Vuelta a Espana 2019. Uran z mocnym wsparciem EF Education First

Rigoberto Uran poprowadzi amerykański zespół EF Education First na trasie 74. Vuelta a Espana.

32-letni Kolumbijczyk po 7. miejscu w Tour de France zmierza do Hiszpanii z nadziejami walki o podium wyścigu. Uran do hiszpańskiego Grand Touru przystąpi po raz siódmy w karierze, a

Drugi kolarz Tour de France (2017) i Giro d'Italia (2013 i 2014) liczy, że w Hiszpanii także uda mu się wreszcie sięgnąć pod miejsce w ścisłej czołówce.

Vuelta to piękny wyścig. Jestem zmotywowany do walki o podium. To dość nietypowy sezon, nie ścigałem się tak dużo, na Tourze czułem się dobrze. Vuelta to duża szansa, zwłaszcza z taką ekipą

– powiedział Uran.

Urana wspierali będą dwaj rodacy: debiutujący w wyścigu trzytygodniowym Sergio Higuita oraz Daniel Martinez. Doświadczenie i moc zapewni obecność Tejaya van Garderena, cennymi i wszechstronnymi pomocnikami powinni być Lawson Craddock oraz Hugh Carthy.

Brytyjczyk, 11. kolarz Giro i zwycięzca etapowy Tour de Suisse, wraz z Martinezem i Van Garderenem powinien Urana prowadzić na górskich odcinkach.

Skład EF Education First na Vuelta a Espana 2019 (24 sierpnia 15 września): Rigoberto Uran, Sergio Higuita, Daniel Martinez, Tejay van Garderen, Logan Owen, Lawson Craddock, Mitch Docker i Hugh Carthy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: