Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) wygrała w Sittard-Geleen prolog holenderskiego wyścigu Boels Ladies Tour.
Holenderka zgodnie z oczekiwaniami zdominowała rywalizację, na dystansie 3800 metrów o 6 sekund pokonując Niemkę Lisę Klein (Canyon-SRAM) i o 7 sekund swoją rodaczkę Lucindę Brand (Team Sunweb).
W wyścigu udział biorą cztery Polki. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zapisała 19. wynik dnia i 18 sekund straty, 43. była Agnieszka Skalniak (CCC-Liv), 59. Marta Lach (CCC-Liv), a 68. Małgorzata Jasińska (Movistar Team).
Poz. | Zawodniczka | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Annemiek Van Vleuten | Mitchelton-Scott | 05:04 |
2. | Lisa Klein | Canyon SRAM Racing | 00:06 |
3. | Lucinda Brand | Team Sunweb | 00:07 |
4. | Letizia Paternoster | Trek-Segafredo Women | 00:09 |
5. | Lisa Brennauer | WNT-Rotor Pro Cycling | |
6. | Anna van der Breggen | Boels-Dolmans | |
7. | Leah Kirchmann | Team Sunweb | 00:10 |
8. | Christine Majerus | Boels-Dolmans | 00:11 |
9. | Amy Pieters | Boels-Dolmans | |
10. | Leah Thomas | Bigla Pro Cycling | |
11. | Chantal Blaak | Boels-Dolmans | 00:12 |
12. | Lorena Wiebes | Parkhotel Valkenburg | 00:13 |
13. | Franziska Koch | Team Sunweb | |
14. | Alice Barnes | Canyon SRAM Racing | 00:15 |
15. | Elisa Longo Borghini | Trek-Segafredo Women | |
16. | Floortje Mackaij | Team Sunweb | 00:16 |
17. | Jip van den Bos | Boels-Dolmans | |
18. | Hannah Barnes | Canyon SRAM Racing | |
19. | Katarzyna Niewiadoma | Canyon SRAM Racing | 00:18 |
20. | Riejanne Markus | CCC-Liv | |
21. | Amanda Spratt | Mitchelton-Scott | |
22. | Aude Biannic | Movistar Team | |
23. | Kirsten Wild | WNT-Rotor Pro Cycling | 00:19 |
24. | Silvia Persico | Valcar Cylance Cycling | |
25. | Elizabeth Deignan | Trek-Segafredo Women | |
26. | Lonneke Uneken | Hitec Products | |
27. | Barbara Guarischi | Team Virtu Cycling | |
28. | Sarah Roy | Mitchelton-Scott | 00:20 |
29. | Trixi Worrack | Trek-Segafredo Women | 00:21 |
30. | Pernille Mathiesen | Team Sunweb | 00:22 |
31. | Elisa Balsamo | Valcar Cylance Cycling | |
32. | Elizabeth Banks | Bigla Pro Cycling | 00:23 |
33. | Anouska Koster | Team Virtu Cycling | |
34. | Emma Cecilie Norsgaard | Bigla Pro Cycling | |
35. | Julie Leth | Bigla Pro Cycling | 00:24 |
36. | Charlotte Becker | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
37. | Alena Amialiusik | Canyon SRAM Racing | |
38. | Louise Norman Hansen | Team Virtu Cycling | |
39. | Marta Cavalli | Valcar Cylance Cycling | |
40. | Gracie Elvin | Mitchelton-Scott | 00:25 |
41. | Julia Soek | Team Sunweb | |
42. | Jeanne Korevaar | CCC-Liv | |
43. | Agnieszka Skalniak | CCC-Liv | 00:26 |
44. | Moniek Tenniglo | Mitchelton-Scott | |
45. | Janneke Ensing | WNT-Rotor Pro Cycling | |
46. | Marta Bastianelli | Team Virtu Cycling | 00:27 |
47. | Claudia Koster | WNT-Rotor Pro Cycling | |
48. | Maria Giulia Confalonieri | Valcar Cylance Cycling | |
49. | Femke Markus | Parkhotel Valkenburg | |
50. | Anna Henderson | Team TIBCO-SVB | |
51. | Franziska Brausse | WNT-Rotor Pro Cycling | |
52. | Rotem Gafinovitz | Canyon SRAM Racing | 00:28 |
53. | Sheyla Gutiérrez | Movistar Team | |
54. | Georgia Williams | Mitchelton-Scott | |
55. | Vittoria Guazzini | Valcar Cylance Cycling | |
56. | Mikayla Harvey | Bigla Pro Cycling | |
57. | Alison Jackson | Team TIBCO-SVB | |
58. | Shara Gillow | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
59. | Marta Lach | CCC-Liv | 00:29 |
60. | Gogh Natalie Van | Biehler Pro Cycling Team | |
61. | Roxane Knetemann | Parkhotel Valkenburg | |
62. | Eugénie Duval | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
63. | Amalie Dideriksen | Boels-Dolmans | 00:30 |
64. | Sofia Bertizzolo | Team Virtu Cycling | |
65. | Teuntje Beekhuis | Biehler Pro Cycling Team | 00:31 |
66. | Maelle Grossetete | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | |
67. | Roxane Fournier | Movistar Team | 00:32 |
68. | Małgorzata Jasińska | Movistar Team | |
69. | Quinty Ton | Biehler Pro Cycling Team | |
70. | Alicia González | Movistar Team | |
71. | Ashleigh Moolman | CCC-Liv | 00:33 |
72. | Chiara Consonni | Valcar Cylance Cycling | |
73. | Coralie Demay | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:34 |
74. | Merel Hofman | Biehler Pro Cycling Team | |
75. | Rebecca Durrell | Team TIBCO-SVB | 00:35 |
76. | Abigail Van Twisk | Trek-Segafredo Women | 00:36 |
77. | Valerie Demey | CCC-Liv | |
78. | Lauren Stephens | Team TIBCO-SVB | 00:37 |
79. | Marta Tagliaferro | Hitec Products | |
80. | Esther Van Veen | Parkhotel Valkenburg | |
81. | Emily Newsom | Team TIBCO-SVB | |
82. | Martina Alzini | Bigla Pro Cycling | |
83. | Lea Lin Teutenberg | WNT-Rotor Pro Cycling | |
84. | Mareille Meijering | Reprezentacja Holandii | 00:38 |
85. | Sara Penton | Team Virtu Cycling | 00:39 |
86. | Lauren Kitchen | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 00:40 |
87. | Lucy van der Haar | Hitec Products | |
88. | Roos Hoogeboom | Biehler Pro Cycling Team | 00:43 |
89. | Janine van der Meer | Parkhotel Valkenburg | |
90. | Kylie Waterreus | Reprezentacja Holandii | |
91. | Grace Garner | Hitec Products | 00:45 |
92. | Gloria Rodríguez | Movistar Team | |
93. | Melanie Klement | Biehler Pro Cycling Team | 00:47 |
94. | Floor Weerink | Reprezentacja Holandii | 00:49 |
95. | Kirsten Peetoom | Reprezentacja Holandii | 00:52 |
96. | Julie Meyer Solvang | Hitec Products | 00:53 |
97. | Senna Feron | Reprezentacja Holandii | 00:55 |
98. | Chanella Stougje | Hitec Products | 01:08 |
99. | Belle De Gast | Parkhotel Valkenburg | 01:18 |
100. | Ellen Van Dijk | Trek-Segafredo Women | 01:48 |
101. | Arianna Pruisscher | Reprezentacja Holandii | 06:04 |