Jan Hirt zawodnikiem CCC Team

Jan Hirt

Czech Jan Hirt podpisał dwuletni kontrakt z polską grupą CCC Team.

28-latek w przeszłości, w latach 2015-2017, reprezentował już polską ekipę, w 2018 roku zmieniając jej wtedy kontynentalne barwy na turkusową koszulkę Astany.

W barwach kazachskiego zespołu pracował na rzecz Miguela Angela Lopeza, a na swoim koncie zapisał 5. miejsce w tegorocznej edycji Tour de Suisse.

W zespole CCC powinien otrzymać więcej szans w wyścigach etapowych.

Pracujemy nad zwerbowaniem dobrych górali, którzy będą w stanie wzmocnić nasz skład w kontekście wyścigów etapowych. Tego nam dotychczas brakowało

– stwierdził manager zespołu, Jim Ochowicz.

Jan ma sporo doświadczenia, ale wierzymy, że wszystko co najlepsze jeszcze przed nim. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć jak przy współpracy z naszym sztabem trenerskim rozwinie się w najbliższych dwóch latach. Jan dołączy do Ilnura Zakarina, Fausto Masnady i naszego neo-pro, Georga Zimmermanna i spodziewam się, że w 2020 CCC Team będzie pokazywać się z bardzo dobrej strony w górach

– dodał.

Hirt w przeszłości wygrał Tour of Austria (2016) i na 12. miejscu skończył Giro d'Italia (2017). Wyścigi etapowe będą jego priorytetem, a zmianę barw ułatwić ma nie tylko obustronne zrozumienie celów, ale i pamięć dawnej współpracy, gdyż Hirt zna nieźle struktury polskiej ekipy.

Nie znam programu startów na przyszły rok, więc nie mam w głowie konkretnego celu, ale chciałbym mieć możliwość walki w klasyfikacjach generalnych wyścigów etapowych oraz możliwość powalczenia o etapowe zwycięstwo w Grand Tourze

– zadeklarował.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

 1. Karol

  27 sierpnia 2019, 15:31 o 15:31

  No i fajnie. Jest szansa, że w przyszłym sezonie CCC realnie powalczy o wygranie kilku etapów w poważnych wyścigach. Bardzo jestem ciekaw jaką formę zaprezentują nowe nabytki.

  • reko

   27 sierpnia 2019, 15:50 o 15:50

   jak dla mnie Hirt będzie nr 1 w górach w CCC. Ma realną szansę na top 10 w Giro, czy Vuelcie jeśli to ich interesuje lub wygranie paru etapów. To prawdziwy góral, niestety na TdP i podobnych wyścigach nie powalczy. Nie jego teren. Ale transfer super.

 2. DDD

  27 sierpnia 2019, 16:18 o 16:18

  Dobrze się dzieje....
  Dobry transfer po Masnadzie. Zakarin to niewiadoma ale na wygrywanie etapów papiery i możliwości ma.
  Strasznie szkoda Vlasova którego zwerbowala Astana... Ale młody Niemiec w CCC też pokazuje że papiery na ściganie ma.
  Ciekawy będzie nowy sezon... Na pewno będzie nas więcej widać.

  Czekamy na kolejne news transferowa.

 3. Wilinski

  27 sierpnia 2019, 17:36 o 17:36

  Dla mnie niespodzianką byłoby nie ściągnięcie Węgra Valtera, który był wyróżniającą postacią CCC Development Teamw tym sezonie.

  • reko

   28 sierpnia 2019, 12:35 o 12:35

   z jednej strony tak, ale z drugiej już mają Zimmermana i Aleotiego ( czy jak mu tam ), którzy na tym wyścigu w generalce wypadli dużo lepiej.

 4. Bedrzich

  28 sierpnia 2019, 00:20 o 00:20

  No i świetnie, w tym roku wygląda to znacznie lepiej, bo nie trzeba kompletować drużyny w ostetniej chwili...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: