Daniel - odzież kolarska

Remont mostu na trasie mistrzostw świata w Yorkshire

Władze hrabstwa Yorkshire pracują nad naprawą mostu w miejscowości Grinton aby przywrócić normalny ruch drogowy i zapewnić przejazd peletonu mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

Kamienny most na Cogden Beck, w okolicy miejscowości Grinton, został zmieciony przez burzę, która przez Yorkshire przetoczyła się z nocy 30 na 31 lipca.

Grinton Moor Bridge pojawił się na trasie etapu Tour de France, goszczącego w 2014 roku przez hrabstwo Yorkshire. We wrześniu tego roku przebiegająca nim droga znalazła się w programie wyścigu ze startu elity mężczyzn podczas mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

285-kilometrowy wyścig wyruszy z Leeds i skieruje się na północ. Grinton na trasie znalazło się po około 120 kilometrach, kilka kilometrów po tym, jak peleton zawróci na południe i ruszy w kierunku Harrogate.

Według raportów "The Yorkshire Post" oraz "Evening Standard" prace nad budową tymczasowego mostu trwają i przejazd gotowy powinien być do wrześniowych mistrzostw. Lokalne władze odbudowę kamienne struktury mostu planują na kolejny rok.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: