Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski 2019. Podlaski ze złotem w elicie

Michał Podlaski (Wibatech Merx Wrocław) wywalczył w Sosnówce tytuł Górskiego Mistrza Polski w kategorii elity mężczyzn.

Srebrny medal zdobył Michał Paluta (CCC Development Team), a brąz trafił do Piotra Konwy (Wibatech Merx Wrocław).

W gronie młodzieżowców złoty medal trafił do Artura Sowińskiego (VPM Porto Sant'Elpidio - M. Urano), obok którego na podium stanęli Kacper Wiszniewski (GKS Cartusia w Kartuzach) i Szymon Tracz (CCC Development Team).

Złotym juniorem został za to Dominik Górak (Warszawski Klub Kolarski), na mecie sklasyfikowany 4 sekundy przed klubowym kolegą Miłoszem Ośko oraz 4 minuty i 10 sekund przed Antonim Olszarem (GK Gliwice).

W drugim dniu Górskich Szosowych Mistrzostw Polski 2019 o medale walczyły także żeńskie i męskie tandemy. Tu wśród kobiet triumfowały Justyna Kiryła i Aleksandra Tecław (KKT Hetman Lublin), pokonując Karolinę Rzepę i Edytę Jasińską (KSN "Łuczniczka" Bydgoszcz) oraz ich klubowe koleżanki Angelike Biedrzycką i Izabellę Krawczyk.

W męskiej części rywalizacji niepodzielnie triumfował duet Marcin Polak i Michał Ładosz (KKT Hetman Lublin). Za nimi uplasowali się zaś Łukasz Wietecki i Tomasz Domagała (KN Razem Poznań) oraz Piotr Kolodziejczuk i Marcin Wojtal (OKS Warmia i Mazury).

Wyniki

Juniorzy
Elita mężczyzn + U23
Tandemy kobiet
Tandemy mężczyzn

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Wlada

    25 sierpnia 2019, 22:14 o 22:14

    Wyniki juniorów świadczą o kompletnej zapaści szkolenia w naszym kraju, skoro dwaj zawodnicy z płaskiej jak stół Warszawy trenujący Mtb na usypanej górce, w ten sposób nokautują cała resztę. Brawo WKK!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: