Lisa Klein (Canyon SRAM Racing) odniosła zwycięstwo na 3. etapie Boels Ladies Tour i objęła prowadzenie w generalce.
Niemka pokonała Amy Pieters (Boels-Dolmans) oraz Lizzie Deignan (Trek-Segafredo Women).
Trzeci etap prowadził wokół miejscowości Nijverdal, a organizatorzy zaplanowali pięć rund po 31,6 kilometra oraz finałowe, znacznie krótsze okrążenie w centrum. Trasę znaczyły dwie niewielkie hopki, na których zbierać można było punkty i bonifikaty.
Na ostatniej rundzie rozstrzygnęły się losy etapu. Od peletonu oderwały się Lisa Klein (Canyon SRAM Racing), Amy Pieters (Boels-Dolmans) oraz Lizzie Deignan (Trek-Segafredo Women) i Amanda Spratt (Mitchelton-Scott). Czteroosobowa ucieczka dotarła na metę z niewielką przewagą nad pozostałymi zawodniczkami.
Jadąca w koszulce liderki wyścigu Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) przyprowadziła peleton, zajmując 5. miejsce na etapie i tracąc prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Lisy Klein.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 4:00:53 |
2. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | |
3. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
4. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
5. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:09 |
6. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | |
7. | Lucinda Brand | Team Sunweb | |
8. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | |
9. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | |
10. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
11. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
12. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
13. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
14. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
15. | Marta Lach | CCC-Liv | |
16. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | |
17. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
18. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
19. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | |
20. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
21. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
22. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | |
23. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | |
24. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | |
25. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
26. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
27. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | |
28. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
29. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
30. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
31. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | |
32. | Valerie Demey | CCC-Liv | 02:05 |
33. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
34. | Julia Soek | Team Sunweb | |
35. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | |
36. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | |
37. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | |
38. | Mareille Meijering | Netherlands | |
39. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | |
40. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | |
41. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | 03:45 |
42. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 06:37 |
43. | Arianna Pruisscher | Netherlands | 08:51 |
44. | Kylie Waterreus | Netherlands | |
45. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | |
46. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 08:57 |
47. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 08:59 |
48. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
49. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
50. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
51. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | |
52. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | |
53. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
54. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | |
55. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
56. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | |
57. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
58. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | |
59. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
60. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | |
61. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
62. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
63. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
64. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
65. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
66. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
67. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
68. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | |
69. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
70. | Roxane Fournier | Movistar Team | |
71. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
72. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | |
73. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | |
74. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | |
75. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | |
76. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
77. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 9:50:04 |
2. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:02 |
3. | Amy Pieters | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:06 |
4. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:10 |
5. | Annemiek van Vleuten | Mitchelton-Scott | 00:12 |
6. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | 00:17 |
7. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:19 |
8. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | 00:21 |
9. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:22 |
10. | Christine Majerus | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:23 |
11. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | 00:24 |
12. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | 00:26 |
13. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | 00:28 |
14. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:29 |
15. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 00:31 |
16. | Lonneke Uneken | Hitec Products | 00:32 |
17. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | 00:35 |
18. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | 00:36 |
19. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:37 |
20. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
21. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | 00:38 |
22. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:39 |
23. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | 00:40 |
24. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans Cycling Team | 00:41 |
25. | Sheyla Gutierrez | Movistar Team | |
26. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
27. | Marta Lach | CCC-Liv | 00:42 |
28. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 00:43 |
29. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:44 |
30. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | 01:01 |
31. | Ellen van Dijk | Trek-Segafredo Women | 02:01 |
32. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:21 |
33. | Franziska Koch | Team Sunweb | 02:22 |
34. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 02:24 |
35. | Jip van Den Bos | Boels-Dolmans Cycling Team | 02:25 |
36. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 02:32 |
37. | Julia Soek | Team Sunweb | 02:34 |
38. | Valerie Demey | CCC-Liv | 02:45 |
39. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | 03:14 |
40. | Mareille Meijering | Netherlands | 03:15 |
41. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | 04:17 |
42. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 07:12 |
43. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | 09:07 |
44. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 09:10 |
45. | Riejanne Markus | CCC-Liv | 09:21 |
46. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | 09:22 |
47. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
48. | Natalie van Gogh | Biehler Pro Cycling Team | 09:24 |
49. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | 09:26 |
50. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | 09:27 |
51. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
52. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | 09:29 |
53. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
54. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | 09:30 |
55. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:31 |
56. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:32 |
57. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | 09:33 |
58. | Roxane Fournier | Movistar Team | 09:35 |
59. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
60. | Alicia Gonzalez | Movistar Team | |
61. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | 09:36 |
62. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | 09:40 |
63. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 09:42 |
64. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 09:43 |
65. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 09:53 |
66. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | 10:05 |
67. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 10:06 |
68. | Kylie Waterreus | Netherlands | |
69. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 10:08 |
70. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 10:10 |
71. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | 10:15 |
72. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | 10:18 |
73. | Belle de Gast | Parkhotel Valkenburg | 10:21 |
74. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | 10:28 |
75. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | 10:55 |
76. | Gloria Rodriguez | Movistar Team | 12:17 |
77. | Arianna Pruisscher | Netherlands | 15:27 |
Zapowiedź Ronde van Vlaanderen: drugiego w sezonie kolarskiego monumentu, wyścigu jednoczącego całą Flandrię i kolarskich kibiców na świecie.
Ekipa Canyon//SRAM przystępuje do Ronde van Vlaanderen z dużymi ambicjami. Czy Katarzyna Niewiadoma i Chloe Dygert włączą się do walki…
Lista nieoczywista na Ronde van Vlaanderen: czterech zawodników i dwie zawodniczki, na których warto zwrócić uwagę w Wyścigach Dookoła Flandrii.
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.