Boels Ladies Tour 2019: etap 3. Klein obejmuje prowadzenie

Lisa Klein

Lisa Klein (Canyon SRAM Racing) odniosła zwycięstwo na 3. etapie Boels Ladies Tour i objęła prowadzenie w generalce.

Niemka pokonała Amy Pieters (Boels-Dolmans) oraz Lizzie Deignan (Trek-Segafredo Women).

Trzeci etap prowadził wokół miejscowości Nijverdal, a organizatorzy zaplanowali pięć rund po 31,6 kilometra oraz finałowe, znacznie krótsze okrążenie w centrum. Trasę znaczyły dwie niewielkie hopki, na których zbierać można było punkty i bonifikaty.

Na ostatniej rundzie rozstrzygnęły się losy etapu. Od peletonu oderwały się Lisa Klein (Canyon SRAM Racing), Amy Pieters (Boels-Dolmans) oraz Lizzie Deignan (Trek-Segafredo Women) i Amanda Spratt (Mitchelton-Scott). Czteroosobowa ucieczka dotarła na metę z niewielką przewagą nad pozostałymi zawodniczkami.

Jadąca w koszulce liderki wyścigu Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) przyprowadziła peleton, zajmując 5. miejsce na etapie i tracąc prowadzenie w klasyfikacji generalnej na rzecz Lisy Klein.

Wyniki 3. etapu Boels Ladies Tour 2019 (2.WWT), Nijverdal – Nijverdal (156,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lisa KleinCanyon SRAM Racing4:00:53
2.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team
3.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women
4.Amanda SprattMitchelton-Scott
5.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg00:09
6.Marta BastianelliTeam Virtu Cycling
7.Lucinda BrandTeam Sunweb
8.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team
9.Emma Cecilie NorsgaardBigla Pro Cycling
10.Elisa BalsamoValcar Cylance Cycling
11.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
12.Lonneke UnekenHitec Products
13.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women
14.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling
15.Marta LachCCC-Liv
16.Floortje MackaijTeam Sunweb
17.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
18.Leah ThomasBigla Pro Cycling
19.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
20.Sheyla GutierrezMovistar Team
21.Jeanne KorevaarCCC-Liv
22.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
23.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
24.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
25.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing
26.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
27.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team
28.Vittoria GuazziniValcar Cylance Cycling
29.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
30.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
31.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
32.Valerie DemeyCCC-Liv02:05
33.Franziska KochTeam Sunweb
34.Julia SoekTeam Sunweb
35.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
36.Martina AlziniBigla Pro Cycling
37.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
38.Mareille MeijeringNetherlands
39.Jip van Den BosBoels-Dolmans Cycling Team
40.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team
41.Georgia WilliamsMitchelton-Scott03:45
42.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team06:37
43.Arianna PruisscherNetherlands08:51
44.Kylie WaterreusNetherlands
45.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team
46.Emily NewsomTeam TIBCO-SVB08:57
47.Sara PentonTeam Virtu Cycling08:59
48.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
49.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
50.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
51.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing
52.Pernille MathiesenTeam Sunweb
53.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
54.Julie LethBigla Pro Cycling
55.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
56.Agnieszka SkalniakCCC-Liv
57.Riejanne MarkusCCC-Liv
58.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB
59.Femke MarkusParkhotel Valkenburg
60.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg
61.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
62.Marta TagliaferroHitec Products
63.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
64.Moniek TennigloMitchelton-Scott
65.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
66.Alicia GonzalezMovistar Team
67.Silvia PersicoValcar Cylance Cycling
68.Gloria RodriguezMovistar Team
69.Małgorzata JasińskaMovistar Team
70.Roxane FournierMovistar Team
71.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
72.Belle de GastParkhotel Valkenburg
73.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women
74.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
75.Chiara ConsonniValcar Cylance Cycling
76.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling
77.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lisa KleinCanyon SRAM Racing9:50:04
2.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg00:02
3.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team00:06
4.Lucinda BrandTeam Sunweb00:10
5.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott00:12
6.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women00:17
7.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling00:19
8.Amanda SprattMitchelton-Scott00:21
9.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team00:22
10.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team00:23
11.Leah ThomasBigla Pro Cycling00:24
12.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing00:26
13.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women00:28
14.Floortje MackaijTeam Sunweb00:29
15.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing00:31
16.Lonneke UnekenHitec Products00:32
17.Elisa BalsamoValcar Cylance Cycling00:35
18.Emma Cecilie NorsgaardBigla Pro Cycling00:36
19.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:37
20.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing
21.Jeanne KorevaarCCC-Liv00:38
22.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling00:39
23.Marta BastianelliTeam Virtu Cycling00:40
24.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team00:41
25.Sheyla GutierrezMovistar Team
26.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
27.Marta LachCCC-Liv00:42
28.Ashleigh MoolmanCCC-Liv00:43
29.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:44
30.Vittoria GuazziniValcar Cylance Cycling01:01
31.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women02:01
32.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team02:21
33.Franziska KochTeam Sunweb02:22
34.Alice BarnesCanyon SRAM Racing02:24
35.Jip van Den BosBoels-Dolmans Cycling Team02:25
36.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling02:32
37.Julia SoekTeam Sunweb02:34
38.Valerie DemeyCCC-Liv02:45
39.Martina AlziniBigla Pro Cycling03:14
40.Mareille MeijeringNetherlands03:15
41.Georgia WilliamsMitchelton-Scott04:17
42.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team07:12
43.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women09:07
44.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling09:10
45.Riejanne MarkusCCC-Liv09:21
46.Silvia PersicoValcar Cylance Cycling09:22
47.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
48.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team09:24
49.Anouska KosterTeam Virtu Cycling09:26
50.Julie LethBigla Pro Cycling09:27
51.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
52.Agnieszka SkalniakCCC-Liv09:29
53.Moniek TennigloMitchelton-Scott
54.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling09:30
55.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:31
56.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:32
57.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling09:33
58.Roxane FournierMovistar Team09:35
59.Małgorzata JasińskaMovistar Team
60.Alicia GonzalezMovistar Team
61.Chiara ConsonniValcar Cylance Cycling09:36
62.Marta TagliaferroHitec Products09:40
63.Sara PentonTeam Virtu Cycling09:42
64.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope09:43
65.Pernille MathiesenTeam Sunweb09:53
66.Femke MarkusParkhotel Valkenburg10:05
67.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing10:06
68.Kylie WaterreusNetherlands
69.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB10:08
70.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women10:10
71.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling10:15
72.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg10:18
73.Belle de GastParkhotel Valkenburg10:21
74.Emily NewsomTeam TIBCO-SVB10:28
75.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling10:55
76.Gloria RodriguezMovistar Team12:17
77.Arianna PruisscherNetherlands15:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: