus i Markus. Nową liderką w klasyfikacji generalnej została Christine Majerus z 30-sekundową przewagą nad kolejną zawodniczką, Lisą Klein (Canyon SRAM Racing).
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Franziska Koch | Team Sunweb | 3:14:33 |
2. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | |
3. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 00:02 |
4. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 00:44 |
5. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | |
6. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
7. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
8. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
9. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
10. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
11. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
12. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | |
13. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
14. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | |
15. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | |
16. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
17. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
18. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
19. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | |
20. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
21. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
22. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
23. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
24. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
25. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
26. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
27. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
28. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 00:52 |
29. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 01:27 |
30. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
31. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | |
32. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:29 |
33. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
34. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
35. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | |
36. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | |
37. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
38. | Kylie Waterreus | Netherlands | |
39. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
40. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
41. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
42. | Julia Soek | Team Sunweb | |
43. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | |
44. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
45. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | |
46. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | |
47. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
48. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | |
49. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | |
50. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
51. | Valerie Demey | CCC-Liv | |
52. | Marta Lach | CCC-Liv | |
53. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
54. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
55. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
56. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
57. | Mareille Meijering | Netherlands | |
58. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
59. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 01:39 |
60. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | |
61. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
62. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 02:08 |
63. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | |
64. | Roxane Fournier | Movistar Team | 01:29 |
65. | Arianna Pruisscher | Netherlands | 03:09 |
66. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 04:38 |
67. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
68. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
69. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | |
70. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 06:50 |
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 13:04:51 |
2. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 00:30 |
3. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:32 |
4. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:36 |
5. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:40 |
6. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:42 |
7. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 00:47 |
8. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:49 |
9. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 00:51 |
10. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:52 |
11. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 00:54 |
12. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:58 |
13. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:59 |
14. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 01:01 |
15. | Lonneke Uneken | Hitec Products | 01:02 |
16. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 01:08 |
17. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | 01:10 |
18. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | 01:11 |
19. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 01:13 |
20. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 01:41 |
21. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 01:48 |
22. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | 01:49 |
23. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:52 |
24. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
25. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | 01:56 |
26. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
27. | Marta Lach | CCC-Liv | 01:57 |
28. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 01:59 |
29. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 03:02 |
30. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:36 |
31. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | 03:40 |
32. | Julia Soek | Team Sunweb | 03:49 |
33. | Valerie Demey | CCC-Liv | 04:00 |
34. | Mareille Meijering | Netherlands | 04:30 |
35. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 05:25 |
36. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | 05:32 |
37. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 06:48 |
38. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 08:27 |
39. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 09:04 |
40. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 09:56 |
41. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | 09:57 |
42. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:02 |
43. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | 10:05 |
44. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 10:11 |
45. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 10:12 |
46. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 10:25 |
47. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | 10:37 |
48. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
49. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | 10:39 |
50. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | 10:42 |
51. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 10:43 |
52. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | 10:44 |
53. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
54. | Roxane Fournier | Movistar Team | 10:50 |
55. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
56. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 10:51 |
57. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 10:58 |
58. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 11:18 |
59. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 11:20 |
60. | Kylie Waterreus | Netherlands | 11:21 |
61. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:25 |
62. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | 11:30 |
63. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | 11:36 |
64. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 11:43 |
65. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 12:00 |
66. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 12:20 |
67. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | 14:04 |
68. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 14:34 |
69. | Arianna Pruisscher | Netherlands | 18:22 |
70. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 18:53 |