Boles Ladies Tour 2019: etap 1. Wygrana Loreny Wiebes

Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg)

Lorena Wiebes (Parkhotel Valkenburg) wygrała po finiszu w Weert pierwszy odcinek wyścigu Boels Ladies Tour.

Holenderka pokonała na ostatnich metrach Kirsten Wild (WNT-Rotor Pro Cycling) oraz Letizię Paternoster (Trek-Segafredo Women).

Podczas 1. etapu panie pokonały 123 kilometry w płaskim terenie. W końcówce kobiecy peleton przemierzał dwie 9- kilometrowe rundy wokół Weert. Na pierwszej z nich zaatakowały Ashleigh Moolman-Pasio (CCC-Liv), Lizzie Deignan (Trek-Segafredo) i Moniek Tenniglo (Mitchelton-Scott).

Na finałowej rundzie ucieczka została zlikwidowana, a z peletonu najlepiej zafiniszowała Lorena Wiebes. Liderką klasyfikacji generalnej pozostała zwyciężczyni prologu Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), która na początku etapu ucierpiała w kraksie.

Wyniki 1. etapu Boels Ladies Tour 2019 (2.WWT), Stramproy – Weert (123 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg2:59:02
2.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling
3.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women
4.Amy PietersBoels-Dolmans
5.Chiara ConsonniValcar Cylance Cycling
6.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
7.Roxane FournierMovistar Team
8.Lonneke UnekenHitec Products
9.Lucinda BrandTeam Sunweb
10.Lisa KleinCanyon SRAM Racing
11.Floortje MackaijTeam Sunweb
12.Jeanne KorevaarCCC-Liv
13.Christine MajerusBoels-Dolmans
14.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
15.Elisa BalsamoValcar Cylance Cycling
16.Moniek TennigloMitchelton-Scott
17.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
18.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team
19.Anna van der BreggenBoels-Dolmans
20.Leah KirchmannTeam Sunweb
21.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
22.Emma Cecilie NorsgaardBigla Pro Cycling
23.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling
24.Riejanne MarkusCCC-Liv
25.Franziska KochTeam Sunweb
26.Leah ThomasBigla Pro Cycling
27.Alice BarnesCanyon SRAM Racing
28.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
29.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott
30.Julia SoekTeam Sunweb
31.Sheyla GutierrezMovistar Team
32.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
33.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team
34.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women
35.Valerie DemeyCCC-Liv
36.Agnieszka SkalniakCCC-Liv
37.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling
38.Marta TagliaferroHitec Products
39.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
40.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
41.Belle de GastParkhotel Valkenburg
42.Małgorzata JasińskaMovistar Team
43.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
44.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
45.Amanda SprattMitchelton-Scott
46.Chantal BlaakBoels-Dolmans
47.Alicia GonzalezMovistar Team
48.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
49.Silvia PersicoValcar Cylance Cycling
50.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
51.Sara PentonTeam Virtu Cycling
52.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women
53.Julie LethBigla Pro Cycling
54.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing
55.Marta BastianelliTeam Virtu Cycling
56.Jip van Den BosBoels-Dolmans
57.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing
58.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women
59.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
60.Marta LachCCC-Liv
61.Anna HendersonTeam TIBCO-SVB
62.Amalie DideriksenBoels-Dolmans
63.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
64.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
65.Vittoria GuazziniValcar Cylance Cycling00:20
66.Quinty TonBiehler Pro Cycling Team00:28
67.Kylie WaterreusReprezentacja Holandii
68.Arianna PruisscherReprezentacja Holandii
69.Martina AlziniBigla Pro Cycling
70.Pernille MathiesenTeam Sunweb
71.Mareille MeijeringReprezentacja Holandii
72.Franziska BrausseWNT-Rotor Pro Cycling
73.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB
74.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling00:35
75.Femke MarkusParkhotel Valkenburg
76.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing
77.Merel HofmanBiehler Pro Cycling Team
78.Esther van VeenParkhotel Valkenburg
79.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg00:46
80.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women
81.Coralie DemayFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
82.Gracie ElvinMitchelton-Scott00:49
83.Emily NewsomTeam TIBCO-SVB00:50
84.Kirsten PeetoomNetherlands
85.Lucy van der HaarHitec Products
86.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg
87.Floor WeerinkReprezentacja Holandii01:18
88.Julie Meyer SolvangHitec Products01:28
89.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling
90.Gloria RodriguezMovistar Team
91.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women01:56
92.Senna FeronReprezentacja Holandii
93.Rebecca DurrellTeam TIBCO-SVB02:29
94.Melanie KlementBiehler Pro Cycling Team11:08

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodniczkaGrupaCzas
1.Annemiek van VleutenMitchelton-Scott3:04:06
2.Lorena WiebesParkhotel Valkenburg00:03
3.Letizia PaternosterTrek-Segafredo Women00:04
4.Lisa KleinCanyon SRAM Racing00:06
5.Lucinda BrandTeam Sunweb00:07
6.Lisa BrennauerWNT-Rotor Pro Cycling00:09
7.Anna van der BreggenBoels-Dolmans Cycling Team
8.Leah KirchmannTeam Sunweb00:10
9.Christine MajerusBoels-Dolmans Cycling Team00:11
10.Amy PietersBoels-Dolmans Cycling Team
11.Leah ThomasBigla Pro Cycling
12.Chantal BlaakBoels-Dolmans Cycling Team00:12
13.Kirsten WildWNT-Rotor Pro Cycling00:13
14.Franziska KochTeam Sunweb
15.Alice BarnesCanyon SRAM Racing00:15
16.Elisa Longo BorghiniTrek-Segafredo Women
17.Floortje MackaijTeam Sunweb00:16
18.Jip van Den BosBoels-Dolmans Cycling Team
19.Hannah BarnesCanyon SRAM Racing
20.Elizabeth DeignanTrek-Segafredo Women00:17
21.Katarzyna NiewiadomaCanyon SRAM Racing00:18
22.Riejanne MarkusCCC-Liv
23.Amanda SprattMitchelton-Scott
24.Silvia PersicoValcar Cylance Cycling00:19
25.Lonneke UnekenHitec Products
26.Barbara GuarischiTeam Virtu Cycling
27.Elisa BalsamoValcar Cylance Cycling00:22
28.Elizabeth BanksBigla Pro Cycling00:23
29.Anouska KosterTeam Virtu Cycling
30.Emma Cecilie NorsgaardBigla Pro Cycling
31.Julie LethBigla Pro Cycling00:24
32.Charlotte BeckerFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
33.Alena AmialiusikCanyon SRAM Racing
34.Marta CavalliValcar Cylance Cycling
35.Julia SoekTeam Sunweb00:25
36.Jeanne KorevaarCCC-Liv
37.Agnieszka SkalniakCCC-Liv00:26
38.Moniek TennigloMitchelton-Scott
39.Janneke EnsingWNT-Rotor Pro Cycling
40.Marta BastianelliTeam Virtu Cycling00:27
41.Maria Giulia ConfalonieriValcar Cylance Cycling
42.Anna HendersonTeam TIBCO-SVB
43.Sheyla GutierrezMovistar Team00:28
44.Georgia WilliamsMitchelton-Scott
45.Alison JacksonTeam TIBCO-SVB
46.Shara GillowFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
47.Marta LachCCC-Liv00:29
48.Natalie van GoghBiehler Pro Cycling Team
49.Eugénie DuvalFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
50.Amalie DideriksenBoels-Dolmans Cycling Team00:30
51.Ashleigh MoolmanCCC-Liv
52.Sofia BertizzoloTeam Virtu Cycling
53.Teuntje BeekhuisBiehler Pro Cycling Team00:31
54.Maelle GrosseteteFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope
55.Roxane FournierMovistar Team00:32
56.Małgorzata JasińskaMovistar Team
57.Alicia GonzalezMovistar Team
58.Chiara ConsonniValcar Cylance Cycling00:33
59.Valerie DemeyCCC-Liv00:36
60.Marta TagliaferroHitec Products00:37
61.Sara PentonTeam Virtu Cycling00:39
62.Lauren KitchenFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope00:40
63.Vittoria GuazziniValcar Cylance Cycling00:48
64.Pernille MathiesenTeam Sunweb00:50
65.Franziska BrausseWNT-Rotor Pro Cycling00:55
66.Quinty TonBiehler Pro Cycling Team01:00
67.Femke MarkusParkhotel Valkenburg01:02
68.Rotem GafinovitzCanyon SRAM Racing01:03
69.Lauren StephensTeam TIBCO-SVB01:05
70.Martina AlziniBigla Pro Cycling
71.Mareille MeijeringNetherlands01:06
72.Trixi WorrackTrek-Segafredo Women01:07
73.Merel HofmanBiehler Pro Cycling Team01:09
74.Kylie WaterreusNetherlands01:11
75.Esther van VeenParkhotel Valkenburg01:12
76.Lea Lin TeutenbergWNT-Rotor Pro Cycling
77.Gracie ElvinMitchelton-Scott01:14
78.Roxane KnetemannParkhotel Valkenburg01:15
79.Belle de GastParkhotel Valkenburg01:18
80.Coralie DemayFDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope01:20
81.Emily NewsomTeam TIBCO-SVB01:27
82.Lucy van der HaarHitec Products01:30
83.Janine van der MeerParkhotel Valkenburg01:33
84.Kirsten PeetoomNetherlands01:42
85.Ellen van DijkTrek-Segafredo Women01:48
86.Louise Norman HansenTeam Virtu Cycling01:52
87.Floor WeerinkNetherlands02:07
88.Gloria RodriguezMovistar Team02:13
89.Julie Meyer SolvangHitec Products02:21
90.Abigail van TwiskTrek-Segafredo Women02:32
91.Senna FeronNetherlands02:51
92.Rebecca DurrellTeam TIBCO-SVB03:04
93.Arianna PruisscherNetherlands06:32
94.Melanie KlementBiehler Pro Cycling Team11:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: