Vuelta a Espana 2019: etap 3. Sam Bennett włączył licznik

Sam Bennett najlepszy w Alicante

Sam Bennett (Bora-hansgrohe) wygrał w Alicante trzecie etap Wyścigu dookoła Hiszpanii.

Mistrz Irlandii bez problemu pokonał na ostatnich metrach Belga Edwarda Theunsa (Trek-Segafredo) oraz Słoweńca Lukę Mezgeca (Mitchelton-Scott).

Dziewiąte miejsce wywalczył dla polskiej grupy CCC Szymon Sajnok.

W klasyfikacji generalnej bez istotnych zmian, na prowadzeniu pozostaje Irlandczyk Nicolas Roche (Team Sunweb).

W trzecim dniu wyścigu szansę na pokazanie się z najlepszej strony mieli otrzymać sprinterzy, choć niekoniecznie wszyscy, gdyż na trasie o długości 188 kilometrów znajdowały się dwie premie górskie Puerto de Biar (72 km przed metą; 2,7 km; 4,8%, kat. 3) i Puerto de Tibi (38 km przed metą; 6,7 km; 4,1%, kat. 3). Za tą drugą droga powadziła głównie w dół, a do zdobycia pozostawały jeszcze bonifikaty na lotnej premii w Bussot (21 km przed metą).

Ucieczka dnia zawiązała się natychmiast po starcie, w trzyosobowym składzie Angel Madrazo, Diego Rubio (obaj Burgos-BH) i Hector Saez (Euskadi-Murias). Harcownicy na 10 kilometrze notowali już 4 minuty przewagi, która nie przestawała rosnąć do chwili, gdy sięgnęła 6:20.

Peleton wzmocnił tempo po przeszło godzinie jazdy. 110 kilometrów przed metą różnica ustabilizowała się na poziomie 3:30, a peleton prowadzili kolarze ekipy Sunweb.

Na Puerto de Biar zegar pokazywał 3:17, a na czele peletonu pokazali się Tim Declercq (Deceuninck-Quick-Step), Oliveiro Troia (UAE-Team Emirates) i Paweł Poljański (Bora-hansgrohe), pilnując tempa.

U podnóża Puerto de Tibi różnica wynosiła 1:20, a z peletonu zaatakował Thomas De Gendt (Lotto Soudal). Belg ciągnął za sobą Amerykanów Seppa Kussa i Neilsona Powlessa (Jumbo-Visma) oraz Damiena Howsona (Mitchelton-Scott), ale wiele nie wskórał. Ucieczka żywot zakończyła 41 kilometrów przed metą, choć po punkty klasyfikacji górskiej uciekał jeszcze Madrazo.

Hiszpan zdobył premię jako pierwszy, na kole mając Rubena Guerreiro (Katusha-Alpecin). Portugalczyk próbował odjechać sam na zjeździe, ale kolarze Jumbo-Visma szybko skasowali i tę próbę. Kłopoty na podjeździe mieli za to sprinterzy: walczył Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick-Step), natomiast kontakt z grupą stracił Fernando Gaviria (UAE-Team Emirates).

Lotny finisz 19 kilometrów przed metą zgarnął Sergio Higuita (EF Education First), a Gaviria do czołówki tracił już minutę, co na dobre wyeliminowało go z gry o zwycięstwo. Pracowali kolarze Jumbo-Visma i Movistaru, a przez serię rond przeprowadzał czołówkę Tony Martin.

Trzy kilometry przed metą nastąpiła zmiana warty i na czele pojawili się kolarze Bora-hansgrohe i Deceuninck-Quick-Step. Koszulka lidera nie przeszkodziła ekipie Sunweb w walce na finiszu, ale świetnie rozprowadzony Bennett od razu zyskał dwie długości roweru i nie zostawił wątpliwości co do tego, kto jest najlepszym sprinterem w stawce.

Wyniki 3. etapu Vuelta a Espana 2019 (GT), Ibi. Ciudad del Juguete – Alicante (188 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Sam BennettBora-hansgrohe4:25:02
2.Edward TheunsTrek-Segafredo
3.Luka MezgecMitchelton-Scott
4.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA
5.Phil BauhausBahrain-Merida
6.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
7.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step
8.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias
9.Szymon SajnokCCC Team
10.Clément VenturiniAG2R La Mondiale
11.Marc SarreauGroupama-FDJ
12.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits
13.Jonas KochCCC Team
14.Max WalscheidTeam Sunweb
15.Tosh van Der SandeLotto Soudal
16.Tadej PogačarUAE Team Emirates
17.Edvald Boasson HagenDimension Data
18.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin
19.John DegenkolbTrek-Segafredo
20.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
21.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin
22.José Joaquín RojasMovistar Team
23.Alejandro ValverdeMovistar Team
24.Mark PadunBahrain-Merida
25.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
26.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step
27.Francisco José VentosoCCC Team
28.Miguel Angel LópezAstana Pro Team
29.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale
30.Nikias ArndtTeam Sunweb
31.Esteban ChavesMitchelton-Scott
32.Ben KingDimension Data
33.Nic DlaminiDimension Data
34.Jesús EzquerraBurgos-BH
35.Shane ArchboldBora-hansgrohe
36.Jetse BolBurgos-BH
37.Marc SolerMovistar Team
38.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data
39.Patrick BevinCCC Team
40.Nairo QuintanaMovistar Team
41.Davide FormoloBora-hansgrohe
42.Silvan DillierAG2R La Mondiale
43.Dorian GodonAG2R La Mondiale
44.Neilson PowlessJumbo-Visma
45.Luis León SánchezAstana Pro Team
46.Mitchell DockerEF Education First
47.Damien HowsonMitchelton-Scott
48.Primož RogličJumbo-Visma
49.Wilco KeldermanTeam Sunweb
50.Salvatore PuccioTeam Ineos
51.Niklas EgTrek-Segafredo
52.Ion IzagirreAstana Pro Team
53.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ
54.Sergio HiguitaEF Education First
55.Jempy DruckerBora-hansgrohe
56.Alex KirschTrek-Segafredo
57.Mikel NieveMitchelton-Scott
58.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale
59.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
60.Nick SchultzMitchelton-Scott
61.Martijn TusveldTeam Sunweb
62.Víctor de La ParteCCC Team
63.Romain SeigleGroupama-FDJ
64.Owain DoullTeam Ineos
65.Yukiya ArashiroBahrain-Merida
66.Louis MeintjesDimension Data
67.Rigoberto UránEF Education First
68.Jacopo MoscaTrek-Segafredo
69.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
70.Dylan TeunsBahrain-Merida
71.James KnoxDeceuninck-Quick Step
72.Wout PoelsTeam Ineos
73.Ian StannardTeam Ineos
74.Nicolas RocheTeam Sunweb
75.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
76.Jelle WallaysLotto Soudal
77.David de La CruzTeam Ineos
78.Ricardo VilelaBurgos-BH
79.Jakob FuglsangAstana Pro Team
80.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
81.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
82.Pierre LatourAG2R La Mondiale
83.Sander ArméeLotto Soudal
84.Lawson CraddockEF Education First
85.Manuele BoaroAstana Pro Team
86.Steff CrasKatusha-Alpecin
87.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits
88.Oscar RodríguezEuskadi Basque Country-Murias
89.Rafał MajkaBora-hansgrohe
90.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
91.Fernando BarcelóEuskadi Basque Country-Murias
92.Peter StetinaTrek-Segafredo
93.Casper PedersenTeam Sunweb
94.George BennettJumbo-Visma
95.Cristián RodríguezCaja Rural-Seguros RGA
96.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
97.Jorge CuberoBurgos-BH
98.Logan OwenEF Education First
99.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal
100.Ben O'connorDimension Data
101.Robert GesinkJumbo-Visma
102.Imanol ErvitiMovistar Team
103.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
104.Heinrich HausslerBahrain-Merida
105.Fabio AruUAE Team Emirates
106.Felix GroßschartnerBora-hansgrohe
107.Daniel Felipe MartínezEF Education First
108.Gorka IzagirreAstana Pro Team
109.Steven KruijswijkJumbo-Visma
110.Sepp KussJumbo-Visma
111.Tejay Van GarderenEF Education First
112.Dario CataldoAstana Pro Team
113.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits
114.Willie SmitKatusha-Alpecin
115.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
116.Aritz BagüesEuskadi Basque Country-Murias
117.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA
118.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
119.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
120.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
121.François BidardAG2R La Mondiale
122.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
123.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
124.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits
125.Jaco VenterDimension Data
126.Angel MadrazoBurgos-BH
127.Steve MorabitoGroupama-FDJ
128.Rasmus TillerDimension Data
129.Valerio ContiUAE Team Emirates
130.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
131.Will BartaCCC Team
132.Hugh CarthyEF Education First
133.Nathan Van HooydonckCCC Team
134.Harm VanhouckeLotto Soudal
135.Domingos GonçalvesCaja Rural-Seguros RGA
136.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
137.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
138.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
139.Sebastián HenaoTeam Ineos
140.Luis Angel MatéCofidis, Solutions Crédits
141.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin
142.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
143.Nelson OliveiraMovistar Team00:20
144.Oscar CabedoBurgos-BH
145.Michael StorerTeam Sunweb00:22
146.Kiel ReijnenTrek-Segafredo
147.Sam BewleyMitchelton-Scott
148.Bruno ArmirailGroupama-FDJ00:24
149.Thomas De GendtLotto Soudal00:38
150.Omar FraileAstana Pro Team00:45
151.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA
152.Antonio PedreroMovistar Team
153.Vasil KiryienkaTeam Ineos01:19
154.Gregor MühlbergerBora-hansgrohe
155.Héctor SáezEuskadi Basque Country-Murias
156.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
157.Paweł BernasCCC Team
158.Luka PibernikBahrain-Merida02:13
159.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin02:26
160.Tony MartinJumbo-Visma03:31
161.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe03:39
162.Marco MarcatoUAE Team Emirates04:12
163.Sergio HenaoUAE Team Emirates
164.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
165.Domen NovakBahrain-Merida04:14
166.Jorge ArcasMovistar Team04:16
167.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias04:21
168.Dion SmithMitchelton-Scott04:49
169.Diego RubioBurgos-BH05:08
170.Brian Van GoethemLotto Soudal08:57
171.Oliviero TroiaUAE Team Emirates10:50
172.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
173.Robert PowerTeam Sunweb
174.Nuno BicoBurgos-BH
175.Lennard HofstedeJumbo-Visma
DNFMickaël DelageGroupama-FDJ-

Klasyfikacja generalna po 3. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Nicolas RocheTeam Sunweb9:51:14
2.Nairo QuintanaMovistar Team00:02
3.Rigoberto UranEF Education First00:08
4.Mikel NieveMitchelton-Scott00:22
5.Miguel Angel LopezAstana Pro Team00:33
6.Primož RoglicJumbo-Visma00:35
7.Sergio HiguitaEF Education First00:37
8.Wilco KeldermanTeam Sunweb00:38
9.Davide FormoloBora-hansgrohe00:46
10.Rafał MajkaBora-hansgrohe
11.Víctor de La ParteCCC Team00:48
12.Alejandro ValverdeMovistar Team00:49
13.Esteban ChavesMitchelton-Scott00:51
14.Fabio AruUAE Team Emirates01:08
15.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA01:10
16.Pierre LatourAG2R La Mondiale
17.George BennettJumbo-Visma01:13
18.Jesús HerradaCofidis, Solutions Crédits01:16
19.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step01:32
20.Luis León SanchezAstana Pro Team01:39
21.Ion IzagirreAstana Pro Team
22.Jakob FuglsangAstana Pro Team
23.Tadej PogacarUAE Team Emirates01:40
24.James KnoxDeceuninck-Quick Step01:41
25.Philippe GilbertDeceuninck-Quick Step
26.Lawson CraddockEF Education First01:46
27.Daniel Felipe MartinezEF Education First
28.Tejay van GarderenEF Education First
29.Hugh CarthyEF Education First
30.Kilian FrankinyGroupama-FDJ01:55
31.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott01:57
32.Tomasz MarczyńskiLotto Soudal01:58
33.José Joaquín RojasMovistar Team02:02
34.Salvatore PuccioTeam Ineos02:04
35.David de La CruzTeam Ineos
36.Mark PadunBahrain-Merida02:05
37.Dylan TeunsBahrain-Merida
38.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
39.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin02:12
40.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
41.Daniel NavarroKatusha-Alpecin
42.Luka MezgecMitchelton-Scott02:13
43.Edvald Boasson HagenDimension Data
44.Louis MeintjesDimension Data
45.Jacopo MoscaTrek-Segafredo02:14
46.Niklas EgTrek-Segafredo
47.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
48.Clément VenturiniAG2R La Mondiale02:16
49.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA02:19
50.Robert GesinkJumbo-Visma
51.Steven KruijswijkJumbo-Visma
52.Jesper HansenCofidis, Solutions Crédits02:22
53.Nicolas EdetCofidis, Solutions Crédits
54.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias02:25
55.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
56.Mikel IturriaEuskadi Basque Country-Murias
57.Nikias ArndtTeam Sunweb02:34
58.Sergio PardillaCaja Rural-Seguros RGA02:35
59.Geoffrey BouchardAG2R La Mondiale02:45
60.Valerio ContiUAE Team Emirates02:46
61.François BidardAG2R La Mondiale02:53
62.Jesús EzquerraBurgos-BH03:01
63.Carl Fredrik HagenLotto Soudal03:09
64.Clément ChevrierAG2R La Mondiale03:22
65.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale03:29
66.Peter StetinaTrek-Segafredo03:31
67.Logan OwenEF Education First03:37
68.Bruno ArmirailGroupama-FDJ03:57
69.Nic DlaminiDimension Data04:00
70.Antonio PedreroMovistar Team04:16
71.Neilson PowlessJumbo-Visma06:01
72.Patrick BevinCCC Team07:41
73.Jelle WallaysLotto Soudal07:45
74.Harm VanhouckeLotto Soudal07:46
75.Edward TheunsTrek-Segafredo07:55
76.Steff CrasKatusha-Alpecin07:59
77.Ben KingDimension Data08:00
78.Ben O'connorDimension Data
79.Damien TouzeCofidis, Solutions Crédits08:09
80.Stéphane RossettoCofidis, Solutions Crédits
81.José HerradaCofidis, Solutions Crédits
82.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias08:12
83.Mikel BizkarraEuskadi Basque Country-Murias
84.Pavel KochetkovKatusha-Alpecin08:16
85.Ricardo VilelaBurgos-BH08:48
86.Jonas KochCCC Team09:03
87.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
88.Darwin AtapumaCofidis, Solutions Crédits09:14
89.Steve MorabitoGroupama-FDJ09:45
90.Gorka IzagirreAstana Pro Team09:47
91.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step09:49
92.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step
93.Rémi CavagnaDeceuninck-Quick Step09:50
94.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe10:00
95.Tobias LudvigssonGroupama-FDJ10:03
96.Marc SolerMovistar Team
97.Imanol ErvitiMovistar Team
98.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
99.Nick SchultzMitchelton-Scott10:05
100.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step
101.Tosh van der SandeLotto Soudal10:06
102.Owain DoullTeam Ineos10:12
103.Wout PoelsTeam Ineos
104.Tao Geoghegan HartTeam Ineos
105.Viacheslav KuznetsovKatusha-Alpecin10:20
106.Martijn TusveldTeam Sunweb
107.Amanuel GhebreigzabhierDimension Data10:21
108.Rasmus TillerDimension Data
109.John DegenkolbTrek-Segafredo10:22
110.Nelson OliveiraMovistar Team10:23
111.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA10:24
112.Silvan DillierAG2R La Mondiale
113.Gonzalo SerranoCaja Rural-Seguros RGA
114.Domingos GoncalvesCaja Rural-Seguros RGA10:39
115.Sebastián HenaoTeam Ineos10:40
116.Fernando BarceloEuskadi Basque Country-Murias10:41
117.Enrico BattaglinKatusha-Alpecin10:42
118.Kiel ReijnenTrek-Segafredo10:44
119.Michael StorerTeam Sunweb11:04
120.Angel MadrazoBurgos-BH11:09
121.Yukiya ArashiroBahrain-Merida11:17
122.Thomas de GendtLotto Soudal11:19
123.Gregor MuhlbergerBora-hansgrohe
124.Francisco José VentosoCCC Team11:24
125.Ian StannardTeam Ineos11:28
126.Sander ArmeeLotto Soudal11:41
127.Mitchell DockerEF Education First12:12
128.Casper PedersenTeam Sunweb13:24
129.Romain SeigleGroupama-FDJ13:35
130.Dorian GodonAG2R La Mondiale13:56
131.Sergio HenaoUAE Team Emirates14:22
132.Omar FraileAstana Pro Team14:28
133.Dion SmithMitchelton-Scott14:54
134.Szymon SajnokCCC Team15:00
135.Nathan van HooydonckCCC Team
136.Damien HowsonMitchelton-Scott15:03
137.Marco MarcatoUAE Team Emirates15:06
138.Heinrich HausslerBahrain-Merida15:11
139.Phil BauhausBahrain-Merida15:39
140.Alex KirschTrek-Segafredo15:44
141.Jorge ArcasMovistar Team
142.Jetse BolBurgos-BH16:07
143.Sam BewleyMitchelton-Scott
144.Diego RubioBurgos-BH16:17
145.Jorge CuberoBurgos-BH16:44
146.Marc SarreauGroupama-FDJ17:04
147.Luka PibernikBahrain-Merida17:06
148.Sam BennettBora-hansgrohe17:47
149.Max WalscheidTeam Sunweb17:49
150.Sepp KussJumbo-Visma18:09
151.Will BartaCCC Team18:37
152.Willie SmitKatusha-Alpecin18:39
153.Dario CataldoAstana Pro Team18:58
154.Aritz BaguesEuskadi Basque Country-Murias19:08
155.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits19:40
156.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA19:44
157.Sergio SamitierEuskadi Basque Country-Murias19:52
158.Fernando GaviriaUAE Team Emirates20:20
159.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias20:27
160.Shane ArchboldBora-hansgrohe20:48
161.Oscar CabedoBurgos-BH20:54
162.Jempy DruckerBora-hansgrohe20:57
163.Manuele BoaroAstana Pro Team21:31
164.Jaco VenterDimension Data21:57
165.Paweł BernasCCC Team22:12
166.Brian van GoethemLotto Soudal24:01
167.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe24:14
168.Tony MartinJumbo-Visma24:55
169.Domen NovakBahrain-Merida25:39
170.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates28:18
171.Nuno BicoBurgos-BH28:57
172.Oliviero TroiaUAE Team Emirates29:09
173.Vasil KiryienkaTeam Ineos29:18
174.Robert PowerTeam Sunweb
175.Lennard HofstedeJumbo-Visma33:34

Pozostałe klasyfikacje

 Klasyfikacja punktowa punkty
1.Nairo QuintanaMovistar Team25
2.Sam BennettBora-hansgrohe25
3.Nicolas RocheTeam Sunweb20
4.Edward TheunsTrek-Segafredo20
5.Primož RoglicJumbo-Visma18
6.Rigoberto UranEF Education First14
7.Jon AberasturiCaja Rural-Seguros RGA14
8.Sergio HiguitaEF Education First13
9.Fabio AruUAE Team Emirates12
10.Phil BauhausBahrain-Merida12
11.Luka MezgecMitchelton-Scott11
12.Mikel NieveMitchelton-Scott10
13.Maximiliano RichezeDeceuninck-Quick Step10
14.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step9
15.Tadej PogacarUAE Team Emirates8
16.Cyril BartheEuskadi Basque Country-Murias8
17.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA7
18.Szymon SajnokCCC Team7
19.Alejandro ValverdeMovistar Team6
Klasyfikacja górskapunkty
1.Angel MadrazoBurgos-BH14
2.Alejandro ValverdeMovistar Team5
3.Sander ArmeeLotto Soudal4
4.Pierre LatourAG2R La Mondiale3
5.Jonathan LastraCaja Rural-Seguros RGA3
6.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin2
7.Héctor SaezEuskadi Basque Country-Murias2
8.Omar FraileAstana Pro Team1
9.George BennettJumbo-Visma1
10.Diego RubioBurgos-BH1
Klasyfikacja młodzieżowaczas
1.Miguel Angel LopezAstana Pro Team9:51:47
2.Sergio HiguitaEF Education First00:04
3.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA00:37
4.Tadej PogacarUAE Team Emirates01:07
5.James KnoxDeceuninck-Quick Step01:08
6.Daniel Felipe MartinezEF Education First01:13
7.Hugh CarthyEF Education First
8.Kilian FrankinyGroupama-FDJ01:22
9.Mark PadunBahrain-Merida01:32
10.Ruben GuerreiroKatusha-Alpecin01:39
11.Matteo FabbroKatusha-Alpecin
12.Niklas EgTrek-Segafredo01:41
13.Oscar RodriguezEuskadi Basque Country-Murias01:52
14.Cristián RodriguezCaja Rural-Seguros RGA
15.Quentin JaureguiAG2R La Mondiale02:56
16.Logan OwenEF Education First03:04
17.Bruno ArmirailGroupama-FDJ03:24
18.Nic DlaminiDimension Data03:27
19.Neilson PowlessJumbo-Visma05:28
20.Harm VanhouckeLotto Soudal07:13
Klasyfikacja drużynowaczas
1.Team Sunweb29:06:18
2.EF Education First00:02
3.Movistar Team00:06
4.Mitchelton-Scott00:16
5.Jumbo-Visma00:35
6.UAE Team Emirates01:02
7.Astana Pro Team01:33
8.AG2R La Mondiale02:10
9.Caja Rural-Seguros RGA
10.Cofidis, Solutions Crédits02:16
11.Deceuninck-Quick Step02:34
12.Bahrain-Merida03:05
13.Katusha-Alpecin03:12
14.Dimension Data03:13
15.Trek-Segafredo03:14
16.Groupama-FDJ08:42
17.Lotto Soudal08:45
18.Bora-hansgrohe08:48
19.Euskadi Basque Country-Murias09:12
20.Team Ineos11:12
21.CCC Team13:22
22.Burgos-BH17:56

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

  1. taki tam

    26 sierpnia 2019, 19:27 o 19:27

    Czy Bora bierze kasę od innych zespołów za Poljańskiego?
    Znów ciągnął cały wyścig. Po kilku takich etapach nie będzie miał sił by nadążyć za peletonem. Zupełnie bez sensu tak zajeżdżać zawodnika gdy wystarczy pogonić 30 km przed metą....

    • Simoni

      26 sierpnia 2019, 22:43 o 22:43

      Ale Bennett wygrał.
      W 2014 roku, na Mistrzostwach Świata, jak Polacy ciągnęli peleton to też się to wydawało bez sensu...
      Może Bora chcieła mieć wszystko pod kontrolą od początku? Bennett wygląda na najsilniejszego sprintera w stawce, więc w sumie rozumiem takie decyzje Bory.

    • Bedrzich

      26 sierpnia 2019, 23:03 o 23:03

      Może po prostu jest tak, że Bora czuje, że to co najlepszego może im się przydarzyć podczas tegorocznej Vuelty przyjdzie do nich od Bennetta. Lepiej więc rzucić siły na wygranie przez niego etapu. Zresztą Poljański i tak nie miał by za zadanie pomagać Majce...

      • Karol

        26 sierpnia 2019, 23:55 o 23:55

        Przecież Poljan i tak strzeli na pierwszej poważnej górze więc robi na płaskim.

  2. Piter

    27 sierpnia 2019, 10:46 o 10:46

    Zebra kiedyś był mocniejszy w górach

    • Tomek86

      27 sierpnia 2019, 10:52 o 10:52

      W tym roku fajnie ciągnął na Tour Of The Alps i zapowiadało się, że będzie cenną pomocą dla Rafała w górach w tym sezonie.

  3. reko

    27 sierpnia 2019, 11:00 o 11:00

    bardzo spodobał mi się dzisiaj Sajnok, jest walczak- oczywiście był źle ustawiony, pociąg był słaby, ale tutaj jest potencjał. Koch i Bevin byli wysoko, Ventoso mocno się nim opiekował (co sam Sajnok zaznaczył). Zatem jakby ułożyć tutaj pociąg pod Sajnoka z Kocha, Bevina i Ventoso to może być dobrze. Oczywiście Bennet jest za mocny, ale top 3 byłoby dla Sajnoka sukcesem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: