Vuelta a Espana 2019: etap 12. Koncert Philippe’a Gilberta

Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick Step) triumfował w Bilbao na mecie dwunastego odcinka Vuelta a Espana.

37-letni Belg w sercu Kraju Basków zameldował się przed miejscowymi kolarzami Álexem Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA) i Fernando Barceló (Euskadi-Murias).

W czołówce klasyfikacji generalnej nie zaszły zmiany, pozostał na prowadzeniu Primoz Roglic (Jumbo-Visma), a Rafał Majka (Bora-hansgrohe) jest siódmy.

Pagórkowaty odcinek w Kraju Basków (171 km) zapowiadał w finale duże emocje. Pierwsza część trasy, za wyjątkiem Alto de Azazeta (43 km; 4,9 km; 3,9%; kat. 3), była płaska, za to dokuczał tu boczny wiatr, natomiast na koniec trzymano trzy stromizny. 37 kilometrów przed metą kolarze mierzyli się z Alto de Urruztimendi (2,5 km; 9,2%, kat. 3), 10 kilometrów dalej z Alto El Vivero (4,3 km; 7,7%; kat. 3), a 8 kilometrów przed kreską leżała ostatnia górska premia Alto de Arraiz (2,2 km; 12,2%; kat. 3).

Odjazd dnia formował się bardzo długo, próbował odjechać Patrick Bevin (CCC Team), próbował profesor w tym fachu Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Alto de Azazeta nie pomogła w wyłonieniu czołówki, dopiero na 110 kilometrze szczęście dopisało grupie w składzie José Joaquin Rojas (Movistar Team), Manuele Boaro (Astana Pro Team), Heinrich Haussler (Bahrain-Merida), Felix Grosschartner (Bora-hansgrohe), Fran Ventoso (CCC Team), Philippe Gilbert, Tim Declercq (Deceuninck-Quick Step), Tosh Van der Sande (Lotto Soudal), Tsgabu Grmay (Mitchelton-Scott), Willie Smit (Katusha Alpecin), Nikias Arndt (Team Sunweb), John Degenkolb, Jacopo Mosca (Trek-Segafredo), Valerio Conti, Marco Marcato (UAE Team Emirates), Alex Aranburu, Jonathan Lastra (Caja Rural-Seguros RGA), Fernando Barcelo i Cyril Barthe (Euskadi-Murias). Dziewiętnasta szybko zdobył blisko 6 minut przewagi i mogła być spokojna o powodzenie akcji.

Stroma Alto de Urruztimendi nie zmieniła sytuacji na czele, natomiast na Alto El Vivero odskoczył Grosschartner, którego doścignął Grmay. Dwójka zyskała 40 sekund, ale za jej plecami praca nie ustawała. Declercq robił swoje dla Gilberta, nie oszczędzał się również Marcato.

Grupa pościgowa dopadła liderów na samym początku Alto de Arraiz. Na bardzo stromej ściance do ofensywy przeszedł Gilbert. Za byłym mistrzem świata próbowali utrzymać się Barceló i Aranburu, jednak na górskiej premii tracili ponad 20 sekund.

Dwójce Basków pozostało 8 kilometrów na dopadnięcie Belga. Temu sprzyjała prowadząca w dół trasa. Wielce utytułowany zawodnik nie zaprzepaścił szansy, a młodość tym razem musiała pokłonić się doświadczeniu.

Wyniki 12. etapu Vuelta a Espana 2019 (GT), Circuito de Navarra – Bilbao (171,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step3:48:18
2.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA00:03
3.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias
4.Joaquín Rojas JoséMovistar Team00:22
5.Nikias ArndtTeam Sunweb00:26
6.Tosh van der SandeLotto Soudal00:29
7.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
8.Manuele BoaroAstana Pro Team
9.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
10.Valerio ContiUAE Team Emirates00:31
11.Jacopo MoscaTrek-Segafredo01:05
12.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
13.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
14.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe02:27
15.Marc SolerMovistar Team03:02
16.Marco MarcatoUAE Team Emirates
17.Alejandro ValverdeMovistar Team
18.Pierre LatourAG2R La Mondiale
19.Nairo QuintanaMovistar Team
20.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
21.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
22.James KnoxDeceuninck-Quick Step
23.Tadej PogacarUAE Team Emirates
24.Primož RoglicJumbo-Visma
25.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
26.Rafał MajkaBora-hansgrohe
27.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
28.Miguel Angel LopezAstana Pro Team
29.Esteban ChavesMitchelton-Scott
30.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
31.Dylan TeunsBahrain-Merida
32.Wilco KeldermanTeam Sunweb
33.Ion IzagirreAstana Pro Team
34.Sergio HiguitaEF Education First03:16
35.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
36.George BennettJumbo-Visma
37.Sepp KussJumbo-Visma
38.Mikel NieveMitchelton-Scott
39.Jakob FuglsangAstana Pro Team
40.Peter StetinaTrek-Segafredo03:44
41.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale03:47
42.François BidardAG2R La Mondiale
43.Niklas EgTrek-Segafredo
44.Sergio HenaoUAE Team Emirates
45.Luis León SanchezAstana Pro Team04:24
46.Martijn TusveldTeam Sunweb05:23
47.Willie SmitKatusha-Alpecin
48.Francisco José VentosoCCC Team05:50
49.Robert GesinkJumbo-Visma06:26
50.Neilson PowlessJumbo-Visma
51.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe
52.Antonio PedreroMovistar Team08:47
53.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA09:06
54.Thomas de GendtLotto Soudal09:44
55.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
56.John DegenkolbTrek-Segafredo
57.Daniel Felipe MartinezEF Education First
58.Ben O'connorDimension Data
59.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias11:47
60.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
61.Sebastián HenaoTeam Ineos13:00
62.Gorka IzagirreAstana Pro Team
63.Jorge CuberoBurgos-BH13:17
64.Heinrich HausslerBahrain-Merida13:42
65.Omar FraileAstana Pro Team14:23
66.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
67.Dario CataldoAstana Pro Team
68.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
69.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
70.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
71.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
72.Alex KirschTrek-Segafredo
73.Ben KingDimension Data
74.Dorian GodonAG2R La Mondiale
75.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
76.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
77.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
78.Ricardo VilelaBurgos-BH
79.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
80.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
81.Dion SmithMitchelton-Scott
82.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
83.Steve MorabitoGroupama-FDJ
84.Nick SchultzMitchelton-Scott
85.Will BartaCCC Team
86.Domen NovakBahrain-Merida
87.Jempy DruckerBora-hansgrohe15:09
88.Brian van GoethemLotto Soudal16:10
89.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
90.Jelle WallaysLotto Soudal16:16
91.Nic DlaminiDimension Data
92.Wout PoelsTeam Ineos
93.Luka PibernikBahrain-Merida16:18
94.Sander ArmeeLotto Soudal16:36
95.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA17:38
96.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal17:56
97.Jesús EzquerraBurgos-BH
98.Owain DoullTeam Ineos
99.Mitchell DockerEF Education First
100.Steff CrasKatusha-Alpecin
101.Angel MadrazoBurgos-BH
102.Domingos GoncalvesCaja Rural-Seguros RGA
103.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
104.Luka MezgecMitchelton-Scott
105.Patrick BevinCCC Team
106.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
107.Ian StannardTeam Ineos
108.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
109.Fabio AruUAE Team Emirates
110.Imanol ErvitiMovistar Team
111.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias
112.Damien HowsonMitchelton-Scott
113.Salvatore PuccioTeam Ineos
114.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
115.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
116.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias
117.Casper PedersenTeam Sunweb
118.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
119.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
120.Nathan van HooydonckCCC Team
121.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
122.Vasil KiryienkaTeam Ineos
123.Rasmus TillerDimension Data
124.Edvald Boasson HagenDimension Data
125.Max WalscheidTeam Sunweb
126.Logan OwenEF Education First
127.Jetse BolBurgos-BH
128.Diego RubioBurgos-BH
129.Mark PadunBahrain-Merida
130.Robert PowerTeam Sunweb
131.Sam BewleyMitchelton-Scott
132.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
133.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
134.Nelson OliveiraMovistar Team
135.Nuno BicoBurgos-BH
136.Jaco VenterDimension Data
137.Silvan DillierAG2R La Mondiale
138.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
139.Paweł BernasCCC Team
140.Jonas KochCCC Team
141.David de La CruzTeam Ineos
142.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin
143.Lawson CraddockEF Education First
144.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
145.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
146.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
147.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
148.Romain SeigleGroupama-FDJ
149.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
150.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
151.Jorge ArcasMovistar Team
152.Louis MeintjesDimension Data
153.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias
154.Oscar CabedoBurgos-BH
155.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
156.Harm VanhouckeLotto Soudal
157.Michael StorerTeam Sunweb
158.Lennard HofstedeJumbo-Visma
159.Edward TheunsTrek-Segafredo18:53
160.Marc SarreauGroupama-FDJ
161.Bruno ArmirailGroupama-FDJ
162.Szymon SajnokCCC Team19:25
163.Shane ArchboldBora-hansgrohe19:38
164.Sam BennettBora-hansgrohe
165.Tony MartinJumbo-Visma23:00
DNSBenjamin ThomasGroupama-FDJ

Klasyfikacja generalna po 12. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicJumbo-Visma44:52:08
2.Alejandro ValverdeMovistar Team01:52
3.Miguel Angel LopezAstana Pro Team02:11
4.Nairo QuintanaMovistar Team03:00
5.Tadej PogacarUAE Team Emirates03:05
6.Carl Fredrik HagenLotto Soudal04:59
7.Rafał MajkaBora-hansgrohe05:42
8.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits05:49
9.Dylan TeunsBahrain-Merida06:07
10.Wilco KeldermanTeam Sunweb06:25
11.Hermann PernsteinerBahrain-Merida08:44
12.Mikel NieveMitchelton-Scott09:06
13.George BennettJumbo-Visma10:21
14.Sergio HiguitaEF Education First
15.Esteban ChavesMitchelton-Scott10:47
16.Ion IzagirreAstana Pro Team12:53
17.Marc SolerMovistar Team14:13
18.James KnoxDeceuninck-Quick Step15:17
19.Jakob FuglsangAstana Pro Team16:08
20.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin16:54
21.Pierre LatourAG2R La Mondiale18:16
22.Kilian FrankinyGroupama-FDJ19:03
23.Robert GesinkJumbo-Visma21:00
24.Daniel Felipe MartinezEF Education First21:54
25.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias23:24
26.Peter StetinaTrek-Segafredo28:10
27.François BidardAG2R La Mondiale29:33
28.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale32:50
29.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA33:38
30.Niklas EgTrek-Segafredo33:57
31.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data34:24
32.Ben O'connorDimension Data34:26
33.Luis León SanchezAstana Pro Team36:09
34.Sepp KussJumbo-Visma36:26
35.Martijn TusveldTeam Sunweb39:12
36.Neilson PowlessJumbo-Visma40:38
37.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias42:03
38.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias43:34
39.Louis MeintjesDimension Data43:39
40.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo47:07
41.Matteo FabbroKatusha-Alpecin48:12
42.Lawson CraddockEF Education First48:17
43.Joaquín Rojas JoséMovistar Team48:38
44.Sergio HenaoUAE Team Emirates49:40
45.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott50:31
46.Daniel NavarroKatusha-Alpecin52:22
47.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step53:30
48.David de La CruzTeam Ineos53:51
49.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits54:32
50.Tosh van der SandeLotto Soudal54:58
51.Sebastián HenaoTeam Ineos55:28
52.Tao Geoghegan HartTeam Ineos55:43
53.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe56:11
54.Fabio AruUAE Team Emirates57:44
55.Wout PoelsTeam Ineos57:51
56.Antonio PedreroMovistar Team58:25
57.Thomas de GendtLotto Soudal1:01:20
58.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA1:03:43
59.Ben KingDimension Data1:04:46
60.Gorka IzagirreAstana Pro Team1:08:12
61.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits1:10:41
62.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA1:10:54
63.Nikias ArndtTeam Sunweb1:11:15
64.Nelson OliveiraMovistar Team1:11:43
65.Clément ChevrierAG2R La Mondiale1:11:44
66.Valerio ContiUAE Team Emirates1:12:11
67.Damien HowsonMitchelton-Scott1:12:18
68.Patrick BevinCCC Team1:12:50
69.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits1:14:06
70.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias1:14:31
71.Jacopo MoscaTrek-Segafredo1:15:01
72.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale1:15:55
73.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step1:16:21
74.Bruno ArmirailGroupama-FDJ1:16:23
75.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step1:17:09
76.Steff CrasKatusha-Alpecin1:19:15
77.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ1:19:25
78.Salvatore PuccioTeam Ineos1:20:20
79.Sander ArmeeLotto Soudal1:20:25
80.Mark PadunBahrain-Merida1:21:48
81.Clément VenturiniAG2R La Mondiale1:22:14
82.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin1:22:44
83.Dorian GodonAG2R La Mondiale1:22:53
84.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal1:23:05
85.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias1:23:12
86.Dario CataldoAstana Pro Team1:24:06
87.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA1:24:46
88.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe1:24:56
89.Omar FraileAstana Pro Team1:25:09
90.Nic DlaminiDimension Data1:26:39
91.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step1:27:22
92.Harm VanhouckeLotto Soudal1:29:51
93.Jorge ArcasMovistar Team1:30:52
94.José HerradaCofidis, Solutions Crédits1:30:54
95.Jonas KochCCC Team1:31:08
96.Willie SmitKatusha-Alpecin1:31:37
97.Steve MorabitoGroupama-FDJ1:33:05
98.Ricardo VilelaBurgos-BH1:33:43
99.Romain SeigleGroupama-FDJ1:35:29
100.Imanol ErvitiMovistar Team1:35:49
101.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits1:37:06
102.Francisco José VentosoCCC Team1:37:55
103.Edvald Boasson HagenDimension Data1:37:58
104.Nick SchultzMitchelton-Scott1:38:07
105.Marco MarcatoUAE Team Emirates1:38:13
106.Owain DoullTeam Ineos1:38:36
107.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA1:39:27
108.Silvan DillierAG2R La Mondiale1:40:22
109.Angel MadrazoBurgos-BH1:40:53
110.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias1:42:52
111.Jetse BolBurgos-BH1:48:32
112.Domingos GoncalvesCaja Rural-Seguros RGA1:49:06
113.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin1:49:51
114.Luka PibernikBahrain-Merida1:50:03
115.Dion SmithMitchelton-Scott1:50:17
116.Michael StorerTeam Sunweb1:51:47
117.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits1:53:08
118.Luka MezgecMitchelton-Scott1:55:43
119.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step1:55:56
120.Jesús EzquerraBurgos-BH1:56:48
121.Jempy DruckerBora-hansgrohe1:56:55
122.John DegenkolbTrek-Segafredo1:58:12
123.Will BartaCCC Team1:58:31
124.Alex KirschTrek-Segafredo1:58:36
125.Mitchell DockerEF Education First1:58:37
126.Sam BewleyMitchelton-Scott1:58:45
127.Manuele BoaroAstana Pro Team1:59:16
128.Jaco VenterDimension Data1:59:26
129.Rasmus TillerDimension Data1:59:27
130.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA1:59:51
131.Diego RubioBurgos-BH2:00:00
132.Casper PedersenTeam Sunweb2:00:31
133.Jorge CuberoBurgos-BH2:01:43
134.Oscar CabedoBurgos-BH
135.Ian StannardTeam Ineos2:02:19
136.Nathan van HooydonckCCC Team2:02:24
137.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias2:02:48
138.Edward TheunsTrek-Segafredo2:03:00
139.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits2:03:09
140.Domen NovakBahrain-Merida2:03:54
141.Yukiya ArashiroBahrain-Merida2:04:53
142.Logan OwenEF Education First2:07:04
143.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin2:07:59
144.Brian van GoethemLotto Soudal2:08:14
145.Kiel ReijnenTrek-Segafredo2:08:21
146.Heinrich HausslerBahrain-Merida2:09:26
147.Jelle WallaysLotto Soudal2:10:21
148.Marc SarreauGroupama-FDJ2:12:32
149.Vasil KiryienkaTeam Ineos2:14:02
150.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias2:15:09
151.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA2:17:00
152.Fernando GaviriaUAE Team Emirates2:20:15
153.Max WalscheidTeam Sunweb2:20:38
154.Szymon SajnokCCC Team2:20:50
155.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step2:20:57
156.Robert PowerTeam Sunweb2:21:43
157.Sam BennettBora-hansgrohe2:24:29
158.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step2:25:03
159.Tony MartinJumbo-Visma2:34:32
160.Paweł BernasCCC Team2:34:42
161.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates2:36:07
162.Shane ArchboldBora-hansgrohe2:36:13
163.Oliviero TroiaUAE Team Emirates2:36:24
164.Nuno BicoBurgos-BH2:38:27
165.Lennard HofstedeJumbo-Visma2:58:47

Pozostałe klasyfikacje

Klasyfikacja punktowapunkty
1.Primož RoglicJumbo-Visma89
2.Nairo QuintanaMovistar Team70
3.Alejandro ValverdeMovistar Team61
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates61
5.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA52
6.Sam BennettBora-hansgrohe45
7.Miguel Angel LopezAstana Pro Team42
8.Nikias ArndtTeam Sunweb39
9.Dylan TeunsBahrain-Merida37
10.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step34
11.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA33
12.Lawson CraddockEF Education First30
13.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias29
14.Tosh van der SandeLotto Soudal28
15.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step25
16.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits25
17.Marc SolerMovistar Team25
18.Luka MezgecMitchelton-Scott25
19.Jetse BolBurgos-BH24
20.Pierre LatourAG2R La Mondiale24
Klasyfikacja górskapunkty
1.Angel MadrazoBurgos-BH32
2.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale21
3.Sergio HenaoUAE Team Emirates20
4.Alejandro ValverdeMovistar Team18
5.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias16
6.Jetse BolBurgos-BH11
7.Tadej PogacarUAE Team Emirates10
8.Primož RoglicJumbo-Visma10
9.Hermann PernsteinerBahrain-Merida10
10.Wout PoelsTeam Ineos9
11.Nairo QuintanaMovistar Team8
12.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA7
13.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step7
14.Marc SolerMovistar Team6
15.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott6
16.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits6
17.Miguel Angel LopezAstana Pro Team6
18.Patrick BevinCCC Team6
19.José HerradaCofidis, Solutions Crédits6
20.Peter StetinaTrek-Segafredo5
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team44:54:19
2.Tadej PogacarUAE Team Emirates00:54
3.Sergio HiguitaEF Education First08:10
4.James KnoxDeceuninck-Quick Step13:06
5.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin14:43
6.Kilian FrankinyGroupama-FDJ16:52
7.Daniel Felipe MartinezEF Education First19:43
8.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias21:13
9.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA31:27
10.Niklas EgTrek-Segafredo31:46
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Movistar Team33:42:43
2.Astana Pro Team22:01
3.Jumbo-Visma39:34
4.Mitchelton-Scott1:10:28
5.AG2R La Mondiale1:10:33
6.Euskadi Basque Country-Murias1:17:11
7.EF Education First1:33:08
8.Team Sunweb1:38:02
9.UAE Team Emirates1:39:28
10.Trek-Segafredo1:39:45
11.Dimension Data1:43:45
12.Caja Rural-Seguros RGA1:51:38
13.Bahrain-Merida1:52:16
14.Cofidis, Solutions Crédits1:52:23
15.Katusha-Alpecin1:56:08
16.Lotto Soudal1:57:16
17.Deceuninck-Quick Step2:04:34
18.Bora-hansgrohe2:04:50
19.Team Ineos2:08:05
20.Groupama-FDJ2:24:19
21.CCC Team4:00:44
22.Burgos-BH4:20:51
TomAsz

Kontakt: tomasz@rowery.org

Zobacz komentarze

Share
Opublikowane przez
TomAsz

Recent Posts

Rutkiewicz i Kurek w zespole Dariusza Banaszka

Marek Rutkiewicz i Adrian Kurek od nowego sezonu reprezentować będą barwy drużyny tworzonej przez Dariusza Banaszka. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:25

Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę. (więcej…)

7 grudnia 2019, 17:21

Długa przerwa Mathiasa Norsgaarda

Mathias Norsgaard dwa tygodnie temu spełnił jedno ze swych marzeń, podpisując kontrakt z grupą Movistar, dziś plany debiutu na poziomie…

7 grudnia 2019, 16:29

Mistrzostwa Polski 2020 w Dusznikach-Zdroju

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w roku 2020 odbędą się w Dusznikach-Zdroju, w województwie dolnośląskim. (więcej…)

7 grudnia 2019, 15:14

Canyon-SRAM kompletuje skład na sezon 2020

Katarzyna Niewiadoma w sezonie 2020 ponownie będzie jedną z liderek niemieckiego zespołu Canyon-SRAM. (więcej…)

7 grudnia 2019, 14:28

Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym. (więcej…)

7 grudnia 2019, 09:04