Daniel - odzież kolarska

Vuelta a Espana 2019: etap 2 – przekroje/mapki

Zapowiedź 2. etapu Vuelta a Espana 2019. 25 sierpnia: Benidorm – Calpe (199,6 km).

Vuelta już drugiego dnia przywdzieje maskę nieprzewidywalności. Benidorm i Calpe, dwa miasta na wybrzeżu Morza Śródziemnego, dzieli niewielka odległość, ale kolarze wykorzystają schodzące ku wybrzeżu wzgórza pasma Gór Betyckich. 200-kilometrowy odcinek będzie zatem mocno pofałdowany, szczególnie w pierwszej część, w której czekają dwa kategoryzowane podjazdy.

Gdy po 106 kilometrach peleton skieruje się z powrotem ku wybrzeżu, do Calpe, teren nieco odpuści, ale uśmiechy z twarzy większości sprinterów znikną na Alto de Puig Llorença (3 km; 9,5%), z którego do mety zostanie niełatwych 25 kilometrów. Dobrze zaplanowana akcja zaczepna będzie tu miała spore szanse powodzenia, w innym wypadku o zwycięstwo walczyć powinien wyraźnie okrojony peleton.

W tych warunkach na finiszu z grupy obecny powinien być Słoweniec Luka Mezgec (Mitchelton-Scott), Norweg Edvald Boasson Hagen (Dimension Data), a także Hiszpan Alex Aranburu (Caja Rural-Seguros RGA).

W ucieczce lub w ataku w finale zbyt wcześnie jest pewnie dla Thomasa De Gendta (Lotto Soudal), acz obecności Belga na czele wykluczyć nie można. Widoczni powinni być zawodnicy tacy jak Philippe Gilbert (Deceuninck-Quick-Step), Mark Padun (Bahrain-Merida), Gregor Mühlberger (Bora-hansgrohe), Nicolas Roche (Team Sunweb) czy Ruben Guerreiro (Katusha-Alpecin).

Premie górskie:
Puerto de Confrides (37,1 km; 20,4 km; 3,6%; kat. 2)
Alto de Benilloba (54,2 km; 6,4 km; 4,2%; kat. 3)
Alto de Puig Llorença (174,8 km - 24,8 km przed metą; 3 km; 9,5%; kat. 2)

Lotna premia: 168,4 km (31 km przed metą)

Peleton wyruszy o 12:20, planowany finisz: 17:19-17:52.

Początek transmisji na kanale Eurosport 1: 15:00

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: