Tour de l'Avenir 2019: etap 9. Przedostatni etap dla Attili Valtera

Attila Valter wygrał w Tignes przedostatni odcinek "wyścigu przyszłości" – Tour de l'Avenir.

Węgier na mecie górskiego odcinka zameldował się przed Norwegiem Tobiasem Fossem oraz Niemcem Georgiem Zimmermannem.

Trasa 67-kilometrowego alpejskiego odcinka prowadziła do stacji narciarskiej Tignes. Przed młodzieżowym peletonem wyrastały kolejno Cote des Chapelles (8 km, 6%), Cote de Montvalezan (7,9 km, 6,8%), Cote de Montalbert (31, km, 10%) oraz finałowa wspinaczka do Tignes (8 km, 6,5%).

Ten krótki, lecz intensywny etap wymagał walki od początku. Kolarze wcześnie podjęli próbę ucieczki i na czele znaleźli się: Attila Valter (Węgry), Stefan Bissegger (Szwajcaria), Morten Hulgaard (Dania), Jon Agirre i Inigo Elosegui (obaj Hiszpania), Simon Guglielmi (Francja), Samuele Battistella (Włochy).

Harcownicy zostawili peleton na blisko 2 minuty, ale trudy trasy weryfikowały wszystkich zawodników, także tych jadących na czele. Ucieczka zaczęła się kruszyć, kolejni zawodnicy odpadali i powracali do grupy zasadniczej.

Na ostatnich 7 kilometrach Attila Valter pozostał samotnie na przodzie. Za jego plecami toczyła się zawzięta walka, atakowali kolejni kolarze, w tym także lider wyścigu Tobias Foss (Norwegia). Węgier był jednak dzisiaj najmocniejszy.

Attila Valter jeżdżący na co dzień w polskiej drużynie CCC Development Team po długiej ucieczce, wygrał przedostatni etap Tour de l'Avenir. Na 2. miejscu uplasował się Tobias Foss, który utrzymał pozycję lidera, a na 3. miejscu zafiniszował Georg Zimmermann.

Wyniki 9. etapu Tour de l'Avenir 2019 (2.Ncup), Villaroger – Tignes (67,2 km):

Poz.ZawodnikKrajCzas
1.Attila ValterWęgry2:11:12
2.Tobias FossNorwegia00:15
3.Georg ZimmermannNiemcy00:32
4.Giovanni AleottiWłochy00:44
5.Ilan Van WilderBelgia01:10
6.Jon AgirreHiszpania01:26
7.Lars van Den BergHolandia01:36
8.Samuele BattistellaWłochy01:41
9.Clément ChampoussinFrancja02:15
10.Stefan BisseggerSzwajcaria02:59
11.Jefferson Alexander CepedaEkwador03:46
12.Jhojan GarcíaKolumbia03:52
13.Michel RiesLuksemburg
14.Mauri VansevenantBelgia04:09
15.Barnabás PeákWęgry04:22
16.Iñigo EloseguiHiszpania05:05
17.Urko BerradeHiszpania
18.Erik FetterWęgry06:03
19.Jacob Hindsgaul MadsenDania06:24
20.Juan Diego AlbaKolumbia06:31
21.Henok MulubrhanErytrea07:40
22.Joel SuterSzwajcaria07:56
23.Torjus SleenNorwegia08:11
24.Nicolas ProdhommeFrancja08:29
25.Damian LüscherSzwajcaria08:47
26.Kristjan HočevarSłowenia09:16
27.Markus WildauerAustria
28.Nicolas ZukowskyKanada09:41
29.Simon GuglielmiFrancja10:20
30.Harold Martin LopezEkwador10:28
31.Stuart BalfourWielka Brytania10:54
32.Sylvain MoniquetBelgia11:00
33.Daragh O'mahonyCentre Mondial du Cyclisme11:23
34.Maxime AgutNouvelle Aquitaine11:28
35.Clement LalbaNouvelle Aquitaine
36.Alexis Benjamin QuinterosEkwador
37.Wilson HaroEkwador
38.Tobias BayerAustria
39.Jorge MagalhãesPortugalia12:25
40.Jacques LebretonAuvergne Rhone Alpes12:32
41.Laurent GervaisKanada12:54
42.Robin FroidevauxSzwajcaria13:12
43.Johan JacobsSzwajcaria
44.José Félix ParraHiszpania13:48
45.Louis LouvetAuvergne Rhone Alpes14:45
46.Miguel HeidemannNiemcy
47.Patrick GamperAustria15:37
48.Patrick HallerNiemcy16:39
49.Leon HeinschkeNiemcy
50.Jens ReyndersBelgia
51.Stan Van TrichtBelgia
52.Ziga HorvatSłowenia
53.Ben KaterbergKanada
54.Aljaž JarcSłowenia
55.Valerii FatkullinRussia
56.Santiago MontenegroEkwador
57.Guilherme MotaPortugalia
58.Biniyam GhirmayErytrea
59.Alfred WrightWielka Brytania
60.Aurélien DoleattoFrancja
61.Stefano OldaniWłochy
62.Martin UrianstadNorwegia
63.Gonçalo CarvalhoPortugalia
64.Andreas StokbroDania
65.Alexander EvansAustralia
66.Mathias Norsgaard JørgensenDania
67.Samuel JennerAustralia
68.Antoine DebonsSzwajcaria
69.Tilen FinkštSłowenia
70.Jesus David Peña JimenezKolumbia
71.Morten HulgaardDania
72.Daan HooleHolandia
73.Ide SchellingHolandia
74.Idar AndersenNorwegia
75.Harold TejadaKolumbia16:51
76.Jocelyn GuillotAuvergne Rhone Alpes
77.Charles-Etienne ChrétienKanada17:01
78.Arthur KluckersLuksemburg17:10
79.Petr KelemenCentre Mondial du Cyclisme17:45
80.Yahor ShpalouskiBiałoruś18:08
81.Lance HaidetUSA18:18
82.Jaka PrimožičSłowenia
83.Matteo JorgensonUSA
84.Michael PotterAustralia18:26
85.Nils EekhoffHolandia18:41
86.Vojtěch SedlacekCentre Mondial du Cyclisme19:23
87.Yakob DebesayErytrea
88.Oier LazkanoHiszpania19:39
89.Maxime WeyrichLuksemburg19:45
90.Adam RobergeKanada19:55
91.Ludvik HolstadNorwegia20:23
92.Andrea BagioliWłochy20:30
93.Adám Kristóf KarlWęgry20:32
94.Quentin RossiniNouvelle Aquitaine20:38
95.Nik CemazarSłowenia
96.Johan Price-PejtersenDania21:24
97.Ben HealyCentre Mondial du Cyclisme21:41
98.Dzianis MarchukBiałoruś21:46
99.Gage HechtUSA22:20
100.Nicholas WhiteAustralia22:42
101.Eric VoigtUSA23:44
102.Jim BrownWielka Brytania24:07
103.Kaden GrovesAustralia24:44
104.Alan BoileauFrancja24:52
105.Mathieu BurgaudeauFrancja
106.Felix GallAustria25:06
107.Niklas MärklNiemcy
108.Riley SheehanUSA25:56
OTLMikhail FokinRussia-
OTLFrancisco CamposPortugalia-
OTLDaniel DinaWęgry-
DNFAlessandro CoviWłochy-
DNFBalázs VasWęgry
DNFRobert ScottWielka Brytania
DNSMoran VermeulenAustria

Klasyfikacja generalna po 9. etapie

Poz.ZawodnikKrajCzas
1.Tobias FossNorwegia24:51:04
2.Giovanni AleottiWłochy01:10
3.Ilan Van WilderBelgia02:33
4.Clément ChampoussinFrancja02:58
5.Samuele BattistellaWłochy03:46
6.Georg ZimmermannNiemcy03:47
7.Mauri VansevenantBelgia06:29
8.Michel RiesLuksemburg07:56
9.Jhojan GarcíaKolumbia08:33
10.Urko BerradeHiszpania09:09
11.Attila ValterWęgry09:37
12.Lars van Den BergHolandia10:02
13.Jefferson Alexander CepedaEkwador13:45
14.Sylvain MoniquetBelgia15:14
15.Stefan BisseggerSzwajcaria16:42
16.Matteo JorgensonUSA18:26
17.Simon GuglielmiFrancja21:49
18.Harold TejadaKolumbia21:53
19.Jon AgirreHiszpania23:31
20.Jacques LebretonAuvergne Rhone Alpes24:43
21.Iñigo EloseguiHiszpania24:51
22.Barnabás PeákWęgry28:27
23.Wilson HaroEkwador29:05
24.Alexander EvansAustralia29:54
25.Nicolas ProdhommeFrancja33:19
26.Clement LalbaNouvelle Aquitaine34:49
27.Torjus SleenNorwegia36:09
28.Juan Diego AlbaKolumbia36:30
29.Stuart BalfourWielka Brytania37:14
30.Stefano OldaniWłochy37:40
31.Morten HulgaardDania38:33
32.Damian LüscherSzwajcaria38:41
33.José Félix ParraHiszpania40:57
34.Tobias BayerAustria45:17
35.Patrick HallerNiemcy45:26
36.Kristjan HočevarSłowenia45:27
37.Ide SchellingHolandia45:46
38.Joel SuterSzwajcaria47:23
39.Ben HealyCentre Mondial du Cyclisme47:38
40.Jacob Hindsgaul MadsenDania48:34
41.Andrea BagioliWłochy48:46
42.Stan Van TrichtBelgia53:53
43.Andreas StokbroDania58:14
44.Felix GallAustria59:54
45.Louis LouvetAuvergne Rhone Alpes1:00:50
46.Alexis Benjamin QuinterosEkwador1:01:05
47.Nicolas ZukowskyKanada1:01:13
48.Henok MulubrhanErytrea1:01:14
49.Gonçalo CarvalhoPortugalia1:02:16
50.Tilen FinkštSłowenia1:02:29
51.Samuel JennerAustralia1:03:19
52.Gage HechtUSA1:03:57
53.Jocelyn GuillotAuvergne Rhone Alpes1:04:46
54.Laurent GervaisKanada1:04:55
55.Jesus David Peña JimenezKolumbia1:05:25
56.Alan BoileauFrancja1:05:59
57.Valerii FatkullinRussia1:06:27
58.Markus WildauerAustria1:06:44
59.Arthur KluckersLuksemburg1:06:55
60.Alfred WrightWielka Brytania1:07:28
61.Erik FetterWęgry1:07:46
62.Biniyam GhirmayErytrea1:08:20
63.Mathieu BurgaudeauFrancja1:08:27
64.Aljaž JarcSłowenia1:08:56
65.Robin FroidevauxSzwajcaria1:09:26
66.Miguel HeidemannNiemcy1:10:30
67.Johan JacobsSzwajcaria1:11:27
68.Santiago MontenegroEkwador1:11:33
69.Guilherme MotaPortugalia1:13:26
70.Adam RobergeKanada1:16:11
71.Maxime AgutNouvelle Aquitaine1:16:24
72.Quentin RossiniNouvelle Aquitaine1:16:25
73.Patrick GamperAustria1:18:02
74.Jorge MagalhãesPortugalia1:18:20
75.Ben KaterbergKanada1:19:31
76.Leon HeinschkeNiemcy1:19:39
77.Oier LazkanoHiszpania1:19:42
78.Michael PotterAustralia1:20:45
79.Charles-Etienne ChrétienKanada1:20:46
80.Idar AndersenNorwegia1:21:44
81.Nils EekhoffHolandia1:23:58
82.Ludvik HolstadNorwegia1:25:26
83.Kaden GrovesAustralia1:26:41
84.Harold Martin LopezEkwador1:27:22
85.Yahor ShpalouskiBiałoruś1:27:31
86.Daan HooleHolandia1:29:38
87.Petr KelemenCentre Mondial du Cyclisme1:30:03
88.Martin UrianstadNorwegia1:30:12
89.Yakob DebesayErytrea1:30:26
90.Antoine DebonsSzwajcaria1:30:48
91.Jaka PrimožičSłowenia1:32:03
92.Johan Price-PejtersenDania1:33:30
93.Vojtěch SedlacekCentre Mondial du Cyclisme1:33:31
94.Lance HaidetUSA1:33:52
95.Eric VoigtUSA1:34:51
96.Aurélien DoleattoFrancja1:36:41
97.Mathias Norsgaard JørgensenDania1:40:37
98.Jens ReyndersBelgia1:41:55
99.Ziga HorvatSłowenia1:45:43
100.Dzianis MarchukBiałoruś1:49:11
101.Adám Kristóf KarlWęgry1:49:17
102.Riley SheehanUSA1:50:25
103.Nicholas WhiteAustralia1:50:36
104.Daragh O'mahonyCentre Mondial du Cyclisme1:50:55
105.Niklas MärklNiemcy1:53:52
106.Maxime WeyrichLuksemburg1:56:22
107.Nik CemazarSłowenia1:58:41
108.Jim BrownWielka Brytania1:58:54

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. DDD

    25 sierpnia 2019, 08:17 o 08:17

    Brawo. Przyszła młodzież z CCC pokazała moc.
    Zapowiada się ciekawy przyszły sezon.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: