22-letni Duńczyk Niklas Larsen (ColoQuick) triumfował w 29. wyścigu dookoła Danii. Ostatni etap wygrał Tim Merlier (Corendon – Circus).
Mistrz Belgii, którego specjalizacją jest kolarstwo przełajowe, na finiszu z peletonu pokonał Bryana Coquarda (Vital Concept – B&B Hotels) i Jaspera de Buysta (Lotto Soudal).
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Tim Merlier | Corendon-Circus | 3:41:37 |
2. | Bryan Coquard | Vital Concept-B&B Hotels | |
3. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | |
4. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | |
5. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | |
6. | Louis Bendixen | Denmark | |
7. | Christoffer Lisson | BHS-Almeborg-Bornholm | |
8. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | |
9. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | |
10. | Herman Dahl | Joker Fuel of Norway | |
11. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | |
12. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | |
13. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | |
14. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | |
15. | Edgar Pinto | W52 / FC Porto | |
16. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
17. | Michael Carbel | Team Waoo | |
18. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | |
19. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | |
20. | Niklas Larsen | ColoQuick | |
21. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | |
22. | Nicklas Amdi Pedersen | BHS-Almeborg-Bornholm | |
23. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 00:05 |
24. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | |
25. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | |
26. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Norwegian Development Team | |
27. | Johan Le Bon | Vital Concept-B&B Hotels | |
28. | Arjen Livyns | Roompot-Charles | |
29. | Jakub Kaczmarek | Team Hurom | |
30. | Marten Kooistra | Team Sunweb | |
31. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | |
32. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
33. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | |
34. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | |
35. | Elmar Reinders | Roompot-Charles | |
36. | Huub Duijn | Roompot-Charles | |
37. | Ole Forfang | Joker Fuel of Norway | |
38. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
39. | Florian Stork | Team Sunweb | |
40. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | |
41. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | |
42. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | |
43. | Samuel José Caldeira | W52 / FC Porto | |
44. | Mathias Bregnhoj | BHS-Almeborg-Bornholm | |
45. | Gustavo Cesar | W52 / FC Porto | |
46. | Oivind Lukkedahl | Joker Fuel of Norway | |
47. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | |
48. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | |
49. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | |
50. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | |
51. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | |
52. | Norbert Banaszek | Team Hurom | |
53. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | |
54. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | |
55. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | |
56. | Bjørn Tore Hoem | Joker Fuel of Norway | 00:17 |
57. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | |
58. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | |
59. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
60. | Jesper Schultz | Team Waoo | |
61. | Pieter Weening | Roompot-Charles | |
62. | Rasmus Guldhammer | Team Waoo | 00:21 |
63. | Silas Zacharias Clemmensen | Team Waoo | |
64. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | |
65. | Julius Johansen | ColoQuick | |
66. | Jonas Rickaert | Corendon-Circus | |
67. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 00:26 |
68. | João Rodrigues | W52 / FC Porto | 00:32 |
69. | Marcin Budziński | Team Hurom | |
70. | Frederik Irgens Jensen | Denmark | |
71. | Emil Toudal | BHS-Almeborg-Bornholm | |
72. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | |
73. | Mads Rahbek | BHS-Almeborg-Bornholm | 00:42 |
74. | Jonas Aaen Jorgensen | Riwal Readynez Cycling Team | |
75. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | |
76. | David van der Poel | Corendon-Circus | 00:44 |
77. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | 00:47 |
78. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | |
79. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | |
80. | Frederik Muff | Denmark | 00:57 |
81. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | |
82. | Jakob Egholm | Hagens Berman Axeon | |
83. | Ricardo Mestre | W52 / FC Porto | |
84. | Mads Ostergaard Kristensen | Denmark | |
85. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | |
86. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | |
87. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | |
88. | Kévin Reza | Vital Concept-B&B Hotels | |
89. | Martin Salmon | Team Sunweb | 01:02 |
90. | Martin Mortensen | Team Waoo | 01:03 |
91. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | 01:05 |
92. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | |
93. | Mads Wurtz Schmidt | Denmark | 01:23 |
94. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:29 |
95. | Marcel Meisen | Corendon-Circus | 01:39 |
96. | Frederik Rodenberg | ColoQuick | 01:44 |
97. | Steffen Munk | ColoQuick | |
98. | Andreas Vangstad | Joker Fuel of Norway | 01:59 |
99. | Fridtjof RoinÅs | Joker Fuel of Norway | |
100. | Torstein Traeen | Uno-X Norwegian Development Team | 02:29 |
101. | Kristoffer Skjerping | Uno-X Norwegian Development Team | |
102. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 03:09 |
103. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 03:42 |
104. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | |
105. | Corentin Ermenault | Vital Concept-B&B Hotels | |
106. | Jeppe Aaskov | ColoQuick | 04:47 |
107. | Aksel Skot-hansen | ColoQuick | |
DNF | Matthias Brandle | Israel Cycling Academy | |
DNF | Adrian Kurek | Team Hurom | |
DNF | Tobiasz Pawlak | Team Hurom | |
DNF | Martin Toft Madsen | BHS-Almeborg-Bornholm |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Niklas Larsen | ColoQuick | 16:52:33 |
2. | Jonas Vingegaard | Jumbo-Visma | 00:11 |
3. | Rasmus Quaade | Riwal Readynez Cycling Team | 00:12 |
4. | Lasse Norman Hansen | Corendon-Circus | |
5. | Jasper de Buyst | Lotto Soudal | 00:19 |
6. | Mikkel Bjerg | Hagens Berman Axeon | 00:39 |
7. | Brent van Moer | Lotto Soudal | 01:10 |
8. | Koen Bouwman | Jumbo-Visma | 01:13 |
9. | Christoffer Lisson | BHS-Almeborg-Bornholm | 01:16 |
10. | Edgar Pinto | W52 / FC Porto | 01:23 |
11. | Johan Le Bon | Vital Concept-B&B Hotels | 01:24 |
12. | Tiesj Benoot | Lotto Soudal | 01:26 |
13. | Gustavo Cesar | W52 / FC Porto | 01:28 |
14. | Samuel José Caldeira | W52 / FC Porto | 01:32 |
15. | Markus Hoelgaard | Uno-X Norwegian Development Team | |
16. | Mathias Bregnhoj | BHS-Almeborg-Bornholm | 01:34 |
17. | Amaury Capiot | Sport Vlaanderen-Baloise | 01:39 |
18. | Ian Garrison | Hagens Berman Axeon | 01:41 |
19. | Huub Duijn | Roompot-Charles | 01:49 |
20. | Florian Stork | Team Sunweb | 01:57 |
21. | Joris Nieuwenhuis | Team Sunweb | 01:58 |
22. | Thomas Sprengers | Sport Vlaanderen-Baloise | 02:02 |
23. | Charles Planet | Team Novo Nordisk | 02:13 |
24. | Bjørn Tore Hoem | Joker Fuel of Norway | 02:37 |
25. | Amund Grøndahl Jansen | Jumbo-Visma | 02:52 |
26. | Dennis van Winden | Israel Cycling Academy | 03:12 |
27. | Oivind Lukkedahl | Joker Fuel of Norway | 03:14 |
28. | Jesper Schultz | Team Waoo | 03:30 |
29. | Pieter Weening | Roompot-Charles | 03:35 |
30. | Mads Rahbek | BHS-Almeborg-Bornholm | 03:48 |
31. | Aaron Verwilst | Sport Vlaanderen-Baloise | 03:53 |
32. | Alexander Kamp | Riwal Readynez Cycling Team | 04:22 |
33. | Mads Wurtz Schmidt | Denmark | 04:31 |
34. | Asbjørn Kragh Andersen | Team Sunweb | 04:38 |
35. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 04:44 |
36. | Elmar Reinders | Roompot-Charles | 05:07 |
37. | Rasmus Guldhammer | Team Waoo | 05:28 |
38. | João Rodrigues | W52 / FC Porto | 05:37 |
39. | Jonas Abrahamsen | Uno-X Norwegian Development Team | |
40. | Louis Vervaeke | Team Sunweb | 05:52 |
41. | Roy Goldstein | Israel Cycling Academy | 06:01 |
42. | Antwan Tolhoek | Jumbo-Visma | 06:07 |
43. | Andre Carvalho | Hagens Berman Axeon | 06:20 |
44. | Erik Nordsaeter Resell | Uno-X Norwegian Development Team | 06:23 |
45. | Emil Vinjebo | Riwal Readynez Cycling Team | 06:42 |
46. | Arjen Livyns | Roompot-Charles | 07:46 |
47. | Martin Salmon | Team Sunweb | 07:59 |
48. | Kévin Reza | Vital Concept-B&B Hotels | 08:02 |
49. | Silas Zacharias Clemmensen | Team Waoo | 08:20 |
50. | Philipp Walsleben | Corendon-Circus | 08:35 |
51. | Louis Bendixen | Denmark | 08:51 |
52. | Marten Kooistra | Team Sunweb | 09:27 |
53. | Andrea Peron | Team Novo Nordisk | 09:46 |
54. | Tim Merlier | Corendon-Circus | 10:08 |
55. | Péter Kusztor | Team Novo Nordisk | 11:21 |
56. | Michael Carbel | Team Waoo | 12:08 |
57. | Jelle Vanendert | Lotto Soudal | 12:14 |
58. | Ole Forfang | Joker Fuel of Norway | 12:15 |
59. | Marcin Budziński | Team Hurom | 12:46 |
60. | Krists Neilands | Israel Cycling Academy | 12:49 |
61. | Jeppe Aaskov | ColoQuick | 12:56 |
62. | Conor Dunne | Israel Cycling Academy | 13:03 |
63. | Bryan Coquard | Vital Concept-B&B Hotels | 13:16 |
64. | Bert de Backer | Vital Concept-B&B Hotels | 14:12 |
65. | David van der Poel | Corendon-Circus | 14:24 |
66. | Rasmus Iversen | Lotto Soudal | 15:20 |
67. | Tom Leezer | Jumbo-Visma | 15:29 |
68. | Jonas Aaen Jorgensen | Riwal Readynez Cycling Team | 15:35 |
69. | Kristoffer Skjerping | Uno-X Norwegian Development Team | 15:37 |
70. | Declan Irvine | Team Novo Nordisk | 16:10 |
71. | Alessandro Pessot | Bardiani-CSF | 16:45 |
72. | Herman Dahl | Joker Fuel of Norway | 17:11 |
73. | Gerben Thijssen | Lotto Soudal | 17:51 |
74. | Edward Planckaert | Sport Vlaanderen-Baloise | 18:03 |
75. | Michael Bresciani | Bardiani-CSF | 18:16 |
76. | Kris Boeckmans | Vital Concept-B&B Hotels | 18:31 |
77. | Justin Timmermans | Roompot-Charles | 18:32 |
78. | Nicklas Amdi Pedersen | BHS-Almeborg-Bornholm | 18:46 |
79. | Paolo Simion | Bardiani-CSF | 18:51 |
80. | Jonny Brown | Hagens Berman Axeon | 19:21 |
81. | Martin Mortensen | Team Waoo | 19:37 |
82. | Torkil Veyhe | Riwal Readynez Cycling Team | 19:46 |
83. | Ricardo Mestre | W52 / FC Porto | 20:26 |
84. | Sjoerd van Ginneken | Roompot-Charles | 21:29 |
85. | Jakob Egholm | Hagens Berman Axeon | 21:44 |
86. | Mirco Maestri | Bardiani-CSF | 21:45 |
87. | Maikel Zijlaard | Hagens Berman Axeon | 21:46 |
88. | Andreas Vangstad | Joker Fuel of Norway | 21:55 |
89. | Torstein Traeen | Uno-X Norwegian Development Team | 22:29 |
90. | Jonas Rickaert | Corendon-Circus | 22:47 |
91. | Mads Ostergaard Kristensen | Denmark | 22:54 |
92. | Marco Maronese | Bardiani-CSF | 23:31 |
93. | Emil Toudal | BHS-Almeborg-Bornholm | 23:36 |
94. | Fridtjof RoinÅs | Joker Fuel of Norway | 23:45 |
95. | Frederik Irgens Jensen | Denmark | 23:53 |
96. | Marcel Meisen | Corendon-Circus | 23:55 |
97. | Norbert Banaszek | Team Hurom | 24:05 |
98. | Steffen Munk | ColoQuick | 24:48 |
99. | Jakub Kaczmarek | Team Hurom | 25:48 |
100. | Corentin Ermenault | Vital Concept-B&B Hotels | 26:18 |
101. | Joonas Henttala | Team Novo Nordisk | 27:18 |
102. | Umberto Poli | Team Novo Nordisk | 27:30 |
103. | Julius Johansen | ColoQuick | 27:36 |
104. | Aksel Skot-hansen | ColoQuick | 32:10 |
105. | Sasha Weemaes | Sport Vlaanderen-Baloise | 33:16 |
106. | Frederik Muff | Denmark | 33:34 |
107. | Frederik Rodenberg | ColoQuick | 35:57 |
108. | Nicolai Brochner | Riwal Readynez Cycling Team | 36:07 |
Jak zmieniły się przygotowania Katarzyny Niewiadomej w roku 2024? Stuyven i Van Aert po operacjach. Wiadomości z czwartku, 28 marca.
Demi Vollering pożegna się z SD Worx-Protime. Zwycięstwa Benoita Cosnefroya i Marianny Vos. Wiadomości i wyniki ze środy, 27 marca.
Matteo Jorgenson po ataku na ostatnich kilometrach wygrał 78. edycję Dwars door Vlaanderen – A travers la Flandre.
Wout van Aert złamał obojczyk i kilka żeber w kraksie na trasie Dwars Door Vlaanderen. Belg nie wystartuje w kolejnych…
Mads Pedersen wie, że może wygrywać z najlepszymi, ale rozumie, że kluczem do pokonania Mathieu van der Poela czy Wouta…
Franck Bonnamour zwolniony z Decathlon AG2R. Wiadomości z wtorku, 26 marca.
Zobacz komentarze
Ten wyścig pokazuje dramatycznie niski poziom sporej części polskiego kolarstwa. Ekipa Hurom zdecydowanie najsłabsza:(